Astoto reizi notiks Pasaules kauss regbijā septītniekiem

Astoto reizi notiks Pasaules kauss regbijā septītniekiem

No 9. līdz 11. septembrim Keiptaunas stadionā Dienvidāfrikā notiks otrās prestižākās regbija izlašu sacensības aiz olimpiskajām spēlēm: Pasaules kauss regbijā septītniekiem. Tajā vīriešu konkurencē piedalīsies 24 valstu izlases, bet dāmām 16. Jaunzēlande to gan sievietēm, gan vīriešiem sagaidīs kā esošie čempioni. Vai vēlies vairāk uzzināt par regbiju? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Prestižās rebija 7 sacensības notiek kopš 1993. gada. Toreiz pirmo reizi savstarpēji spēkojās vīrieši, par pirmajiem čempioniem kļūstot angļiem. 16 gadus vēlāk turnīru sāka organizēt arī dāmām un šī kļūs par ceturto reizi, kad turnīrā startēs gan vīriešu, gan sieviešu izlases.
  • Pasaules regbijā dominē Jaunzēlande. Vīriešiem jaunzēlandieši par čempioniem kļuvuši trīs reizes, kamēr dāmām divas. Tieši Jaunzēlande ir esošie titula ieguvēji, turnīru sagaidot kā čempioniem. Vēl regbija sacensībās uzvarējušas tādas valstis kā Anglija, Fidži, Velsa un Austrālija.
  • Liec likmes uz regbiju LV BET. Šajā sporta totalizatorā iespējams derēt arī uz notikumiem regbijā, tostarp Pasaules kausu septītniekiem. Bez iespējas paredzēt katras spēles uzvarētāju pastāv opcijas derēt uz citiem ar cīņu saistītiem aspektiem.

Prestižās regbija 7 sacensības notiek kopš 1993. gada

Par Pasaules kausa regbijā septītniekiem idejas autori var uzskatīt Skotijas Rebija savienību, kas ar šo priekšlikumu nāca klajā rebija savienībai. Ātri vien, 1993. gadā, tika aizvadīts pirmais turnīrs, kurā spēles aizvadīja vien vīrieši. Trīs dienu īsajā turnīrā par pirmo čempioni kļuva Anglija, kas finālā ar 21:17 pārspēja Austrāliju.

16 gadus vēlāk turnīru paplašināja ar sacensībām sieviešu konkurencē. To gan darīja tā iemesla dēļ, lai regbija 7 sacensības tiktu iekļautas vasaras olimpisko spēļu programmā, kas arī īstenojās 2016. gada olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro. 2009. gadā par pirmo sieviešu čempioni kļuva Austrālija, kas finālā pārspēja Jaunzēlandi.

Pārsvarā turnīrs līdz šim noticis reizi četros gados, taču 2013. gadā pastāvēja iespēja prestižo turnīru vairs nerīkot. Priekšlikums, kas neguva atbalstu, tika izteikts tamdēļ, lai turpmāk regbija nozīmīgākās sacensības būtu tikai olimpisko spēļu laikā. Regbija savienība uzskatīja, ka līdz ar Pasaules kausu regbijā septītniekiem organizēšanu būs iespēja sasniegt plašāku auditoriju. Pēc 2013. gada nākamais turnīrs notika 2018. gadā, bet 2022. gadā tas plānots Dienvidāfrikā.

Vīriešiem par Pasaules kausu cīnīsies tādas izlases kā Dienvidāfrika, Uganda, Zimbabve, Kenija, ASV, Kanāda, Jamaika, Argentīna, Čīle, Urugvaja, Honkonga, Dienvidkoreja, Anglija, Francija, Skotija, Vācija, Īrija, Portugāle, Velsa, Fidži, Jaunzēlande, Austrālija, Samoa un Tonga. Visvairāk vietu ir Eiropai – no šī kontinenta turnīrā piedalīsies septiņas izlases. Vismazāk kvotu ir Āzijai – tikai divas.

Dāmām dalībnieku pulkā ir tādas izlases kā Dienvidāfrika, Madagaskara, ASV, Kanāda, Brazīlija, Kolumbija, Ķīna, Japāna, Francija, Anglija, Īrija, Polija, Spānija, Austrālija, Jaunzēlande un Fidži. Līdzīgi kā vīriešiem, arī dāmām visvairāk kvotu ir Eiropai – piecas, kamēr Āfrikai, Ziemeļamerikai, Dienvidamerikai un Āzijai divas.

Pasaules regbijā dominē Jaunzēlande

Pasaules kausa regbijā septītniekiem titulētākā valsts ir Jaunzēlande, kas trīs reizes uzvarējusi vīriešiem, bet divas sievietēm. Gan kungi, gan dāmas 2022. gada turnīru sagaidīs kā pašreizējie čempioni. 2018. gada turnīrā Jaunzēlandes vīrieši finālā ar 33-12 pārspēja Angliju, bet dāmas ar 29-0 satrieca Franciju.

Turnīra vēsturē divas reizes vīriešiem par uzvarētājiem kļuvuši Fidži regbisti, bet reizi Velsas un Anglijas. Pasaules regbijā briti ir vērā ņemams spēks. Piemēram, Anglija bez viena triumfa atklāšanas turnīrā vēlāk divas reizes spēlējusi finālā, abās gan piedzīvojot zaudējumus. Pie tam, abas neveiksmes bijušas pret Jaunzēlandi ar 0-33 un 12-33.

Jaunzēlandes dāmas finālā spēlējušas visas trīs reizes. Pirmajā Pasaules kausā tās ar 10-15 zaudēja Austrālijai, bet nākamajos divos turnīros dāmām izdevās sasniegt vēlamo mērķi. 2013. gadā finālā ar 29-12 tika uzvarēta Kanāda, bet pirms četriem gadiem ar 29-0 Francija. Austrālija bez triumfa 2009. gadā vienu reizi ieguvusi bronzu, bet divas trešās vietas ir ASV regbijistēm.

Vīriešiem Jaunzēlande, Anglija, Velsa, Fidži būs vieni no favorītiem uz triumfu arī šī gada turnīrā. Pirms 2022. gada turnīra labākie koeficienti uz uzvaru vīriešiem ir Francijai un Jaunzēlandei. Franču triumfs vērtēts ar koeficientu 3.00, kamēr jaunzēlandiešu 3.40. Trešais augstākais koeficients piešķirts mājiniecei Dienvidāfrikai (5.80). Dāmām labākie koeficienti ir Anglijas un Jaunzēlandes izlasēm. Angļu dāmu uzvara turnīrā vērtēta ar koeficientu 1.57, kamēr Jaunzēlandes ar 3.00.

Liec likmes uz regbiju LV BET

LV BET sporta totalizatorā iespējams derēt arī uz regbijā notiekošajām sacensībām. Izņēmums nebūs arī Pasaules kauss regbijā septītniekiem, kur būs opcija paredzēt katra mača uzvarētāju. Iespējams arī likt likmes uz spēles handikapu, katras komandas punktu skaitu un kopējo punktu skaitu. Iespējams paredzēt arī puslaika un pilna laika uzvarētāju. Ja vēlies riskantākas likmes, tad var būt opcija derēt uz mača precīzu rezultātu. Regbijā gan to nebūs viegli paveikt, jo spēle ir gara, bet rezultātu ietekmēt var vairāki faktori.

Likt likmes uz regbiju ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju gan par regbiju, gan notiekošajiem sezonas turnīriem, kā, piemēram, Pasaules kausu regbijā septītniekiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *