Pasaules čempionāts volejbolā: vai serbietes nosargās pirms četriem gadiem iegūto zeltu?

Pasaules čempionāts volejbolā: vai serbietes nosargās pirms četriem gadiem iegūto zeltu?

No šī gada 23. septembra līdz 15. oktobrim sešās pilsētās Nīderlandē un Polijā notiks četrgades viens no nozīmīgākajiem sieviešu komandu sporta spēļu turnīriem: pasaules čempionāts volejbolā. Pirms četriem gadiem Japānā pirmo reizi valsts vēsturē par čempionēm kļuva Serbija, kas finālā aizraujošā cīņā ar 3-2 pārspēja Itāliju. Vai vēlies uzzināt vairāk par volejbolu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

  • Pasaules čempionāts ir starptautiskas volejbola sacensības. Turnīrā piedalīsies 24 izlases no visas pasaules. Desmit ceļazīmes ir Eiropas izlasēm, kamēr pārējās citu kontinentu valstīm. 24 izlases sadalītas četrās grupās par sešām komandām, trim no katras iekļūstot nākamajā grupu turnīrā. Pirms četriem gadiem triumfēja Serbija.
  • Turnīru rīkotājus izraugās FIVB. Starptautiskā Volejbola federācija jeb saīsinājumā FIVB ir pasaulē zināmākā šī sporta veida lēmējinstitūcija, kura izraugās pasaules čempionātu rīkotājus. 2022. gadā pasaules čempionāts volejbolā notiks divās valstīs: Nīderlandē un Polijā.
  • Liec likmes uz volejbolu LV BET. Ieskaties pasaules čempionāta volejbolā 2022 likmēs un izvēlies labākās! Uz katru spēli LV BET piedāvās derību iespējas. Pie tam, būs iespējams izdarīt likmes ne tikai uz spēles uzvarētāju.

Pasaules čempionāts ir starptautiskas volejbola sacensības

Vienas no nozīmīgākajām četrgades sacensībām sieviešu volejbolā aiz olimpiskajām spēlēm tiek organizētas kopš 1952. gada. Lai iekļūtu sacensībās, jāparvar kvalifikācija. No kvalifikācijas astoņas vietas piešķirtas Eiropas izlasēm, divas Āfrikas un Dienvidamerikas, sešas Ziemeļamerikas, bet četras Āzijas un Okeānijas. Divas citas pozīcijas atvēlētas iepriekšējā turnīra čempionei un mājiniecei. Gadījumā, ja turnīru organizē vairākas valstis, tad kvalifikācijā izcīnīto vietu skaits ir mazāks.

Kopš 1970. gada turnīru rīko reizi četros gados. Līdz tam bija mēģinājumi starptautiskās volejbola sacensības organizēt reizi divos gados, tad vienu reizi tas notika reizi piecos gados, un vēl reizi pēc trim gadiem. Visvairāk reižu turnīra rīkotājas statusā bijusi Japāna, kurā notika arī noslēdzošais turnīrs 2018. gadā. Trīs reizes pasaules čempionāts volejbolā noticis Padomju Savienības teritorijā, bet divas Brazīlijā. Reizi turnīrs rīkots tādās valstīs kā Bulgārijā, Ķīnā, Čehoslovākijā (1986. gadā), Francijā, Vācijā, Itālijā, Meksikā un Peru. 2022. gadā pirmo reizi 24 pasaules labākās izlases spēkosies Polijā un Nīderlandē.

Sacensību formāts paredz, ka vispirms 24 komandas sadalītas četrās grupās par sešām komandām. Ja spēles uzvarētāja gūst panākumu ar 3-0 vai 3-1 pa setiem, tad tā iegūst trīs punktus turnīra tabulā, bet, ja mačs noslēdzas pēc maksimāli spēlētajiem pieciem setiem (3-2), tad divi punkti tiek uzvarētājai, kamēr viens zaudētājai. Pēc pirmā grupu turnīra no katras grupas četras labākās iekļūs nākamajā grupu turnīrā, kur 16 izlases būs sadalītas divās grupās par sešām komandām. Vienā grupā spēlēs A un D labākās, bet citā B un C labākās izlases.

Ceturtdaļfinālā no otrās grupu fāzes iekļūst četras labākās no katras apakšgrupas, kuras turpina cīņu par titulu ceturtdaļfinālā. Pēc izslēgšanas spēļu principa tiks noskaidrots, kura kļūs par nākamo pasaules čempioni volejbolā sievietēm.

Starp 24 izlasēm 2022. gada pasaules čempionātā volejbolā ir tādas valstis kā Nīderlande, Polija, Beļģija, Puertoriko, Kamerūna, Kenija, Polija, Turcija, Dominikānas republika, Dienvidkoreja, Taizeme, Horvātija, ASV, Serbija, Vācija, Bulgārija, Kanāda, Kazahstāna, Brazīlija, Ķīna, Japāna, Kolumbija, Argentīna un Čehija. Čempiones statusā turnīru sagaidīs Serbija, kas 2018. gadā pirmo reizi triumfēja sacensībās, finālā ar 3-2 uzvarot Itāliju.

No mūsdienās esošajām valstīm pasaules kartē visvairāk reižu (trīs) par pasaules čempionēm volejbolā kļuvušas Japānas un Kubas volejbolistes. Divi tituli ir Ķīnai un Krievijai, bet reizi uzvarējušas ASV, Itālijas un Serbijas volejbolistes.

Turnīra rīkotājus izraugas FIVB

1947. gadā tika dibināta FIVB jeb Starptautiskā Volejbola federācija, kas ir nozīmīgākā lēmējinstitūcija šajā sporta veidā. Tā atbild ne tikai par vīriešu un sieviešu volejbolu, bet arī par pludmales volejbolu gan dāmām, gan kungiem. Tās birojs atrodas Šveices pilsētā Lozannā un to veido 222 biedri no pasaulē izveidotajām nacionālajām volejbola federācijām.

FIVB organizē gan olimpisko spēļu turnīrus, gan pasaules čempionātus, Eiropas čempionātus, Zelta, Sudraba līgas izlasēm un jauniešu čempionātus. Kopumā tā izraugās turnīra organizētājus visām nozīmētajām sacensībām. Pēdējā laikā lielākos turnīrus rīko vairākas valstis vienlaicīgi un 2022. gada pasaules čempionāts volejbolā nebūs izņēmums. Tas notiks sešās pilsētās Nīderlandē un Polijā.

Turnīru kā ranga līderes sagaidīs ASV, otrajā vietā ir Brazīlija, bet trešajā Ķīna. Vēl labāko sešiniekā ir Itālija, Turcija un 2018. gada čempiones Serbija. Visas sešas valstsvienības jāuzskata par galvenajām favorītēm gaidāmajā pasaules čempionātā. No šīm sešām valstīm zeltu vēl nav izcīnījušas Brazīlijas un Turcijas volejbolistes. Brazīlietes trīs reizes spēlējušas finālā, vienmēr zaudējot, bet vēl reizi tās ieguvušas bronzu. Tikmēr turcietes vēl valsts vēsturē nevienā pasaules čempionātā nav tikušas pie medaļām.

Pirms liec likmes uz sieviešu volejbolu, atceries, ka 2022. gada čempionāts būs garš ar daudz spēlēm. Lai izcīnītu uzvaru turnīrā, čempionēm būs jāaizvada deviņas spēles. Katrā izlasē sastāvā var atrasties vien 12 spēlētājas, tāpēc tā būs liela slodze ikkatrai no sastāvā esošajām dalībniecēm.

Liec likmes uz volejbolu LV BET

Uz visām pasaules čempionāta volejbolā spēlēm būs iespējams veikt likmes LV BET sporta totalizatorā. Pie tam, iespējams derēt uz ne tikai spēles uzvarētāju, bet arī citiem ar maču saistītiem aspektiem.

Tiek piedāvāts likt likmes uz setu handikapu un kopējo setu skaitu. Atceries, ka volejbola spēlē maksimums var tikt spēlēti pieci seti. Ja cīņa nonāk līdz izšķirošajam piektajam setam, tad tajā uzvarētājam pirmajam jāgūst 15 punkti vai jāuzvar ar divu punktu pārsvaru. Citos setos jāuzvar vismaz 25 punkti vai jāgūst divu punktu pārsvars. Punkti setā tiek minēti, jo pastāv opcija derēt uz kopā gūtajiem punktiem katrā no tiem. Ļoti aizraujošos setos kopējie punkti būs virs 50, bet pārliecinošos setos zem šī skaitļa.

Likt likmes uz volejbolu ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par volejbolu un tajā notiekošajām spēlēm.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *