Nozīmīga titulcīņa Austrālijā: Mairis Briedis pret Jai Opetaia

Nozīmīga titulcīņa Austrālijā: Mairis Briedis pret Jai Opetaia

Jūlija pirmajā sestdienā jeb 2. jūlijā Goldkoustā Austrālijā notiks Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) titulcīņa pirmajā smagajā svarā latvietim Mairim Briedim pret Jai Opetaia. Ja Briedim līdzšinējā karjerā ir viens zaudējums, tad viņa pretinieks pagaidām cīnās bez tiem, taču ringā vēl nav ticies ar augstāka līmeņa pretiniekiem. Vai vēlies uzzināt vairāk par boksu? Iepazīsties ar iespējamajām likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Briedis otro reizi gada laikā cīnīsies IBF titulcīņā. 2021. gada oktobrī Briedis vieglā cīņā aizstāvēja IBF čempiona jostu pret Arturu Mannu, bet, lai arī vēlējies izaicināt pasaulē labākos cīkstoņus, viņam nāksies vēlreiz aizstāvēt šīs kategorijas jostu pret austrālieti Jai Opetaia, kurš līdzšinējās cīņās vēl nav piedzīvojis zaudējuma garšu.
  • Starptautiskā Boksa federācija ir viena no trim nozīmīgākajām boksa organizācijām. Bez IBF prestižas ir arī WBC (World Boxing Council) un WBO (World Boxing Organisation) čempiona jostas. Briedim karjeras laikā izdevies tās izcīnīt. No 2017. līdz 2018. gadam viņš bija WBC čempiona jostas turētājs, bet 2019. gadā bokseris ieguva arī WBO titulu.
  • Liec likmes uz boksu. Šis cīņas sports ir viens no populārākajiem pasaulē un iecienītas ir arī boksa derības. Pārsvarā gan uz boksu iespējams paredzēt cīņas uzvarētāju. Retāk cīņas noslēdzas ar neizšķirtu, taču arī uz šo opciju ir iespējams likt likmi.

Briedis otro reizi gada laikā cīnīsies IBF titulcīņā

Starptautiskās Boksa federācijas titulcīņā pirmajā smagajā svarā Briedis necīnīsies pirmo reizi. 2021. gada oktobrī bokserim izdevās aizstāvēt iegūto jostu ‘’Arēnā Rīga’’ pret mazpazīstamo Arturu Mannu, ātri vien viņu nokautējot. Karjeras laikā Briedis aizvadījis 29 cīņas, no kurām uzvarējis 28. Vienīgo zaudējumu latviešu bokseris piedzīvojis pret ukraini Oleksandru Usiku, kurš nu ir WBO, WBC un IBF jostu īpašnieks smagsvaros un drīz aizvadīs revanša cīņu pret Entoniju Džošua. No 28 izcīnītajām uzvarām 20 Briedis ieguvis ar nokautu palīdzību. Karjeras laikā Briedis uzvarējis tādus bokserus kā Junielu Dortikosu, Kšištofu Glovacki, Marko Huku, Manuelu Čarru un citus. Viņa kontā ir uzvara Pasaules boka Supersērijā, WBC josta no 2017. līdz 2018. gadam un WBO iegūtā josta 2019. gadā.

Pēc uzvaras pār Mannu Briedis sapņoja par iespējamo pārcelšanos uz smagsvariem, taču pāreja nenotika. Tam sekoja dažādas izpausmes sociālajos tīklos, lai pievērstu Džeika Pola uzmanību, kā arī tika izaicināts Lorenss Okolijs, taču bez rezultātiem. Briedis ieguva iesauku Mario, jo tā viņu nodēvēja Džeiks Pols kādā no savām intervijām, taču cīņu piedāvājumus latvietis nesaņēma. Gluži otrādi: viņam tika nozīmēta obligātā IBF titulcīņa, kurā pretī pieredzējušajam bokserim stāsies austrālis Jai Opetaia.

26 gadus vecais bokseris līdz šim karjerā aizvadījis 21 cīņu un visās svinējis uzvaras. Pie tam, 17 no tām Opetaia pabeidzis ar nokautu. Neviena no cīņām gan nav bijusi pret augstāka līmeņa bokseri, tāpēc cīņa pret Briedi austrālietim kļūs par nozīmīgāko līdzšinējā karjerā. ‘’Man šajā cīņā ir daudz, ko varu iegūt. Esmu ne tikai izsalcis, bet pat izbadējies pēc šīs cīņas,’’ dažus mēnešus pirms tās teica Austrālijas bokseris, apvainojot Briedi par mēģinājumiem atcelt paredzēto IBF titulcīņu.

Abu cīņu sākotnēji bija plānots aizvadīt februārī, pēc tam martā vai aprīlī, tad 11. maijā, bet vispirms Brieža saslimšanas dēļ un pēc tam Opetaia traumas dēļ to pārcēla uz nenoteiktu laiku. Maija sākumā tika paziņots, ka ir nosprausts konkrēts datums, cīņai Austrālijā notiekot jūlija pirmajā sestdienā jeb 2. jūlijā. Jau sākotnēji boksa cīņa bija paredzēta Austrālijā, kur Mairis Briedis cīnīsies pirmo reizi karjerā.

Starptautiskā Boksa federācija ir viena no trim nozīmīgākajām boksa organizācijām

Starptautiskā Boksa federācija dibināta 1983. gadā un tās pirmsnācēja ir Amerikas Savienoto valstu boksa asociācija. IBF mītne atrodas ASV, Springfildas pilsētā Ņūdžersijā. IBF ir viena no trim nozīmīgākajām boksa organizācijām, kuras paspārnē tiek rīkotas titulcīņas dažādas svara kategorijas, tostarp pirmajā smagajā svarā, kurā startē latvietis Mairis Briedis.

Bez IBF boksa pasaulē ir vēl divas nozīmīgas organizācijas: WBO (World Boxing Organisation) un WBC (World Boxing Council). WBO dibināta 1988. gadā un tās mītne atrodas Puertoriko. Tā izveidojās pēc tam, kad daļa no Puertoriko un Dominikānas uzņēmējiem atdalījās no WBA (World Boxing Association) ikgadējā kongresa laikā, jo atšķīrās viedokļi par noteikumu maiņu piemērošanu. Tikmēr WBC dibināta 1963. gadā un tās mītnes zeme ir Meksika. Organizāciju izveidoja 11 valstis: ASV, Argentīna, Lielbritānija, Francija, Meksika, Filipīnas, Panama, Čīle, Peru, Venecuēla un Brazīlija. Tā izveidojās, lai tiktu kontrolēta boksa attīstība pasaulē.

Visticamāk, pirms boksa cīņas par favorītu bukmeikeri uzskatīs Mairi Briedi, kuram bijusi daudz titulētāka līdzšinējā karjera, kā arī sportists jau vienu reizi pratis aizstāvēt IBF čempiona jostu. Austrālietis Jai Opetaia nebūs viegls pretinieks, jo līdz šim pratis uzvarēt visās līdzšinējās cīņās, kā arī boksa cīņa notiks viņa mājās Austrālijā. Tas nozīmē tikai to, ka sanākušie līdzjutēji atbalstīs tieši Opetaia, nevis Briedi. Nav arī zināms, kādā sportiskajā formā ir un būs pieredzējušais Latvijas bokseris, kurš pēdējā laikā vairāk nodarbojies ar aktivitātēm sociālajos tīklos un diskutablu viedokļu izteikšanu. Pirms likmes iepazīsties ar abu bokseru pēdējo cīņu rezultātiem, un, ja iespējams, aplūko, ko par cīņas iznākumu saka boksa eksperti Latvijā un ārzemēs.

Liec likmes uz boksu

Bokss ir viens no ikoniskākajiem sporta veidiem pasaulē. Pateicoties Maira Brieža panākumiem, bokss ar joni attīstījies Latvijā, audzējot interesi par visiem ar šo sporta veidu saistītajiem pasākumiem tā Latvijā, tā pasaulē. Ja tevi interesē boksa derības, tad LV BET tādas piedāvā uz plašu boksa cīņu klāstu. Izņēmums nebūs arī Maira Brieža pret Jai Opetaia cīņa.

Visbiežāk uz boksā nozīmētajām cīņām iespējams derēt uz tās uzvarētāju. Var būt piedāvāti arī likmju iespējas uz to, cik raundos noslēgsies boksa cīņa, vai būs nokauts, bet vai tomēr cīņas uzvarētāju noteiks tiesnešu lēmumu. Pastāv vienbalsīgs un nevienbalsīgs tiesnešu lēmums, taču ir reizes, kad tiesneši var lemt par neizšķirtu. Derot par cīņas uzvarētāju, pastāv iespēja likt likmi uz neizšķirta opciju, kas gan boksā nenotiek bieži.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par boksu un tajā notiekošajām cīņām, tostarp Mairis Briedis pret Jai Opetaia.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *