Eurobasket 2022 | D grupa

Eurobasket 2022 | D grupa

No 1. līdz 18. septembrim Gruzijā, Vācijā, Itālijā un Čehijā notiks 2022. gada Eiropas čempionāts basketbola vīriešiem jeb Eurobasket 2022. 24 kontinenta izlases sadalītas četrās grupās par sešām komandām, LV BET Sporta blogām detalizētāk analizējot katru no tām. Šoreiz kārta noslēdzošajai D apakšgrupai, kur galvenā favorīte būs Serbija ar divkārtējo Nacionālās basketbola asociācijas vērtīgāko spēlētāju Nikolu Jokiču ierindā. Vai vēlies uzzināt vairāk par basketbolu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām un LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi

  • Serbija uzskatāma par D grupas favorīti. Grupā ar Nīderlandi, Čehiju, Izraēlu, Poliju un Somiju titulētie serbi uzskatāmi par šīs grupas spēcīgāko izlasi. Tai šajā vasarā palīdzēs Denveras ‘’Nuggets’’ līderis Nikola Jokičs, padarot to vienu no pretendentēm uz zeltu.
  • Eiropas čempionātā basketbolā iespējami pārsteigumi. Lai arī Eurobasket 2022 varētu kļūt par vienu no sastāva ziņā spēcīgākajiem, jo vairākām izlasēm palīdzēs labākie basketbolisti ar NBA pieredzi, jebkuros turnīros iespējami arī pārsteigumi.
  • Liec likmes uz basketbolu. Vasara ir laiks, kad pārsvarā tiek aizvadītas spēles starp valstu izlasēm. Uz jebkuru no basketbola mačiem iespējams derēt LV BET.  Uz katru spēli atrodamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – noteikt spēles uzvarētāju.

Serbija uzskatāma par D grupas favorīti

Eiropas čempionāts basketbolā tiek organizēts kopš 1935. gada un par pirmajiem čempioniem kļuva latvieši. Šveicē notiekošajā turnīrā Latvija pārsteidza visus un finālā ar 24:18 uzvarēja Spāniju. Līdz pat 2017. gadam Eurobasket tika rīkots reizi divos gados, taču tad FIBA lēma mainīt norises biežumu. Šī kļūs par pirmo reizi, kad finālturnīrs notiks reizi četros gados, pie tam, iejaucoties Covid-19 pandēmijai, to pārcēla par gadu un šis kļūs par pirmo čempionātu pēdējo piecu gadu laikā.

2022. gadā to organizēs četrās valstīs – Čehijā, Itālijā, Vācijā un Gruzijā. Katrā valstī notiks vienas apakšgrupas izspēle, bet nozīmīgākās izslēgšanas spēles ar finālu plānotas Vācijas galvaspilsētā Berlīnē. Nākamais turnīrs paredzēts pēc trim gadiem 2025. gadā un tad grupu turnīrs un izšķirošie mači plānoti Latvijas galvaspilsētā Rīgā.

Neņemot vērā izjukušas valstu savienības kā Padomju Savienību un Dienvidslāviju, vislabāk Eiropas čempionātos basketbolā veicies Spānijai, kas trīs reizes kļuvusi par čempioni, sešas reizes par vicečempioni, bet četras reizes izcīnījusi bronzu. Itālijai ir desmit medaļas (divas zelta, četri sudrabi, četras bronzas), bet Francijai deviņas (viena zelta, divas sudraba, sešas bronzas). 2017. gadā pirmo reizi valsts vēsturē par čempioniem kļuva Slovēnijas basketbolisti, kuri finālā apspēlēja serbus.

Kopš 2011. gada Eiropas čempionātā piedalās 24 kontinenta izlases un arī Eurobasket 2022 nebūs izņēmums. Lai iekļūtu turnīrā, ir jākvalificējas caur notiekošu kvalifikāciju, kamēr automātiskas vietas pienākas rīkotājvalstīm. 24 komandas sadala četrās grupās par sešām komandām, astotdaļfinālā iekļūstot četrām labākajām. Vēlāk pēc izslēgšanas metodes no astotdalfināla līdz finālam tiek noteikts čempions. Eurobasket spēļu grafiks paredz, ka pirmās spēles paredzētas 1. septembrī, bet cīņa par bronzu un zeltu 18. septembrī.

Čehijā tiks aizvadītas D apakšgrupas spēles. Tajā bez mājinieces Čehijas spēles arī tādas izlases kā Serbija, Polija, Izraēla, Somija un Nīderlande. Par galveno D grupas favorīti jāuzskata Serbiju, kuras sastāvā piekritis spēlēt divkārtējais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vērtīgākais spēlētājs Nikola Jokičs.

Serbija

FIBA rangā serbi ieņem sesto vietu, bet pirms pieciem gadiem 2017. gada turnīrā viņi spēlēja finālā, kur atzina Slovēnijas pārākumu. Arī bez tā Serbija ir viena no titulētākajām basketbola nācijām. Neņemot vērā sasniegto Dienvidslāvijas sastāvā, tā trīs reizes (1995., 1997., 2001. gadā) kļuvusi par Eiropas čempioni, divas reizes izcīnījusi sudrabu, bet reizi bronzu. Ar Nikolu Jokiču sastāvā serbus sauks par vienu no turnīra galvenajām favorītēm.

Izraēla

Tikai 42. vietā FIBA rangā atrodas Izraēla, kurai gan ir viens no spēcīgākajiem Eiropas vietējiem čempionātiem ar Telavivas ‘’Maccabi’’ priekšgalā. Eiropas čempionātu ietvaros tās labākais sasniegums ir sudrabs tālajā 1979. gadā, bet pēdējos turnīros tik labi nav veicies. 2013. gadā tā finišēja vien 21. pozīcijā, tādu pašu vietu ieņemot 2017. gadā, bet 2015. gadā izraēļi finišēja desmitie.

Čehija

Pēdējos gados progresējusi Čehija, kura šobrīd piedzīvo zelta laikus basketbolā. Ronena Ginzburga vadībā to uz priekšu ved Tomāšs Satoranskis un Jans Veselijs, kuri starpsezonā kļuvuši par komandas biedriem Spānijas ‘’Barcelona’’ sastāvā. FIBA rangā tā ieņem augsto 12. vietu, bet Eiropas čempionātu ieskaitē nav bijusi augstāk par septīto vietu, kas izcīnīta 2015. gada turnīrā.

Polija

FIBA rangā poļi ir vienu vietu zemāk par čehiem (13. vietā). Tās ziedu laiki basketbolā bija laika posmā no 1963. līdz 1967. gadam, kad trijos Eiropas čempionātos pēc kārtas tā prata iegūt medaļas. Visprims 1963. gadā tika izcīnīts sudrabs, bet vēlāk divos turnīros pēc kārtas bronza. Pēdējo sešu turnīru laikā labākais rezultāts ir devītā vieta 2009. gada turnīrā Polijā.

Somija

Somi FIBA rangā atrodas 35. vietā, taču šī komanda varētu cīnīties par iekļūšanu astotdaļfinālā. Tās līderis ir Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) spēlējošais Lauri Markanens. Tā piedalīsies piektajā Eiropas čempionātā pēc kārtas, bet tās labākais rezultāts ir sestā vieta 1967. gada turnīrā.

Nīderlande

FIBA rangā 47. vietā esošo Nīderlandi uzskatīs par šīs grupas pastarīti. Kopš 1989. gada šī kļūs tikai par otro reizi, kad holandieši piedalās Eiropas čempionātā basketbolā. 2015. gadā ar vienu uzvaru piecās spēlēs tā ieņēma 21. vietu. Tās labākais rezultāts ir ceturtā pozīcija 1983. gada turnīrā Francijā.

Eiropas čempionātā basketbolā iespējami pārsteigumi

Lai arī daudzās komandās būs atrodami tās labākie spēlētāji, ieskaitot spīdekļus no Nacionālās basketbola asociācijas, jebkurā no nozīmīgajiem basketbola turnīriem iespējami pārsteigumi.

Pēc bukmeikeru domām Serbija ir ne tikai D grupas favorīte, bet arī visa čempionāta favorīte. Tai dotas labākās izredzes uz uzvaru visā turnīrā (koeficients 4.50). Čehija varētu izcīnīt otro vietu apakšgrupā, jo tās izredzes uz uzvaru turnīrā vērtētas ar koeficientu 34.00, kamēr Izraēlas ar 41.00. Polijai un Somijai doti līdzvērtīgi koeficienti (51.00), bet pastarītes loma atvēlēta Nīderlandei (koeficients 81.00). Kopumā D apakšgrupa tiek uzskatīta par vājāko – pēc bukmeikeru domām šajā grupā cīņa notiks nevis par pirmo, bet par otro līdz ceturto vietu jeb atlikušajām trim vietām astotdaļfinālā.

Ja vēlies derēt uz kādu no Eiropas čempionāta spēlēm, tad pirms tam iepazīsties ar abu komandu sastāviem, pārbaudes spēļu rezultātiem, esošo traumu situāciju un citiem būtiskiem jaunumiem. Tieši tie tev var palīdzēt precīzāk veikt likmi.

Liec likmes uz basketbolu

LV BET pieejami dažādi basketbola derību veidi. Ir iespējams derēt ne tikai uz spēles uzvarētāju, bet arī citiem ar spēli saistītiem aspektiem.  Var, piemēram, paredzēt kopā gūtos punktus spēlē, kā arī uzvarētājkomandas izcīnītā panākuma punktu starpību. Vari arī derēt uz to, cik punktus (pāra/nepāra) spēlē kopā gūs katra no komandām.

Ja vēlies nedaudz vairāk riskēt, tad līdzīga veida likmes vari likt gan uz pirmo puslaiku, gan kādu no ceturtdaļām. Vari paredzēt, kura no komandām puslaikā vai ceturtdaļā uzvarēs, kāda būs starpība un kopā gūtie punkti.

Likt likmes uz basketbolu ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju, ieskaitot par Eurobasket 2022

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *