SERIE A

Itālijas futbola čempionāts jeb “Serie A” tiek uzskatīta par vienu no top 5 Eiropas vietējām līgām, UEFA (Union of European Football Associations) nacionālo čempionātu rangā ierindojoties ceturtajā vietā. Pazīstamākais itāļu klubs viennozīmīgi ir flagmanis Turīnas “Juventus”, kas čempionātā triumfējis 36 reizes. Tāpat Eiropas un pasaules mērogā labi zināmi ir divi Milānas klubi – “Inter” un “AC Milan”, kas uzvarējuši “Serie A” attiecīgi 19 un 18 reizes. Jāatzīmē, ka Itālijas klubi svarīgākajā klubu turnīrā UEFA Čempionu līgā ir triumfējuši 12 reizes, bet 16 zaudējuši finālā.

Reģistrēties

Likmes uz Serie A

Futbols ir populārākais sporta veids totalizatoru spēlētāju vidū, un arī Itālijas čempionāts līdz ar to regulāri pievērš viņu uzmanību. Sezonas laikā “Serie A” kopumā tiek aizvadīti 380 aizraujoši mači. Jau vienas spēles ietvaros LV BET piedāvā ļoti plašu likmju sortimentu, sākot no Jūsu iecienīto komandu panākumiem (likme uz uzvaru), vēlmi riskēt un izdarīt savu likmi uz neizšķirtu, beidzot ar dažādu handikapu un komandu/spēlētāju individuālo sniegumu prognozēšanas izvēli un iespēju prognozēt daudz citas potenciālas iznākumu iespējas.

Kā veikt likmes uz Serie A

Iespējas izdarīt likmes uz “Seria A” ir vienkāršas, vienlaikus jāpatur prātā, ka tām ir neskaitāmas variācijas. Atlasiet notikumu, kas Jūs interesē, un izpētiet pieejamās likmju iespējas. Kad būsiet atradis sev interesējošo klāstu, atlasiet vēlamos koeficientus, ievadiet likmes summu un apstipriniet savu kuponu. Mēs iesakām visiem jaunajiem spēlētājiem nesteigties un vispirms izpētīt tirgu piedāvājumu un tad apstiprināt savas likmes. Lai palīdzētu mūsu spēlētājiem orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta Blogu, kas sniedz mūsu spēlētājiem jaunāko informāciju par futbolu, analīzi un padziļinātu skatījumu par gaidāmajām spēlēm.

Serie A

„Serie A” vēsture

Itālijas futbola čempionāts jeb „Serie A” ir augstākā futbola līga Itālijā. Tā dibināta jau 19. gadsimtā, 1898. gadā un ir viena pasaules vecākajām līgām. Līdz 1923. gadam sacensības norisinājās pēc izslēgšanas spēļu principa un komandas bija iedalītas pa reģioniem, līdz to izmainīja tādā formātā, kādā redzam to mūsdienās. Tas gan nemaina faktu, ka visi izcīnītie tituli līdz 1923. gadam arī ir oficiāli atzīti no Itālijas Futbola federācijas puses.

Trīs pazīstamākie itāļu klubi ir Turīnas “Juventus”, „AC Milan” un Milānas „Inter”. Titulētākais no tiem ir „Juventus”, kas izcīnījis 36 čempionu kausus. Pērn „Juventus” savu titulu zaudēja, paliekot ceturtajā vietā un tikai par vienu punktu apsteidzot piektajā vietā esošo „Napoli” komandu. Tādējādi „Juventus” izglābās no kauna par neiekļūšanu UEFA Čempionu līgā, kas iedragātu ne tikai kluba prestižu, bet arī finansiālo stāvokli. Toties iepriekš Turīnas klubs „A Serie” triumfēja deviņas sezonas pēc kārtas.

Nākamais tituliem bagātākais klubs ir Milānas „Inter” ar 19 trofejām, bet „AC Milan” ir 18. Abas aizvadītajā sezonā finišēja pirmajā divās vietās, uzvaru izcīnot „Inter”. Toties „AC Milan” vēsturiski labi veicies UEFA Čempionu līgas turnīros, kopumā tiekot pie septiņiem tituliem. Tiesa, vien divi no tiem ir bijuši 21. gadsimtā. Tikmēr „Inter” un „Juventus” ir attiecīgi pa trīs un divām šādām trofejām. valstu ieskaitē Itālijas klubi pēc kopā izcīnīto titulu skaita ieņem trešo vietu.

Individuālie spēlētāju rekordi

Visu laiku rezultatīvākais „Seria A” spēlētājs ir Silvio Piola ar 274 precīziem raidījumiem. Tiesa, viņš šo rezultātu sasniedza, spēlējot 20. gadsimta 30. līdz 50. tajos gados. Otrajā vietā ir „AS Roma” leģenda Frančesko Toti, kurš komandu pārstāvēja no 1992. līdz 2017. gadam un izcēlās ar 250 vārtu guvumiem. Tuvākais sekotājs snaiperu sarakstā, kurš ir spēlējis 21. gadsimtā, ir Antonio Di Natale ar 209 vārtiem, bet arī viņš karjeru jau ir noslēdzis.

Tikmēr visvairāk spēļu „Serie A” ir vārtsargam – leģendai Džianluidži Bufonam. Viņš ir devies laukumā 657 mačos un 43 gadu vecumā negrasās apstāties. Šobrīd viņš pārstāv „Parma” komandu, kurā uzsāka profesionāla futbolista gaitas. Vēlāk pievienojoties „Juventus”, kur viņa kontā 509 spēles. Šis ir viens no rekordiem, ko, šķiet, neviens nekad nepārspēs. Nevienam no aktīvajiem spēlētājiem aizvien nav sasniegta pat 500 spēļu robeža, bet Bufons vēl aizvien spēlē.

Izspēles kārtība

„Serie A” piedalās 20 klubi un sportiskais princips ir sekojošs – trīs vājākās komandas sezonas noslēgumā izkrīt no augstākās līgas un nonāk „Serie B”, savukārt trīs no attiecīgā turnīra tās nomaina. Savukārt pirmo četru vietu ieguvēji saņem automātisku vietu UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā. Tāpat viena vieta Itālijai ir garantēta UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, kā arī jaunizveidotajā Konferenču līgā. Iespējas kvalificēties starptautiskajām sacensībām jeb eirokausiem pastāv arī caur vietējo kausu izcīņām.

„Seria A” arī ir viena no apmeklētākajām futbola līgām Eiropā, pirms – pandēmijas gadā vidēji mačā to apmeklēja 24,9 tūkstoši skatītāju, kas bija ceturtais lielākais skaits Eiropā.

Likmes uz „Serie A”

Kopumā likmes uz futbolu ir diezgan vienkāršas, vienlaikus to variācijas ir tik plašas, ka rūpīgi jāizvērtē, Jūsuprāt, izdevīgākais pieejamais piedāvājums. Atlasiet notikumu, kas Jūs interesē, un izpētiet pieejamās derību iespējas. Kad būsiet atradis sev interesējošo klāstu, atlasiet vēlamos koeficientus, ievadiet likmes summu un apstipriniet savu kuponu. Mēs iesakām visiem jaunajiem spēlētājiem nesteigties un vispirms izpētīt tirgu piedāvājumu un tad apstiprināt savas likmes.

Futbols ir karalis ne tikai popularitātes un masveidības ziņā, bet arī totalizatoru spēlētāju iecienītākais sporta veids, uz kuru tiek izdarītas dažāda veida likmes. Katru sezonu “Serie A” piedāvā 380 spēles, kuras vērtos un kur izmēģināt savu laimi!

Jau vienas spēles ietvaros LV BET piedāvā ļoti plašu futbola likmju sortimentu, sākot no Jūsu iecienīto komandu panākumiem (likme uz uzvaru), vēlmi riskēt un izdarīt savu likmi uz neizšķirtu, beidzot ar dažādu handikapu izvēli un iespēju prognozēt vārtu guvumu skaitu mačā (“gūto vārtu skaits vairāk/mazāk” – Jūs varat prognozēt cik vārti kopā tiks gūti visā spēlē vai puslaikā, cik vārtus gūs pirmā vai otrā komanda atsevišķi, tāpat variet derēt uz to, ka abas komandas gūs vai negūs vārtus, kurš puslaiks – pirmais vai otrais – būs rezultatīvāks, un kura komanda gūs pirmos un pēdējos vārtos.

Vienlaikus spēlētājiem ir iespēja derēt uz stūra sitienu, dzelteno un sarkano kartīšu skaitu, uz pārkāpumu skaitu, kā arī uz precīzu rezultātu, ko gan uzminēt, šķiet, ir visgrūtāk, toties koeficienta izmaksas ir ievērojami augstākas.

Ieteikumi, liekot likmes uz „Serie A”

Lai arī par Itālijas futbola firmas zīmi tiek uzskatīta dzelžainā aizsardzība gan nacionālās izlases mačos, gan „Serie A”, kā arī šīs valsts futbola sistēma katru gadu „ražo” lielisku aizsargus, aizvadītajā „Serie A” sezonā statistika runāja par ko citu. Proti, vidēji mačā tika gūti 3,06 vārti, kas bija augstākais rādītājs no Eiropas top5 līgām.

Ņemot vērā šo faktu, likmju veicēji nereti piekopt taktiku izvēlēties veikt likmi “vairāk 2,5” gūti vārti. Tas ir ļoti iecienīts likmes veids pieredzējušu spēlētāju ziņā. Tāpat, ja vēlaties gūt peļņu, izvēloties drošas likmes, tad nereti spēlētāji izvēlas divus notikumus, abos izvēloties “vairāk 1,5” gūti vārti vai kādā kādā likmju kuponā apvienojot „vairāk 1,5” gūti vārti un kāda favorīta uzvaru.

Jāatzīmē, ka pērn “Serie A” 57% spēļu komandas guva vairāk nekā trīs vārtus, kas nozīmē, ka šāda taktika spēlētājiem var atmaksāties ar uzviju. Protams, vienlaikus ir jāņem vērā arī citi apstākļi – vai komandām ierindā ir vadošie spēlētāji it īpaši no uzbrukuma līnijas, tāpat arī jāskatās par aizsardzības grupas spēlētājiem, kuri potenciāli var uzlabot komandas aizsardzību. Noteikti jāpievērš arī uzmanība pēdējo spēļu iznākumiem, jo tas var norādīt uz to, kādā formā komandas atrodas.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta Blogu, kas sniedz mūsu spēlētājiem jaunāko informāciju par futbola tēmu, analīzi un padziļinātu skatījumu par gaidāmajām spēlēm.