Vai Eiropas komanda uzvarēs arī piektajā ‘’Laver Cup’’?

Vai Eiropas komanda uzvarēs arī piektajā ‘’Laver Cup’’?

No šī gada 23. līdz 25. septembrim piekto reizi turnīra pastāvēšanas vēsturē Anglijas galvaspilsētā Londonā gaidāms tā saucamais ‘’Laver Cup’’, kurā savstarpēji spēkosies Eiropas un pasaules vīriešu izlases. Līdz šim visas četras reizes uzvarējuši Eiropas tenisisti. Vai vēlies vairāk uzzināt par tenisu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Starptautiskais komandu tenisa turnīrs notiek kopš 2017. gada. Tenisa popularitāte veicinošais ‘’Laver Cup’’ notiks piekto reizi. Katrā (Eiropas un pasaules) komandās piedalās seši tenisisti: trīs kvalificējas ņemot vērā atrašanās vietu ATP rangā, bet atlikušos trīs izvēlas komandu kapteiņi. Eiropas kapteinis ir Bjorns Borgs, bet pasaulei Džons Makenrojs.
  • Eiropas komanda līdz šim uzvarējusi visos turnīros. Četros notikušajos turnīros uzvarējuši eiropieši. Pirms gada Eiropas komanda to paveica pārliecinoši (14-1). Vissīvākā cīņa par uzvaru bija 2019. gadā, kad Eiropas komanda pasaules tenisistus pārspēja ar 13-11.
  • Liec likmes uz tenisu LV BET. Šajā totalizatorā iespējams derēt uz jebkuru no interesantajām ‘’Laver Cup’’ notiekošajā turnīra tenisa spēlēm. Bez spēles uzvarētāja noteikšanas iespējamas derības arī uz citiem ar maču saistītiem aspektiem.

Starptautiskais komandu tenisa turnīrs notiek kopš 2017. gada

Izveidoto ‘’Laver Cup’’ var saukt par tenisa popularitātes veicināšanas turnīru. Tajā savā starpā spēlē vīriešu izveidotas Eiropas un pasaules izlases. Katrā izlasē spēlē seši tenisisti. Trīs no ATP ranga, bet citus trīs izvēlas komandu kapteiņi, kuri allaž bijuši vai nu Bjorns Borgs Eiropai, vai Džons Makenrojs pasaulei.

Turnīrs ir īss. Tas tiek izspēlēts trīs dienu laikā, kurās paredzētas 12 spēles. No tām deviņas ir vienspēles, bet trīs dubultspēles. Pirmajā dienā par uzvaru katrā no spēlēm komandai tiek piešķirts viens punkts, otrajā dienā divi punkti, bet trešajā trīs. Tā izlase, kura pirmā ieguvusi 13 punktus, uzvar arī turnīrā. Katrs soēlētājs vismaz reizi aizvada vienspēli, bet četri spēlē arī vismaz maču dubultspēlē. Atsevišķiem spēlētājiem var sanākt aizvadīt divas vienspēles. Formāts paredz to, ka jebkurā no mačiem uzvarētājam jābūt labākam divos setos, respektīvi, maksimums iespējami trīs seti.

Ja katras komandas pirmie trīs spēlētāji tiek noskaidroti ‘’French Open’’ laikā jūnijā, tad pārējie trīs pirms ‘’US Open’’ sākuma augustā. Pagaidām zināms, ka Eiropu turnīrā pārstāvēs Rafaels Nadals, Endijs Marejs un Rodžers Federers, bet pasauli Fēlikss Ožērs-Aliasims, Teilors Frics un Djego Švarcmans. Ņemot vērā spēlētāju vietu rangā, par dalību turnīrā katrs saņem noteiktu naudas prēmiju, kuru iespējams papildināt par 250 tūkstošiem dolāru uzvaras gadījumā.

2022. gadā starptautiskais komandu tenisa turnīrs paredzēts O2 arēnā Londonā. Tā būs pirmā reize, kad ‘’Laver Cup’’ paredzēts Anglijā. Līdz šim tas noticis tādās vietās kā Prāgā (Čehijā), Čikāgā un Bostonā (ASV), kā arī Ženēvā (Šveicē). Covid-19 dēļ tika atcelts 2020. gadā paredzētais turnīrs, bet nākamie notiks Ziemeļamerikā (2023. gadā Vankūverā) un Eiropā (2024. gadā Berlīnē).
Turnīra vēsturē visvairāk reižu (četras) spēlējuši tādi tenisisti kā Džons Isners, Niks Kirjoss un Aleksandrs Zverevs. Tieši vācieti Zverevam pieder visvairāk uzvaru turnīrā (četras). Amerikānieši Džons Isners un Džeks Soks aizvadījuši visvairāk mačus (12), bet labākā uzvaru un zaudējumu koeficients (73%) ir Rodžeram Federeram un Aleksandram Zverevam.

Eiropas komanda līdz šim uzvarējusi visos turnīros

Līdz šim ‘’Laver Cup’’ dominējusi Eiropas komanda, kuras kapteinis ir zviedrs Bjorns Borgs. Visos līdzšinējos četros turnīros uzvarējuši tieši eiropieši. Pie tam, 2021. gadā tika izcīnīta līdz šim pārliecinošākā uzvara ar 14-1. Džona Makenroja izveidotā komanda vistuvāk uzvarai turnīrā bija 2019. gadā, kad tai pietrūka viena uzvara. Eiropas komanda beigu beigās bija labāka, uzvarot ar 13-11. Debijas turnīrā eiropieši bija pārāki ar 15-9, bet 2018. gadā ar 13-8.

Gadījumā, ja Eiropas komanda būs labāka par pasaules komandu arī 2022. gadā, tad tā jau kļūs par piekto reizi, kad eiropeši uzvar pirms neilga laika izveidotajā ‘’Laver Cup’’. Kopumā šo turnīru var uzskatīt par popularitātes veicinošu. Tajā spēlē daudzi slaveni tenisisti, bet katras komandas kapteinis ir kāda izbijusi leģenda. Līdz šim turnīra koncepcijai sevi ir izdevies apliecināt, jo tas paredzēts vismaz līdz 2024. gadam.

Pirms likmju izdarīšanas aicinām iepazīties ar spēlētāju pēdējo spēļu bilanci. Ņemot vērā, ka tenisa sezonas laikā ir ļoti daudz turnīru, pastāv iespēja par favorītiem uzskatītajiem tenisistem piedzīvot ātras neveiksmes tieši noguruma vai formas krituma dēļ. Pilnīgi skaidrs, ka pirms ‘’Laver Cup’’ par favorīti uzskatīs Eiropas komandu, kura uzvarējusi visos līdzšinējos dueļos. Tomēr pastāv varbūtība, ka pasaules komanda pirmo reizi uzvarēs sacensībās, jo kādu gadu tas patiešām notiks. Kāpēc ne 2022. gadā?

Liec likmes uz tenisu LV BET

Plaša likmju iespēja uz jebkuru tenisa spēli, ieskaitot ‘’Laver Cup’’ mačiem, pieejama LV BET. Bez jau iecienītās likmes par kāda spēlētāja uzvaru, iespējams derēt uz vēl daudziem ar spēli saistītiem faktoriem. Piemēram, ir iespējams derēt uz katra seta uzvarētāju un to handikapu, kā arī cik geimus katrs tenisists uzvarēs.

Tāpat iespējams likt likmes uz dažādām variācijām saistībā ar spēles uzvarētāju un kopējo spēles gaitu – piemēram, iespējams derēt uz uzvarētāju un kopēji spēlētajiem geimiem spēlē.

Pie tam, ja vēlies likt limes uz katru setu atsevišķi, tad arī to LV BET piedāvā. Vari noteikt katra seta geimu skaitu, cik kopā geimi tiks spēlēti un cik tos spēlēs katrs tenisists. Tāpat vari derēt, vai kāds no sportistiem uzvarēs vienu setu, vai, piemēram, zaudēs setu, bet vēlāk uzvarēs spēlē.

Likt likmes uz tenisu  ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju gan par tenisu, gan notiekošajiem sezonas turnīriem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *