Eurobasket 2022 | C grupa

Eurobasket 2022 | C grupa

No 1. līdz 18. septembrim Gruzijā, Vācijā, Itālijā un Čehijā notiks 2022. gada Eiropas čempionāts basketbola vīriešiem jeb Eurobasket 2022. 24 kontinenta izlases sadalītas četrās grupās par sešām komandām, LV BET Sporta blogām detalizētāk analizējot katru no tām. Šoreiz kārta C grupai, kurā galvenā favorīte ir Grieķija ar Janni Adetokunbo priekšgalā. Vai vēlies vairāk uzzināt par basketbolu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi

  • C grupas favorīte ir Grieķija. Bez grieķiem apakšgrupā ielozēti arī igauņi, ukraiņi, briti, itāļi un horvāti. Apakšgrupas spēles plānotas Itālijā un bez Grieķijas arī Itālija saucama par vienu no pretendentēm uz augstu vietu.
  • Eiropas čempionātā basketbolā iespējami pārsteigumi. Lai arī Eurobasket 2022 varētu kļūt par vienu no sastāva ziņā spēcīgākajiem, jo vairākām izlasēm palīdzēs labākie basketbolisti ar NBA pieredzi, jebkuros turnīros iespējami arī pārsteigumi.
  • Liec likmes uz basketbolu. Vasara ir laiks, kad pārsvarā tiek aizvadītas spēles starp valstu izlasēm. Uz jebkuru no basketbola mačiem iespējams derēt LV BET.  Uz katru spēli atrodamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – noteikt spēles uzvarētāju.

C grupas favorīte ir Grieķija

Eiropas čempionāts basketbolā tiek organizēts kopš 1935. gada un par pirmajiem čempioniem kļuva latvieši. Šveicē notiekošajā turnīrā Latvija pārsteidza visus un finālā ar 24:18 uzvarēja Spāniju. Līdz pat 2017. gadam Eurobasket tika rīkots reizi divos gados, taču tad FIBA lēma mainīt norises biežumu. Šī kļūs par pirmo reizi, kad finālturnīrs notiks reizi četros gados, pie tam, iejaucoties Covid-19 pandēmijai, to pārcēla par gadu un šis kļūs par pirmo čempionātu pēdējo piecu gadu laikā.

2022. gadā to organizēs četrās valstīs – Čehijā, Itālijā, Vācijā un Gruzijā. Katrā valstī notiks vienas apakšgrupas izspēle, bet nozīmīgākās izslēgšanas spēles ar finālu plānotas Vācijas galvaspilsētā Berlīnē. Nākamais turnīrs paredzēts pēc trim gadiem 2025. gadā un tad grupu turnīrs un izšķirošie mači plānoti Latvijas galvaspilsētā Rīgā.

Neņemot vērā izjukušas valstu savienības kā Padomju Savienību un Dienvidslāviju, vislabāk Eiropas čempionātos basketbolā veicies Spānijai, kas trīs reizes kļuvusi par čempioni, sešas reizes par vicečempioni, bet četras reizes izcīnījusi bronzu. Itālijai ir desmit medaļas (divas zelta, četri sudrabi, četras bronzas), bet Francijai deviņas (viena zelta, divas sudraba, sešas bronzas). 2017. gadā pirmo reizi valsts vēsturē par čempioniem kļuva Slovēnijas basketbolisti, kuri finālā apspēlēja serbus.

Kopš 2011. gada Eiropas čempionātā piedalās 24 kontinenta izlases un arī Eurobasket 2022 nebūs izņēmums. Lai iekļūtu turnīrā, ir jākvalificējas caur notiekošu kvalifikāciju, kamēr automātiskas vietas pienākas rīkotājvalstīm. 24 komandas sadala četrās grupās par sešām komandām, astotdaļfinālā iekļūstot četrām labākajām. Vēlāk pēc izslēgšanas metodes no astotdalfināla līdz finālam tiek noteikts čempions. Eurobasket spēļu grafiks paredz, ka pirmās spēles paredzētas 1. septembrī, bet cīņa par bronzu un zeltu 18. septembrī.

C grupas spēles paredzētas Itālijā un tajā bez itāļiem ielozētas arī tādas valstu izlases kā Grieķija, Igaunija, Ukraina, Lielbritānija un Horvātija. Grieķiem sastāvā būs viens no pasaulē labākajiem basketbolistiem Jannis Adetokunbo un tieši grieķi jāuzskata par C grupas favorīti. Mājinieki itāļi arī nokomplektējuši spēcīgu sastāvu un viņi būs pretendenti uz augstu vietu ne tikai grupā, bet arī visā turnīrā.

Grieķija

FIBA rangā Grieķija ieņem devīto vietu, bet uz Eiropas čempionātu tā dosies ar brāļiem Adetokunbo sastāvā. Spilgtākais no viņiem ir Jannis Adetokunbo, kurš uzskatāms par vienu no planētas labākajiem basketbolistiem. Izlases rindās gan viņam vēl nav izdevies demonstrēt visas savas dotības. Grieķi divas reizes kļuvuši par Eiropas čempioniem – pēdējo no tām 2005. gadā. Divas reizes iegūts sudrabs, bet reizi bronza. 2017. gadā Grieķija finišēja astotajā vietā.

Itālija

Itālija FIBA rangā ir uzreiz aiz Grieķijas – desmitajā vietā. Mājinieki izveidojuši kaujasspējīgu sastāvu ar Danilo Galināri priekšgalā, bet iztrūkums būs Marko Belinelli prombūtne. Pēdējo Eiropas čempionāta titulu itāļi izcīnījuši 1999. gadā, bet kopumā viņi ir divkārtējie čempioni. Vēl četras reizes izcīnīts sudrabs, bet tikpat reizes bronza.

Horvātija

Lai arī ar individuāli spēcīgiem basketbolistiem, Horvātija nepiedzīvo basketbola ziedu laikus. Sastāvā ir tādi NBA spēlētāji kā Dario Sāričs un Bogdans Bogdanovičs, bet ar visu to horvāti priekšlaicīgi noslēguši cīņu par iekļūšanu 2023. gada Pasaules kausā. FIBA rangā tā ieņem 21. vietu, bet Eiropas čempionātos tās augstākais sasniegums ir divas bronzas 1993. un 1995. gadā, kā arī ceturtā vieta 2013. gadā. Pēdējā čempionātā tā ierindojās desmitajā vietā.

Ukraina

Karadarbībā ierautā Ukraina turnīram gatavojas Rīgā. Un tam ir būtisks iemesls – valstsvienības galvenais treneris ir latvietis Ainars Bagatskis, bet viņa asistents Raimonds Feldmanis. FIBA rangā Ukraina ieņem 32. vietu, taču tā spēlēs jau savā piektajā Eiropas čempionātā pēc kārtas. Augstākais sasniegums ir sestā vieta 2013. gada turnīrā, bet pirms pieciem gadiem tā ieņēma 15. pozīciju.

Lielbritānija

Briti vairāk zināmi ar futbola tradīcijām, taču pēdējos gados attīstījušās arī groza bumbas prasmes. FIBA rangā tā ierindojusies 45. vietā, taču spēlēs jau otrajā turnīrā pēc kārtas un piektajā Eiropas čempionātā kopumā. Pagaidām augstāk par 13. vietu tai nav izdevies tikt.

Igaunija

Latvijas ziemeļu kaimiņi pošas uz sesto Eiropas čempionātu valsts vēsturē. Pēdējo gadu laikā Igaunijā basketbols sper arvien platākus soļus uz priekšu, atsevišķās pozīcijās tam esot priekšā Latvijai. Pēdējo reizi Eiropas čempionātā igauņi spēlēja 2015. gadā, kad ierindojās 15. vietā. Augstākā pozīcijai tai ir piektā 1937. un 1939. gada turnīros, bet pēc neatkarības atgūšanas sestā 1993. gada čempionātā.

Eiropas čempionātā basketbolā iespējami pārsteigumi

Lai arī daudzās komandās būs atrodami tās labākie spēlētāji, ieskaitot spīdekļus no Nacionālās basketbola asociācijas, jebkurā no nozīmīgajiem basketbola turnīriem iespējami pārsteigumi.

No C grupas komandām lielākās izredzes uz titulu bukmeikeri atvēl Grieķijai (koeficients 6.00). Otrs augstākais koeficients ir Itālijai (15.00). Horvātijas uzvara čempionātā novērtēta ar koeficientu 26.00, bet Ukrainas ar 67.00. Vismazākās izredzes atvēlētas Lielbritānijai un Igaunijai, kuru koeficienti novērtēti ar 81.00 un 200.00. Tas nozīmē, ka pēc bukmeikeru domām astotdaļfinālā iekļūs Grieķija, Itālija, Horvātija un Ukraina.

Ja vēlies derēt uz kādu no Eiropas čempionāta spēlēm, tad pirms tam iepazīsties ar abu komandu sastāviem, pārbaudes spēļu rezultātiem, esošo traumu situāciju un citiem būtiskiem jaunumiem. Tieši tie tev var palīdzēt precīzāk veikt likmi.

Liec likmes uz basketbolu

LV BET pieejami dažādi basketbola derību veidi. Ir iespējams derēt ne tikai uz spēles uzvarētāju, bet arī citiem ar spēli saistītiem aspektiem.  Var, piemēram, paredzēt kopā gūtos punktus spēlē, kā arī uzvarētājkomandas izcīnītā panākuma punktu starpību. Vari arī derēt uz to, cik punktus (pāra/nepāra) spēlē kopā gūs katra no komandām.

Ja vēlies nedaudz vairāk riskēt, tad līdzīga veida likmes vari likt gan uz pirmo puslaiku, gan kādu no ceturtdaļām. Vari paredzēt, kura no komandām puslaikā vai ceturtdaļā uzvarēs, kāda būs starpība un kopā gūtie punkti.

Likt likmes uz basketbolu ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju, ieskaitot par Eurobasket 2022

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *