Latvijai cīņa par pirmo vietu grupā Pasaules kausa kvalifikācijā

Latvijai cīņa par pirmo vietu grupā Pasaules kausa kvalifikācijā

30. jūnija vakarā ‘’Arēnā Rīga’’ notiks līdz šim nozīmīgākais basketbola mačs 2022. gadā: Latvija – Serbija. Komandas savstarpēji cīnīsies 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas A apakšgrupā, spēlējot par pirmo vietu grupā. Uzvara Latvijai nozīmēs arī uzlabotas cerības pirmo reizi valsts vēsturē kvalificēties Pasaules kausam. Vai vēlies uzzināt vairāk par basketbolu? Iepazīsties ar iespējamajām likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

  • Latvija – Serbija savstarpēji spēlējušas deviņas reizes. Līdz šim visos mačos uzvarējuši titulētie serbi, kuri trīs reizes kļuvuši par Eiropas čempioniem, divas reizes par Pasaules kausa ieguvējiem un tikpat reizes kļuvuši par sudraba medaļniekiem olimpiskajās spēlēs.
  • Spēles uzvarētāja tuvosies basketbola Pasaules kausa izcīņai. Cīņas likme ir augsta: komanda, kas izcīnīs panākumu, ne tikai uzvarēs A apakšgrupā, bet arī spers platu soli pretī 2023. gada Pasaules kausa izcīņai. Augustā sāksies izšķirošais grupu posms, kur Serbija, Latvija un Beļģija par vietu finālturnīrā cīnīsies pret Turciju, Grieķiju un Lielbritāniju.
  • Liec likmes uz basketbolu. Vasara ir laiks, kad pārsvarā tiek aizvadītas spēles starp valstu izlasēm. Uz jebkuru no basketbola mačiem iespējams derēt LV BET.  Uz katru spēli atrodami dažādi basketbola derību veidi, ne tikai spēlētāju iecienītā – noteikt spēles uzvarētāju.

Latvija – Serbija savstarpēji spēlējušas deviņas reizes

Serbija ir viena no spēcīgākajām Eiropas basketbola valstīm ar senām tradīcijām. Šobrīd tai pieci basketbolisti (Nikola Jokičs, Nemanja Bjelica, Bobans Marjanovičs, Bogdans Bogdanovičs un Aleksejs Pokuševskis) spēlē Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), Jokičam jau pēdējās divās sezonās pēc kārtas tiekot atzītam par regulārās sezonas vērtīgāko basketbolistu.

Kopš Dienvidslāvijas sabrukuma Serbija bijusi viena no favorītēm jebkurā no basketbola izlašu turnīriem, to pierādot ar rezultātiem. 1995., 1997. un 2001. gadā tā kļuvusi par Eiropas čempioni, šajā turnīrā vēl divas reizes izcīnot sudraba medaļas (2009., 2017. gadā) un vienu reizi bronzas (1999. gadā). Divas reizes tā kļuvusi par Pasaules kausa ieguvēju (1998. un 2002. gadā), 2014. gadā šajā turnīrā izcīnot sudrabu. Savukārt olimpiskajās spēlēs serbi divas reizes bijuši otrie: 1996. gadā Atlantā un 2016. gadā Riodežaneiro. FIBA rangā šobrīd Serbija ieņem sesto vietu.

Latvijai serbi vienmēr bijuši neparocīgi pretinieki. Latvija – Serbija līdz šim savstarpēji spēlējušas deviņas reizes, visos dueļos uzvarot serbiem. Vistuvāk panākumam latvieši bijuši pēdējās trijās reizēs: 2013. gada Eiropas čempionātā tika piedzīvots zaudējums ar 71:80, 2017. gada Eiropas čempionāta atklāšanas mačā labi nokomplektētā Latvija piekāpās ar 82:92, bet 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas pirmajā A apakšgrupas mačā Belgradā uzvarai pietrūka divi punkti (100:101).

2022. gada novembrī viss izšķīrās basketbola mača galotnē. Komandas spēlēja rezultatīvu basketbolu, bet galotnē Latvija pieļāva atsevišķas kļūdas, kas rezultējās ar tiesnešu svilptiem pārkāpumiem. Tieši ar soda metienu palīdzību Serbija panāca viena punkta pārsvaru un laimīgu uzvaru, kas bija pirmā Svetislavam Pešičam pēc atgriešanās Serbijas galvenā trenera postenī.

30. jūnijā abām komandām sastāvi būs citi, jo, atšķirībā no novembra, spēlē būs iespēja piedalīties gan NBA, gan Eirolīgas klubu spēlētājiem. Sagaidāms, ka Latvijas izlasi pārstāvēs Dalasas ‘’Mavericks’’ basketbolists Dāvis Bertāns un ‘’Barcelona’’ spēlētājs Rolands Šmits, kamēr Serbijai neviens no pieciem NBA basketbolistiem laukumā nedosies. Arī bez viņiem serbiem ir pietiekami daudz kvalitatīvu spēlētāju resursu, kas tādējādi uz Rīgu var atvest spēcīgu sastāvu.

Spēles uzvarētāja tuvosies basketbola Pasaules kausa izcīņai

30.jūnija vakarā komandas cīnīsies 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas A apakšgrupas ietvaros. Šis ir noslēdzošais logs, taču jau pirms pēdējām divām spēlēm komandas nodrošinājušas izkļūšanu no apakšgrupas. Spēles likme gan ir augsta: uzvarētāja spers platu soli pretī 2023. gada basketbola Pasaules kausa izcīņai, jo ieņems pirmo vietu A apakšgrupā un turpinās soļot pretī nozīmīgajam izlašu turnīram ar bilanci 3-1.

No augusta kvalifikācija turpināsies ar vēl sešiem basketbola mačiem. A apakšgrupas trīs labākās izlases par vietu Pasaules kausā cīnīsies pret B apakšgrupas trim labākajām (Grieķija, Turcija, Lielbritānija). Pēc nospēlētiem vēl sešiem mačiem trīs labākās apakšgrupas izlases kvalificēsies finālturnīram. Ņemot vērā faktu, ka no pirmā grupu posma nāks līdz izcīnītā bilance četrās spēlēs, Latvija – Serbija spēles iznākumam ir dubulta nozīme.

Pirms spēles abām komandām ir vienāda bilance: trīs uzvaras un viens zaudējums, taču labākas punktu starpības dēļ Latvija ieņem pirmo vietu apakšgrupā. Pirms spēles noteikt mača uzvarētāju nebūs nemaz tik vienkārši. Latvija būs nokomplektējusi spēcīgu sastāvu, tā pamazām saspēlējas jaunā trenera Lukas Banki vadībā, kurš spēlētājiem devis trūkstošo pārliecību uzvaru izcīnīšanā spēļu galotnēs. Tikmēr serbi vēl nekad Latvijai nav zaudējuši un ar šādu iekšējo ticību viņi sagaidīs arī desmito savstarpējo maču. Pirmā izlašu cīņa 2022. gada novembrī pierādīja, ka izlases ir līdzvērtīgas, tāpēc nozīmīgs var kļūt līdzjutēju atbalsts, kas šoreiz būs par labu Latvijai.

Liec likmes uz basketbolu

Vasarā notiks daudz izlašu spēles: gan Pasaules kausa kvalifikācija, gan pārbaudes cīņas, gan 2022. gada Eiropas čempionāts. Uz jebkuru no tām tev ir iespēja derēt LV BET. Pie tam, pieejami dažādi basketbola derību veidi bez jau iecienītākās izvēles – likt likmi uz spēles uzvarētāju.

Pastāv arī dažādas citas ar spēli saistītas likmju iespējas. Vari paredzēt kopā gūtos punktus spēlē, kā arī uzvarētājkomandas izcīnītā panākuma punktu starpību. Vari arī derēt uz to, cik punktus (pāra/nepāra) spēlē kopā gūs katra no komandām.

Ja vēlies nedaudz vairāk riskēt, tad līdzīga veida likmes vari likt gan uz pirmo puslaiku, gan kādu no ceturtdaļām. Vari paredzēt, kura no komandām puslaikā vai ceturtdaļā uzvarēs, kāda būs starpība un kopā gūtie punkti.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par basketbolu un tajā notiekošajiem turnīriem, tostarp Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *