‘’Tour de France’’ noskaidros riteņbraukšanas karali

‘’Tour de France’’ noskaidros riteņbraukšanas karali

No 1. līdz 24. jūlijam Francijā notiks ikgadēji nozīmīgākais daudzdienu velobrauciens – ‘’Tour de France’’. 23 dienu laikā tiks aizvadīts 21 posms, kurā noskaidros spēcīgāko sportistu. Vēlies uzzināt vairāk par riteņbraukšanu? Iepazīsties ar likmju iespējām LV BET un dodies izdarīt likmi! 

  • ‘’Tour de France’’ ir trīs nedēļu šosejas riteņbraukšanas sacensības. Pirmo reizi to rīkoja 1903. gadā un šī gada tūre kļūs jau par 109. ‘’Tour de France’’. Līdzīgi kā ‘’Giro d’Italia’’ pirmie posmi notiek ārpus Francijas – šogad starts tiks dots Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā, bet, kā ierasts, velobrauciens noslēgsies Parīzē. Visvairāk reižu (piecas) tūrē uzvarējuši Žaks Anketils, Edijs Mercks, Bernards Hino un Miguels Indurains.
  • Velosacensības kā čempions sagaidīs Tadejs Pogačars. Slovēnis ‘’Tour de France’’ par čempionu kļuvis divas reizes, pie tam, pēc kārtas – gan 2020., gan 2021. gadā. Bukmeikeru vērtējumā tieši Pogačars ir galvenais favorīts uz uzvaru arī šī gada tūrē.
  • Liec likmes arī uz riteņbraukšanas sacensībām. Derības uz riteņbraukšanu nav pieejamas ļoti ilgi. Pastāv daži no bukmeikeru veidiem velosacensībām, kā, piemēram, noteikti individuālo sacensību uzvarētāju, katra posma labāko trijnieku, kopvērtējuma trijnieku, labāko kalnu riteņbraucēju un labāko sprinta.

‘’Tour de France’’ ir trīs nedēļu šosejas riteņbraukšanas sacensības

Slavenais velobrauciens pirmo reizi tika organizēts 1903. gadā, lai veicinātu avīzes ‘’L’Auto’’ pārdošanas apjomus. Velosacensības kļuva populāras, un laika gaitā to sāka uzskatīt par pasaulē prestižāko daudzdienu velobraucienu, kurā piedalās tā brīža pasaulē spēcīgākie riteņbraucēji. Kopumā notikušas jau 108. tūres, 2022. gadam kļūstot par 109. reizi, kad tūre tiks organizēta. Ikgadēji to nerīkoja pirmā un otrā pasaules kara laikā.

‘’Tour de France’’ ir trīs nedēļu šosejas riteņbraukšanas sacensības, kurās sportisti trīs nedēļu garumā aizvada 21 posmu. Kopš 1954. gada pirmie posmi tiek rīkoti ārpus Francijas – šī gada sacīkšu maršruts ‘’Tour de France’’  sāksies Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā, kamēr nākamgad Spānijas pilsētā Bilbao. Tūres starta šāviens skanējis arī tādās valstīs kā Nīderlandē, Beļģijā, Vācijā, Šveicē, Luksemburgā, Spānijā, Īrijā, Lielbritānijā un Monako.

2022. gadā garākais no posmiem paredzēts 7. jūlijā, kad notiks sestais posms – tā garums būs 220 kilometri, pie tam, tā laikā sportistiem būs jātiek galā arī ar kāpumiem. Seši posmi šogad plānoti kā kalnu posmi, bet vēl septiņos paredzēti kāpumi. Savukārt seši posmi plānoti par līdzenumu. Sacensību laikā paredzētas divas brīvdienas – pēc devītā posma 11. jūlijā un pēc 15. posma 18. jūlijā.

Visvairāk reižu (piecas) ‘’Tour de France’’ vēsturē par čempioniem kļuvuši francūži Žaks Anketils (1957., 1961., 1962., 1963., 1964.) un Bernards Hino (1978., 1979., 1981., 1982., 1985.), beļģis Edijs Mercks (1969., 1970., 1971., 1972., 1974.) un spānis Migels Indurains (1991., 1992., 1993., 1994., 1995.).

Septiņas reizes tūrē uzvarējis amerikānis Lenss Ārmstrongs, taču sportistu pieķēra dopinga lietošanā, kas kļuva par vienu no lielākajiem riteņbraukšanas skandāliem. Vēlāk visus Ārmstronga rezultātus anulēja, tostarp izcīnītos titulus prestižajā velobraucienā. Pēdējos divos gados velosacensībās dominējis slovēnis Tadejs Pogačars, kuru uzskata arī par vienu no favorītiem šī gada tūrē.

Velosacensības kā čempions sagaidīs Tadejs Pogačars

Tieši pēdējo divu gadu čempions Pogačars tiek uzskatīts par galveno favorītu uz panākumu arī šī gada velosacensībās. Viņa koeficients uz trešo titulu tiek vērtēts ar 1.55. 2021. gadā Pogačars bija UCI reitinga līderis, bet Tokijas olimpiskajās spēlēs slovēnis izcīnīja bronzas medaļu. Tikai 23 gadus vecais riteņbraucējs karjeras laikā jau izcīnījis uzvaras sešos ‘’Tour de France’’ posmos.

Ar otru lielāko varbūtību (koeficients 3.75) tiek vērtēta cita slovēņa Primoža Rogliča uzvara. 2017. gadā Rogličs kļuva par pirmo slovēni, kurš uzvarējis kādā no ‘’Tour de France’’ posmiem, bet 2019. gadā par pirmo, kurš uzvarējis kādā nozīmīgā daudzdienu velobraucienā – sportists kļuva par ‘’Vuelta a Espana’’ uzvarētāju, kurā kopumā triumfējis jau pēdējos trīs gados pēc kārtas. ‘’Tour de France’’ riteņbraucējs uzvarējis trijos posmos, 2020. gadā kopvērtējumā ieņemot otro vietu.

Kā trešais favorīts uz titulu tiek uzskatīts 25 gadus vecais dānis Jonass Vingegārds, kura koeficients uz panākumu prestižajās velosacensībās vērtēts ar 5.5. Līdz šim dānis vairāk bijis tas riteņbraucējs, kurš vairāk domājis par savas komandas līderi ne paša rezultātiem. Viņš startē vienā komandā ar slovēni Primoru Rogliču, cenšoties slavenajam komandas biedram palīdzēt trasē sasniegt kārotos rezultātus. Iespējams, šoreiz kārta būs pašam.

Pēdējos gados ‘’Tour de France’’ piedalās arī riteņbraucēji no Latvijas. ‘’Trek-Segafredo’’ komandā pēdējos gados tūrē startē Toms Skujiņš, kurš 2020. un 2021. gadā kādā no posmiem prata ielauzties labāko desmitniekā. 2020. gada astotajā posmā latvietis finišēja uzreiz aiz uzvarētāja – otrajā vietā. Tikmēr debiju pirms gada piedzīvoja Krists Neilands, kurš tādā veidā ieguva vērtīgu pieredzi.

Liec likmes arī uz riteņbraukšanas sacensībām

Iespējams, var šķist netradicionāli, taču arī uz riteņbraukšanas sacensībām iespējams likt likmes, tostarp arī LV BET. Uz katru no ‘’Tour de France’’ posmiem tiek piedāvāts derēt, kurš no sportistiem uzvarēs posmā. Tāpat vari paredzēt, kuri no sportistiem iesprauksies labāko trijniekā, kā arī derēt uz tik interesantu aspektu kā to, kuri sportisti pārspēs viens otru. No daudzajiem dueļu piedāvājumiem vari izvēlēties saistošāko un derēt, kurš finišēs labāk par otru.

Pirms ‘’Tour de France’’ sākuma vari arī derēt, kurš no sportistiem uzvarēs tūrē, bet kura komanda uzvarēs komandu ieskaitē. Tāpat vari likt likmes uz to, kurš būs labākais riteņbraucējs kalnu ieskaitē, kurš labākais starp jaunajiem sportistiem, kā arī derēt dažādos piedāvātajos dueļos.

Lai palīdzētu orientēties spēles un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par riteņbraukšanu un tajā notiekošajām sacensībām, ieskaitot nozīmīgākajām velosacensībām.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *