Latvijas basketbola izlase spēcīgās pozīcijās pirms Pasaules kausa kvalifikācijas otrā posma

Latvijas basketbola izlase spēcīgās pozīcijās pirms Pasaules kausa kvalifikācijas otrā posma

2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijā basketbolā noslēdzies pirmais grupu posms, kuru apskaužami aizvadījusi Latvijas vīriešu nacionālā izlase. A grupā tā ieņēma pirmo vietu, uz otro grupu posmu dodoties ar bilanci 3-1. Jau no augusta beigām kvalifikācija turpināsies, sešām komandām cīnoties par trim vakantajām vietām uz Pasaules kausu. Vai vēlies uzzināt vairāk par basketbolu? Iepazīsties ar iespējamajām likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Latvija – Slovākija mačs noslēdzās ar pārliecinošu latviešu panākumu. Lai arī šī cīņa turnīra tabulā neko nenozīmēja, Latvijas basketbolisti izbraukumā svinēja pārliecinošāko uzvaru kvalifkācijā (93:60). Līdz ar to pirmo grupu posmu Latvija noslēdza kā pirmā A apakšgrupā (bilance 5-1), bet Slovākija pēdējā (bilance 0-6).
  • 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācija basketbolā turpināsies augusta beigās. Jau pēc nedaudz vairāk nekā mēneša izlases turpinās cīnīties par vietu nozīmīgajā turnīrā, kurš nākamā gada augusta beigās un septembra sākumā notiks Filipīnās, Japānā un Indonēzijā.
  • Liec likmes uz basketbolu. Vasara ir laiks, kad pārsvarā tiek aizvadītas spēles starp valstu izlasēm. Uz jebkuru no basketbola mačiem iespējams derēt LV BET.  Uz katru spēli atrodamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – noteikt spēles uzvarētāju.

Latvija – Slovākija mačs noslēdzās ar pārliecinošu latviešu panākumu

Jau pirms 3. jūlija spēles Slovākijas pilsētā Levicē bija skaidrs, ka Latvijas basketbolisti 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas A apakšgrupā ieņems pirmo vietu, bet Slovākija noslēdzošo ceturto. 30. jūnija vakarā savā laukumā Lukas Banki vadītie latvieši svinēja pēdējā laika nozīmīgāko uzvaru, pirmo reizi kopš neatkarības atgūšanas pārspējot Serbiju (66:59). Rezultātā Latvijas izlase pirmo grupu posmu noslēdza pirmajā vietā, bet nākamo posmu sagaidīja ar bilanci 3-1. Ņemot vērā, ka no tālākās cīņas par iekļūšanu Pasaules kausā izslēdza Baltkrieviju un Krieviju, divās apakšgrupās, no kurām viena ir A, netika ņemta vērā bilance pret grupas pēdējās vietas īpašnieci. Latvija divas reizes uzvarēja Beļģiju, bet reizi Serbiju, kam piedzīvoja arī vienīgo zaudējumu.

Latvija – Slovākija spēlē latvieši dominēja no pirmās minūtes, ātri vien iekrājot vairāk nekā desmit punktu pārsvaru. Tas netika izlaists līdz pat cīņas beigām, jau ceturto maču pēc kārtas komandai atzīstami spēlējot aizsardzībā. Kopumā Latvija uzvarēja ar 93:60, bet rezultatīvākais ar 23 punktiem, iemetot piecus tālmetienus, bija Dalasas ‘’Mavericks’’ spēlējošais Dāvis Bertāns. 19 punktus, piecas bumbas zem groziem un četras pārķertas bumbas pievienoja Andrejs Gražulis, bet ‘’double-double’’ rādītāji Klāvam Čavaram: 12 punkti un 15 bumbas zem groziem.

Līdz ar panākumu Latvijas valstsvienība pirmo grupu posmu noslēdza pirmajā vietā ar bilanci 5-1, kamēr Slovākija neizcīnīja nevienu uzvaru, ar 0-6 esot pēdējā ceturtā un noslēdzot cīņu par iekļūšanu Pasaules kausā. Pirms otrā grupu posma Latvija kopā ar Grieķiju būs viena no apvienotās A un B grupas līderēm (bilance 3-1), un pie vienādas bilances latvieši būs priekšā gan Beļģijai, gan Serbijai, kuras apspēlēja pirmā posma laikā. Tas nozīmē to, ka, esot pusceļā, paveikts nozīmīgs darbs, lai Latvijas vīriešu izlase pirmo reizi tās vēsturē piedalītos Pasaules kausa izcīņā.

2023. gada Pasaules kausa kvalifikācija basketbolā turpināsies augusta beigās

Ilgi bez basketbola līdzjutējiem nenāksies iztikt, jo jau augusta otrajā pusē Pasaules kausa kvalifikācija turpināsies ar otrā grupu posma pirmajām spēlēm. Pēc pirmā posma no katras grupas trīs labākās iekļūst nākamajā, kur astoņu grupā vietā ir četras. A un B grupas izveido I apakšgrupu, C un D J apakšgrupu, E un F K apakšgrupu, bet G un H L apakšgrupu. Trijos logos augusta beigās, novembrī un februārī no katras apakšgrupas tiks noteiktas trīs labākās, kuras tādējādi arī kvalificēsies 2023. gada Pasaules kausam.

Latviju sagaida basketbola mači pret Grieķiju, Turciju un Lielbritāniju. Pirms otrā grupu posma Grieķijai ir tādi pati bilance kā Latvijai (3-1), Turcijai ir 2-2, bet Lielbritānijai 1-3. 25. augustā savā laukumā Lukas Banki vadītie vīri otro kvalifikācijas posmu sāks pret Turciju, trīs dienas vēlāk viesojoties Lielbritānijā. Turpināts tas tiks novembrī, 10. novembrī izbraukumā spēlējot pret Grieķiju, bet 13. novembrī savā laukumā uzņemot Lielbritāniju. Kvalifikācija tiks noslēgta 24. un 27. februārī, kad vispirms izbraukumā būs jāspēlē pret Turciju, bet mājās pret Grieķiju.

No šīm komandām visaugstāk FIBA rangā ir Grieķija (9. vietā). Tā divas reizes kļuvusi par Eiropas čempioni, bet vienu reizi Pasaules kausā izcīnījusi sudrabu (2006. gadā). Tās zināmākais spēlētājs ir Jannis Adetokunbo, kurš bijis gan NBA regulārās sezonas vērtīgākais spēlētājs, gan izcīnījis šīs līgas titulu. Nedz novembrī, nedz februārī pret Latviju viņš nespēlēs, jo atradīsies sava kluba rindās NBA. Līdz šim Latvija pret Grieķiju spēkojusies septiņas reizes, divās uzvarot, bet piecas reizes zaudējot.

16. vietā FIBA rangā ir Turcija, kas vienu reizi Eiropas čempionātā tikusi pie sudraba un vienu reizi to pašu iespējusi Pasaules kausā. Par tās galveno treneri iecelts Ergins Atamans, kurš kopā ar Turcijas ‘’Anadolu Efes’’ divas reizes pēc kārtas 2021. un 2022. gadā uzvarējis nozīmīgākajā Eiropas klubu turnīrā ULEB Eirolīgā. Pret Turciju latvieši spēlējuši 13 reizes, četrās no tām gūstot panākumus, bet deviņās piedzīvojot neveiksmes.

Savukārt 45. vietā rangā ir Lielbritānija, kura neko ievērības cienīgu basketbola sakarā nav sasniegusi. Latvija pret šo valsti basketbola laukumos spēkojusies piecas reizes, visās izcīnot uzvaras. Pēdējo reizi komandas cīnījās 2017. gada Eiropas čempionātā, kad latvieši, neaizvadot to spilgtāko spēli, uzvarēja ar 97:92.

Sagaidāms, ka Latvijas izlasē augustā palīdzēs ne tikai Dāvis Bertāns, bet arī valstsvienības lielākā zvaigzne Kristaps Porziņģis. Spēka uzbrucējs pārbaudes mačā pret Lietuvu un spēlē pret Serbiju atradās uz izlases rezervistu soliņa un atbalstīja komandu, vēlāk atzīstot, ka, ja viss ritēs pēc plāna atveseļošanās ziņā, tad augusta mačos viņš būšot ierindā.

Liec likmes uz basketbolu

LV BET pieejami dažādi basketbola derību veidi. Ir iespējams derēt ne tikai uz spēles uzvarētāju, bet arī citiem ar spēli saistītiem aspektiem.  Var, piemēram, paredzēt kopā gūtos punktus spēlē, kā arī uzvarētājkomandas izcīnītā panākuma punktu starpību. Vari arī derēt uz to, cik punktus (pāra/nepāra) spēlē kopā gūs katra no komandām. Kvalifikācijas spēles svarīga ir punktu starpība, jo nereti tieši ar tās palīdzību pie vienādas bilances kāda komanda ir augstāk par citu. Līdz ar to uzvarētājas punktu starpība var būt interesanta likme, kuru veikt.

Ja vēlies nedaudz vairāk riskēt, tad līdzīga veida likmes vari likt gan uz pirmo puslaiku, gan kādu no ceturtdaļām. Vari paredzēt, kura no komandām puslaikā vai ceturtdaļā uzvarēs, kāda būs starpība un kopā gūtie punkti.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par basketbolu un tajā notiekošajiem turnīriem, tostarp Pasaules kausa kvalifikāciju.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *