Madars Razma Nordic Darts Masters 2022 centīsies atkārtot pirms gada iespēto

Madars Razma Nordic Darts Masters 2022 centīsies atkārtot pirms gada iespēto

No 10. līdz 11. jūnijam Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā turpināsies ‘’World Series of Darts’’ šautriņu mešanas turnīrs ar sacensībām Nordic Darts Masters 2022. Tajā astoņi titulētākie un zināmākie šautriņu metēji cīnīsies pret astoņiem labākajiem Baltijas un Skandināvijas metējiem, starp kuriem atrodams arī latvieša Madara Razmas vārds. Vai vēlies uzzināt vairāk par šautriņu mešanu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • PDC jeb Professional Darts Corporation World Series of Darts organizē kopš 2013. gada, bet Dānijā turnīrs notiks otro gadu pēc kārtas. Šis nav reitinga turnīrs, bet gan šautriņu popularizēšanas nolūkos rīkotas sacensības, kuru ietvaros labākie un zināmākie šautriņu metēji dodas uz Ziemeļameriku, Austrāliju un Eiropu, lai aizvadītu turnīrus pret konkrētā reģiona labākajiem šī sporta veida pārstāvjiem.
  • Šautriņas kļūst par aizvien globālāku sporta veidu. Ja agrāk tā popularitāte nesniedzās krietni tālāk par Lielbritānijas un Nīderlandes robežām, tad šobrīd labus šautriņu metējus var atrast jebkurā kontinentā. Tieši to pierāda arī organizētā World Series of Darts tūre, kur top spēlētāji ik pa laikam piedzīvo zaudējumus.
  • Liec likmes uz šautriņu mešanu. Derēt uz šī sporta veida notikumiem iespējams arī LV BET, kur ne tikai var veikt likmi uz iecienītāko likmi – spēles uzvarētāju. Var paredzēt arī tādus ar spēli saistītus aspektus kā kopā spēlētos legus, uzvarētāja handikapu un cik abi spēlētāji veiks maksimālos 180 punktu gājienus.

Professional Darts Corporation World Series of Darts organizē kopš 2013. gada

Šī turnīra šautriņu mešanā galvenais mērķis ir veicināt sporta veida popularitāti pasaulē un reģionos, kur tas sākotnēji nav bijis tik iecienīts. Formāts visos gados bijs vienāds: pēc ranga vai popularitātes astoņi nozīmīgākie šautriņu metēji dodas uz citiem kontinentiem kā Ziemeļameriku vai Austrāliju, kur sacenšas pret konkrēta reģiona astoņiem labākajiem šī sporta veida pārstāvjiem. Ņemot vērā, ka šis ir TV turnīrs, tad šādi turnīri veicina šautriņu atpazīstamību visā pasaulē, bet spēļu līmenis brīžiem ir tikpat augstā kvalitātē kā citos PDC rīkotajos turnīros.

Kopš 2013. gada World Series of Darts turnīri notikuši Dubaijā, Sidnejā, Singaporā, vairākās Austrālijas pilsētās, Šanhajā, Jaunzēlandē, Nīderlandē, ASV un Dānijā. Klasiskā sezonā šī turnīra ietvaros norit septiņas sacensības, kuras pārsvarā organizē vasarā: no jūnija līdz septembrim. Kopš 2015. gada pēc septiņiem nospēlētiem turnīriem Nīderlandē norit arī ‘’World Series of Darts’’ fināls, kurā tiek noteikts šo sacensību uzvarētājs.

Nīderlandē notiekošajā finālā visvairāk reižu (četras) uzvarējis titulētais Maikls van Gervens, bet pa reizei triumfējuši Džeimss Veids, Gervins Praiss un Džonijs Kleitons. Ņemot vērā visus turnīrus, visvairāk panākumu tajos ir tam pašam van Gervenam (16). Leģendārais Fils Teilors uzvarējis astoņos turnīros, bet cita leģenda Gerijs Andersons sešos.

2022. gadā pēc divu gadu pārtraukuma atkal notiks visi septiņi paredzētie turnīri pirms fināla. Šajā gadā tie notiks ASV (Ņujorkā), Dānijā (Kopenhāgenā), Austrālijā, Jaunzēlandē un Nīderlandē. No top un zināmākajiem spēlētājiem turnīrā piedalīsies Gervins Praiss, Maikls Smits, Pīters Raits, Džeimss Veids, Džonijs Kleitons, Gerijs Andersons, Maikls van Gervens un Falona Šeroka. Van Gervens gan paziņojis, ka veiks operāciju gūtajā savainojumā vietā, līdz ar to uz laiku viņu aizstās beļģis Dimitri van den Bergs.
Viens turnīrs jau ir noticis – 3. un 4. jūnijā Ņujorkā par US Masters uzvarētāju kļuva pēdējā laikā spožu sniegumu demonstrējušais Maikls Smits, kurš finālā uzvarēja Maiklu van Gervenu. Tikmēr 10. un 11. jūnijā sacensības turpināsies ar otro posmu Kopenhāgenā, kur notiks Nordic Darts Masters 2022. No Baltijas un Skandināvijas reģiona tajā piedalīsies latvietis Madars Razma, lietuvietis Dariuss Labanausks, un pārstāvji no Skandināvijas valstīm – Vladimirs Andersens, Marko Kantele, Daniels Lāšons, Matiass Orns Friorikšons, Benjamins Drū Reiss un Braiens Lokens.

10. jūnijā tiks izspēlēta pirmā kārta, kur pēc izlozes kārtības astoņi top spēlētāji cīnīsies pret astoņiem Baltijas un Skandināvijas spēlētājiem. Spēlētājam, lai iekļūtu nākamajā kārtā, jāuzvar seši legi. 11. jūnijā notiks ceturtdaļfinālu, pusfināla un fināla izspēle, kuros kādam spēlētājam jāuzvar astoņos legos. Jāatgādina, ka Razma pirms gada Nordic Darts Masters prata pārvarēt pirmo kārtu, uzvarot angli Neitanu Aspinalu, kurš tobrīd atradās starp pasaules desmit labākajiem spēlētājiem.

Šautriņas kļūst par aizvien globālāku sporta veidu

Šautriņas laika gaitā kļūst par aizvien globālāku sporta veidu. Līdz ar Professional Darts Corporation jeb PDC izveidi arī pats sporta veids sācis attīstīties straujākiem soļiem. Sezonas kontekstā balvu fonds sasniedzis 15 miljonus sterliņu mārciņu, bet popularitātes ziņā sporta veids aug un, lai arī joprojām visvairāk profesionāļu ir no Lielbritānijas, to skaits pieaug arī no citiem reģioniem.

Viens profesionālis izaudzis Latvijā, Madaram Razmam jau vairākus gadus esot starp planētas labākajiem šī sporta veida pārstāvjiem. Order of Merit rangā Razma ieņem 42. vietu, taču ar katru gadu pa solītim latvietis kāpj pa ranga kāpnēm. Šobrīd Razma cīnās par iespēju pirmo reizi karjerā spēlēt otrajā prestižāka jāgada turnīrā ‘’World Matchplay’’, kurš jūlijā notiks Blekpūlē.

Turnīrā Kopenhāgenā par favorītu jāuzskata ASV uzvarējušais Maikls Smits, taču labā formā ir arī Džonijs Kleitons un Gervins Praiss. Iespējams, kādu no favorītiem var pārsteigt Baltijas un Skandināvijas spēlētāji. Ņem vērā, ka pirmās kārtas formāts būs īss: uzvarētājam jābūt labākam par pretinieku sešos legos. To ņem vērā, veicot likmi uz kādu no spēlētājiem.

Liec likmes uz šautriņu mešanu

Darts betting iespējams arī LV BET, pie tam, uz jebkuru no Nordic Darts Masters 2022 spēlēm. Uz katru no mačiem iespējamas dažādas likmju variācijas, ieskaitot spēlētāju iecienītāko – kāda spēlētāja uzvaru. Tāpat iespējams derēt uz uzvarētāja legu handikapu un to, cik kopā legi tiks spēlēti. Ņem vērā, ka pirmajā kārtā maksimums var būt 11 legi, bet nākamajās kārtās 15.

Ja vēlies veikt interesantāku likmi, tad vari paredzēt, cik maksimālos 180 punktu gājienus veiks abi šautriņu metēji kopā. Par 180 punktu gājienu mašīnām var saukt tādu spēlētāju kā Maiklu Smitu, kamēr latvietis Madars Razma ir labākais starp tiem, kuriem patīk trīskāršais 19 sektors. Bieži vien Razma spēles laikā iemet 171 punktu gājienu (trīs trīskāršie 19).

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par šautriņu mešanu un tajā notiekošajiem turnīriem, tostarp World Series of Darts turnīriem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *