Galda hokejs

Par arī galda hokeju saucamo sporta veidu var uzskatīt to, kur pie speciāli izveidota galda divi spēlētāji, atrodoties viens pret otru, ar speciāli izveidotiem priekšmetiem mēģina plastikāta ripu nogādāt pretinieka vārtos. Šim sporta veidam gan nav tā senākā vēsture - tas radies ap 20. gadsimta vidu. Kopumā gan uzskata, ka galda hokejs kā sporta veids izveidojās ap 1969. līdz 1972. gadu, kad ASV uzņēmuma ‘’Brunswick Billiards’’ darbinieki sāka darbu pie spēles uz galda ar zemu virsmu. Pēc tam, kad to ieviesa, tā ASV kļuva par īstu finansiāli ienesīgu projektu un tas deva pamatu turnīru rašanās iemeslam. 2015. gada martā ASV tika nodibināta galda hokeja spēlētāju asociācija. Šobrīd var uzskatīt, ka sporta veids vispopulārākais ir tādās vietās kā Hjūstonā, Sanfrancisko, Sakramento, Losandželosā, Sandjēgo, Denverā, Čikāgā, Ņujorkā, Bostonā (visas ASV), Barselonā (Spānija), Sanktpēterburgā, Maskavā, Ņizņijnovgorodā (visas Krievija) un Brno (Čehija).

Reģistrēties

Likmes uz galda hokeju

Šis nav no tiem populārākajiem sporta veidiem, uz kuru totalizatori Latvijā piedāvā veikt derības. Taču, ja šāda opcija tomēr tiek piedāvāta, tad vari veikt likmes uz dueļa uzvarētāju, kopā gūtajiem vārtiem, katra spēlētāja vai komandas gūtajiem vārtiem, handikapu un daudz ko citu. Ja gadījumā pirms turnīra totalizatori piedāvā iepazīties ar ‘’outright’’ funkciju, tad arī to izmanto, lai iegūtu plašākas zināšanas par iespējamajiem turnīra favorītiem.

Kā veikt likmes uz galda hokeju?

Likmes uz galda hokeju ir vienkāršas, taču jāpatur prātā, ka pastāv dažādas variācijas. Atlasiet notikumu, kurš jūs interesē un izpētiet pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlieties vēlamos koeficientus, ievadiet likmes summu un apstipriniet kuponu. Lai palīdzētu spēlētājiem orientēties spēles un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurš sniedz jaunāko informāciju par visu sporta veidu notikumiem un padziļinātāku informāciju par gaidāmajiem turnīriem.   

It looks like we can't find what you're looking for. Perhaps searching will help.

Galda hokejs

Galda hokejs ir dinamiska un aizraujoša spēle, kurai ir bagāta vēsture. Pirmie mehāniskie spēļu galdi parādījās ap 1932. gadu Toronto, bet pirmās šī sporta veida meistarsacīkstes – Zviedrijas čempionāts, noritēja 1982. gadā. Mūsdienās ar galda hokeju nodarbojas vairāk nekā 30 pasaules valstīs, ieskaitot Latvijā, kur šis sporta veids nozīmīgāku popularitāti ieguva pēc 1998. gada. Tad Latvijā galda hokeju sāka spēlēt uz STIGA galdiem, kas ir vienīgie starptautisko atzinību guvušie spēļu galdi. Uz STIGA galdiem aizvada valstu čempionātus, starptautiskos turnīrus, kā arī Eiropas un pasaules čempionātus.

GALDA HOKEJA NOZĪMĪGĀKĀS

Galda hokejs ir dinamiska, kā arī aizraujoša spēle. Tiek teikts, ka pirmie spēļu galdi 1932. gadā parādījās Kanādā, bet pirmās meistarsacīkstes Zviedrijā noritēja 1982. gadā. Lai kļūtu par labāko šajā sporta veidā, nepieciešami ilgi un rūpīgi treniņi, laba reakcija, ātra domāšana, fiziskā noturība un prasme analizēt situācijas. Tajā pašā laikā šī spēle pieejama jebkuram neatkarīgi no vecuma un dzimuma.

Ar galda hokeju kā sporta veidu šobrīd nodarbojas ap 30 valstīm Eiropā, Āzijā un Ziemeļamerikā. Pastāv dažādi galda hokeja galdi, taču vienīgais starptautiski atzītais ir ‘’STIGA’’ konstruktoru veidotais ‘’play-off’’ galds. Uz šiem galdiem pārsvarā spēlē valstu čempionātus, visus starptautiskos turnīrus, ieskaitot Eiropas un pasaules čempionātus. Latvijā uz STIGA ražotajiem galdiem sāka spēlēt no 1998. gada un tieši šo brīdi var saukt par laiku, kurā galda hokejs Latvijā ieguvu vērā ņemamu popularitāti. 2003. un 2004. gadā Rīgas kausam tika piešķirts Eirolīgas posma statuss, bet 2005. gadā to iekļāva pasaules galda hokeja tūrē ‘’lielā sešinieka’’ sacensību ietvarā. Latvijā par šī sporta veida attīstību rūpējas Latvijas Galda hokeja federācija, kas kopš 2006. gada uzņemta Latvijas Sporta federāciju padomē.

Galda hokeja spēles ilgums ir piecas minūtes. Laiku neaptur, ja spēles ripa ir izlidojusi ārpus laukuma. Izslēgšanas spēļu laikā, ja pēc piecām minūtēm ir neizšķirts, tiek noteikts papildlaiks. Uzvar tas, kurš papildlaikā gūst vārtus pirmais. Katra galda galā spēlētājus un ripu kontrolē cilvēks, kurš cenšas pārspēt savu pretinieku, ripu biežāk nogādājot vārtos. Katra spēle sākas ar ripas iemetienu laukuma centrā.

Latvijas mērogā tiek organizēti dažādi turnīri – Latvijas čempionāts, Latvijas kauss, ‘’Latvia Open’’, Rīgas čempionāts, Latvijas komandu čempionāts, Amatieru līga un pat skolu čempionāts. Starptautiski pašā augstākajā līmenī tiek organizēti Eiropas un pasaules čempionāti. 2024. gadā Eiropas čempionāts galda hokejā ticis ieplānots Latvijā – Valmierā.