HOKEJS

Ar tik ļoti pieaugošo popularitāti, hokejs turpina kāpties uz atpazīstamāko sporta veidu rindām. Tā kā jaunie fani ļoti aktīvi sākuši pulcēties, lai atbalstītu savas iecienītākās komandas, visas iesaistītās valstis ļoti cītīgi sākušas aprīkot savas pilsētas ar visu nepieciešamo, lai atbalstītu šī sporta veida norisi un augošo popularitāti. Hokejs tiek spēlēts starp divām komandām, kur katrā komandā ir pa sešiem spēlētājiem. Spēlētāju galvenais uzdevums ir virzīt ripu uz pretinieku vārtiem un trāpīt vārtos, lai iegūtu pēc iespējas vairāk punktus. Spēle pamatlaiks notiek 60 minūtes un spēles beigās, tā komanda, kura ir ieguvusi visvairāk punktus, ir spēles uzvarētāja.

Reģistrēties

DERĪBAS UZ HOKEJU

LV BET hokeja līdzjutējiem ir ļoti plašs iespēju klāsts, lai atbalstītu savas favorītkomandas. Mūsu Sporta sadaļā spēlētājiem ir iespēja veikt likmes uz daudz un dažādiem tirgiem, sākot no populāriem starptautiskiem turnīriem līdz pat vietējajām līgām un sacensībām visā Eiropā un Amerikā.

Runājot par pašu tirgu izvēli, LV BET satur ļoti daudz dažādu tirgus iespēju, ieskaitot spēles uzvarētāju, kopsummu, vārtu handikapus, perioda rezultātus un likmes uz konkrētiem spēlētājiem.

KĀ VEIKT LIKMES UZ HOKEJU

Neraizējies par šīm derībām. LV BET mēs garantējam plašu izvēli, kas ļauj mūsu spēlētājiem, kas ļauj mūsu spēlētājiem piedzīvot īstu spēles garšu. Tā kā piedāvājums ir tik plašs, mēs iesakām vispirms izpētīt visas iespējas. Kad būsi atradis vēlamo tirgu, vienkārši atlasi koeficientus, ievadi likmes summu un pievieno savu izvēlēto likmi derību kuponam.

Esam arī sagatavojuši LV BET Sporta blogu mūsu spēlētājiem, kur ir iespējams atrast visu jaunāko informāciju par hokeju, spēļu analīzes un padziļinātu gaidāmo spēļu priekšskatījumu.

Hokejs

Lai arī pasaulē to neuzskata par pašu populārāko sporta veidu, hokejs ir aizraujoša sporta spēle, kas īpaši pieejama tajās valstīs, kurās viens no gadalaikiem ir ziema. Sporta veida vēsture gan ir sena un vēsturiskie izrakteņi liecina, ka ar līdzvērtīgu spēli hokejam nodarbojās gan Senajā Ēģiptē, gan Etiopijā, gan Irānas teritorijā vēl pirms mūsu ēras. Liecības pierādījušas, ka ar hokejam līdzīgu sporta veidu nodarbojušies arī senie romieši un grieķi, bet modernā hokeja spēle radās Anglijā 18. gadsimta vidū, galvenokārt pateicoties tam, ka veidojās skolu tīkls.

Pirmās starptautiskās izlašu sacensības notika 1908. gadā olimpiskajās spēlēs Londonā, tajā piedaloties Anglijai, Īrijai, Skotijai un Velsai. Vēlāk turnīram pievienojās arī Francija un Vācija, bet līdz 1928. gadam hokejs olimpisko spēļu programmā atradās neregulāri. Sākot ar spēlēm Amsterdamā, vīriešu hokejs bijis viens no ziemas olimpisko spēļu nozīmīgākajiem notikumiem, bet, sākot ar 1980. gada spēlēm Maskavā, par medaļām cīnās arī sieviešu izlases.

Starptautiskajā hokejā nozīmīgākā organizācija ir Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF), kas izveidota tālajā 1908. gadā Francijā. Tās biedri ir 82 valstu nacionālās federācijas, bet mītnes zeme tai ir Šveices pilsēta Cīrihe. IIHF organizē visa veida izlašu turnīrus no pieaugušajiem līdz jauniešiem, kā arī rūpējas par hokeja popularitāti pasaulē un lobija darbu. Piemēram, lai Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu hokejisti spēlētu olimpiskajās spēlēs, nepieciešama īpaša vienošanās starp IIHF un NHL.

Mūsdienās par hokeja dzimteni tiek uzskatīta Kanāda. Tiek uzskatīts, ka tieši šajā valstī notika pirmā iekštelpu hokeja spēle – tā datēta ar 1875. gada 3. martu, un tā notika Viktorijas slidotavā Monreālā. Vēlāk Starptautiskā Hokeja federācija pārņēma Kanādas spēles veidotos noteikumus un tos pielāgoja mūsdienās spēlētājiem. No tiem laikiem palicis ir laukuma izmērs un hokeja ripas lielums. 1880. gadā Monreālā sāka spēlēt turnīru, kā čempioniem pasniedza slaveno Stenlija kausu – šobrīd šo trofeju pasniedz Nacionālās hokejas līgas katras sezonas čempioniem, bet to vārdi tiek iegravēti uz kausa. Šis ir viens no nozīmīgākajiem kausiem visā sporta vēsturē.

Mūsdienu izpratnē hokeja spēle notiek trīs periodus, katra ilgumam esot 20 minūtes. Jaunajos noteikumos neviena no spēlēm nevar noslēgties neizšķirti. Ja pēc pamatlaika rezultāts ir vienāds, tad komandas spēlē piecu minūšu papildlaikā formātā trīs pret trīs. Ja arī tad neviena no vienībām vārtus negūst, seko pēcspēles soda metieni. Laukumā vienlaicīgi katrā komandā atrodas seši spēlētāji – pieci laukuma un vārtsargs. Starp pieciem laukuma spēlētājiem divi allaž ir aizsargi, bet trīs uzbrucēji. Gan aizsargiem, gan uzbrucējiem ir izveidoti virknējumi – visbiežāk tādi ir četri, bet spēles laikā treneri var lemt pāriet ar spēlēšanu trijos virknējumos. Viena nomaiņa ir līdz minūtei gara, kas nozīmē to, ka hokejs ir viena no ātrākajām spēlē pasaulē, kurā ir liela intensitāte.

Spēles laikā iespējamas pauzes. Pastāv pārmetieni – aizsardzības komanda izmet ripu ārā no zonas, un, tai nepieskaroties nevienam hokejistam, aizslīd līdz pretinieka zonas beigām. Tādā gadījumā iemetiens ir aizsardzības komandas zonā. Iespējami arī noraidījumi, kurus var nopelnīt par dažāda veida pārkāpumiem. Standarta noraidījums ir divu minūšu ilgs, bet par rupjākiem pārkāpumiem iespējams saņemt 2+2 minūšu, un 5+20 minūšu noraidījumus. 5+10 minūtes nozīmēs arī spēlētāja došanos uz ģērbtuvēm jeb spēles beigas. Šādu sodu var saņemt, ja tiek traumēts pretspēlētājs spēka paņēmienā. Noraidījumi ir būtiska hokeja spēles sastāvdaļa, jo tā komanda, kas atrodas vairākumā, to mēģina izmantot, kamēr tā, kas ir mazākumā, aizstāvēties. Spēle nevienādos sastāvos ir ļoti svarīga, jo bieži vien tieši tā izšķir mača iznākumu.

Nozīmīgākie sezonas notikumi

Nacionālā hokeja līga (NHL) ir spēcīgākā pasaules līga, un tamdēļ šī turnīra norise no oktobra līdz pat jūnijam ir līdzjutēju gaidītākais notikums. Katru sezonu NHL piedalās 32 komandas – 25 no ASV, bet septiņas no Kanādas. Nacionālo hokeja līgu izveidoja 1917. gadā un tā kļuva par Nacionālās hokeja asociācijas turpinātāju. Par pirmo Stenlija kausa ieguvēju NHL kļuva Toronto ‘’Maple Leafs’’, bet 2021./2022. gada sezonā trešo reizi kluba vēsturē prestižo trofeju izcīnīja Kolorādo ‘’Avalanche’’, kas apstādināja divkārtējo titula ieguvēju Tampabejas ‘’Lightning’’ no trešā titula pēc kārtas. NHL spēlē arī vairāki latviešu hokejisti – Zemgus Girgensons, Teodors Bļugers, Rūdolfs Balcers un Elvis Merzļikins, bet ik gadu vairāki jaunie hokejisti cer uz sevis draftēšanu ikgadējā NHL draftā.

Izlašu līmenī ir divi svarīgi turnīri – olimpiskās spēles un pasaules čempionāts. Olimpisko spēļu turnīrs norit reizi četros gados, un uz laiku tajā spēlēja visi planētas labākie hokejisti, jo par to savstarpēji vienojās Nacionālā hokeja līga un Starptautiskā Hokeja federācija. Pēdējās divas olimpiskās spēles iztikušas bez planētas meistarīgākajiem hokejistiem, bet 2026. gadā Itālijā sagaidāms, ka NHL hokejisti atkal varēs piedalīties. Visvairāk medaļu olimpisko spēļu ietvaros izcīnījusi Kanāda – deviņas zelta, četras sudraba un trīs bronzas. ASV ir 11 medaļas (divas zelta, astoņas sudraba un viena bronza), bet Zviedrijai deviņas (divas zelta, trīs sudraba, četras bronzas). 2022. gadā pirmo reizi par olimpiskajiem čempioniem hokeja turnīrā kļuva Somijas hokejisti.

Pasaules čempionāts tiek organizēts katru gadu un tas parasti notiek maijā. Uz to ierasties spēj arī Nacionālās hokeja līgas spēlētāji, kuriem priekšlaicīgi noslēgušāš klubu sezonas. Kopš 1997. gada elites divīzijā spēlē arī Latvija, kas augstāk par septīto vietu gan nav tikusi. 2023. gadā Rīgā otro reizi trīs gadu laikā notika lielais turnīrs. Ja 2021. gadā visa turnīra norise bija Latvijas galvaspilsētā, tad pēc gada to organizēs kopā ar Somiju, kur notika iepriekšējais turnīrs. Pasaules čempionātu vēsturē visvairāk medaļu arī ir Kanādai – tā tikusi pie 52 godalgām (27 zelta, 16 sudraba, deviņām bronzām). 47 medaļas ir zviedriem (11 zelta, 19 sudraba un 17 bronzas), kamēr 20 medaļas ASV. 2022. gadā otro reizi trīs turnīru laikā triumfēja Somija, kas savās mājās finālā aizraujošā cīņā pārspēja Kanādu.

Ieteikumi, kā veikt likmes uz hokeju

Hokejā iespējamas daudz un dažādas likmju iespējas. Pirms jebkura no turnīriem iepazīsties ar ‘’outright’’ piedāvātajām iespējām. Ar šo funkciju bukmeikeri prognozē, kuras komandas ir favorītes uz titulu pirms čempionāts sācies. Tas tev var ļaut vairāk saprast, kuras no komandām vai izlasēm uzskatāmas par galvenajām favorītēm uz uzvaru.

Lai varētu veikt kvalitatīvas likmes, iepazīsties ar komandu sastāviem, izmaiņām starpsezonā, savainojumu situāciju. Ja komandā nespēlē tās līderi traumu dēļ, tad sagaidāms, ka var sekot zaudējumu sērija. Ja pamani, ka komanda uzvarējusi vairākas spēles pēc kārtas, tad visai iespējams, ka šī uzvaru sērija var tikt turpināta.

Veikt likmes uz hokeju gan nav sarežģīti. Vienīgi – ir rūpīgi jāizvērtē, kurš no piedāvājumiem ir izdevīgākais. Atlasiet notikumu, kurš jums interesē, un izpētiet pieejamās derību iespējas. Kad esat atradis sev interesējošo klāstu, izvēlieties koeficientus, ievadiet likmes summu un apstipriniet kuponu. Jaunajiem spēlētājiem ar likmju izdarīšanu aicinām nesteigties. Vispirms izpētiet piedāvājumus un tikai pēc tam veiciet likmes.

Likmju veidi

Hokejs ir populārs sporta veids un iecienīts arī sporta totalizatoru spēlētāju vidū. LV BET piedāvā izdarīt likmes uz dažādu hokeja līgu un turnīru spēlēm. Pie tam, pieejama ir ne tikai spēlētāju iecienītākā prognoze – derēšana uz kādas vienības uzvaru.

Bez spēles uzvarētāja ir iespējas izdarīt hokeja derības uz mača handikapu un gūto vārtu skaitu spēlē kopā (virs/zem, nepāra/parasts). Pie tam, ir iespējams derēt uz katra perioda uzvarētājkomandu un pirmā un pārējo periodu precīzu rezultātu.

Pastāv arī iespēja likt likmi uz katra perioda gūto vārtu skaitu, kā arī mača precīzu rezultātu. Ir arī opcija derēt uz faktu, vai komandas mačā spēlēs papildlaiku – tā, piemēram, ik pa laikam Stenlija kausa izcīņā komandas nespēj 60 minūtēs jeb trīs periodos noteikt cīņas uzvarētāju – tādā gadījumā tiek spēlēts papildlaiks līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem. Tas pats notiek arī regulārās sezonas spēlēs, pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par hokeju un tajā notiekošajiem turnīriem.