Otrs vecākais turnīrs tenisa vēsturē: sportisti cīnīsies WTA1000 sacensībās Kanādā

Otrs vecākais turnīrs tenisa vēsturē: sportisti cīnīsies WTA1000 sacensībās Kanādā

No 8. līdz 14. augustam Kanādas pilsētā Ontario notiks viens no sezonas nozīmīgākajiem sieviešu tenisa turnīriem: WTA1000 sacensības. Starp WTA rīkotajiem turnīriem tas ir trešais nozīmīgākais, jo tajā uzvarētāja iegūs 1000 reitinga punktus. Sagaidāms, ka šajā turnīrā piedalīsies visas spēcīgākās tenisistes. Vai vēlies vairāk uzzināt par tenisu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • ‘’Canadian Open’’ ir otrs vecākais tenisa turnīrs vēsturē. Pēc Vimbldonas Kanādā rīkotās sacensībās ir otrās senākās tenisā. Pirmais turnīrs notika tālajā 1881. gadā, un 2022. gadā norisināsies jau 132. Kanādas turnīrs. To spēlē uz cietā seguma kortiem. 
  • Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā šis ir starp nozīmīgākajiem sezonas sieviešu tenisa turnīriem. WTA1000 turnīrs nozīmē to, ka uzvarētāja rangā iegūs papildus 1000 punktus. No ranga viedokļa šīs sacensības ir trešās nozīmīgākās aiz ‘’Grand Slam’’ (2000 punkti) un ‘’WTA Finals’’(1500 punkti). 
  • Liec derības uz sieviešu tenisu. LV BET iespējams derēt uz jebkuru no Ontario notiekošā turnīra tenisa spēlēm. Bez spēles uzvarētāja noteikšanas iespējamas derības arī uz citiem ar maču saistītiem aspektiem. 

‘’Canadian Open’’ ir otrs vecākais tenisa turnīrs vēsturē

Kanādā organizētajam turnīram ir sena vēsture un pirmo reizi to sarīkoja 1881. gadā. Ņemot vērā, ka sacensības organizē arī mūsdienās, to var saukt par otru vecāko tenisa turnīru vēsturē aiz Vimbldonas. Tas notiek gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē, tiem spēlējot vienspēlēs un dubultspēlēs. 

Turnīrs dāmām pirmo reizi notika 1892. gadā un līdz 1968. gadam to sauca par Kanādas nacionālo čempionātu. Sākot ar 1970. gadu, Kanādas turnīrs ticis iekļauts dažādās pasaules tūrēs, bet no 2000. gada to rīko ATP un WTA – divas nozīmīgākās tenisa organizācijas pasaulē. Ņemot vērā sponsorus, tam laika gaitā vairākas reizes mainījies publiski redzamais nosaukums. 2021. gada 2. februārī par līdz šim pēdējo turnīra atbalstītāju kļuvusi ‘’National Bank’’, kas ar turnīra rīkotājiem noslēdza desmit gadu līgumu. Nākamos desmit gadus ‘’Canadian Open’’ publiski tiks saukts par ‘’National Bank Open’’. 

Ņemot vērā turnīra prestižu, tajā piedalās labākās ranga tenisistes. Kopumā to aizvada vienas nedēļas garumā augusta otrajā nedēļā. Vienspēlēs piedalās 64 tenisistes, bet dubultspēlēs 28 pāri. Turnīra uzvarētājai nedēļas garumā jāuzvar sešās spēlēs, bet, lai uzvarētu mačā, jābūt labākai divos setos. Tas nozīmē, ka jebkurā no cīņām maksimums var tikt spēlēti trīs seti. Kopējais balvu fonds ir ap 2.7 miljoniem ASV dolāru. 

2020. gadā Covid-19 pandēmijas dēļ turnīrs nenotika, bet pirms gada pirmo reizi par ‘’Canadian Open’’ čempioni kļuva itāliete Kamila Giorgi, kura finālā ar 6-3, 7-5 pārspēja čehieti Karolīnu Pliškovu. Bieži uz cietā seguma kortiem spēlētajā sieviešu tenisa turnīrā uzvarējušas ASV tenisistes. Četras reizes turnīrā triumfējušas tādas sportistes kā Krisa Everte un Monika Seleša, bet trīs tituli ir Martinai Navratilovai un Serēnai Viljamsai. Divas reizes Kanādas WTA1000 turnīru uzvarējušas Simona Halepa, Aurēlija Moresmo un Justīne Henina. 

Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā šis ir starp nozīmīgākajiem turnīriem

Sieviešu tenisa turnīrus visā pasaulē uzrauga Sieviešu tenisa asociācija (WTA), kas veido kalendāru un katram no turnīriem atvēlē ranga punktus. WTA1000 no ranga viedokļa ir trešās nozīmīgākās sezonas sacensības aiz ‘’Grand Slam’’ un ‘’WTA Finals’’. Četros sezonas ‘’Grand Slam’’ (‘’Australian Open’’, ‘’French Open’’, Vimbldonā, ‘’US Open’’) uzvarētājas papildina ranga punktu bagāžu ar 2000 punktiem, bet sezonas noslēgumā notiekošajā ‘’WTA Finals’’ uzvarētāja papildus iegūst 1500 punktus. 

Šajā sezonā tiek organizēti septiņi šādas raudzes WTA turnīri: Dohā, Indianvelsā, Maiami, Madridē, Romā, Kanādā un Sinsinati. Turnīrs Kanādā kļūs par sezonas sesto WTA1000, un līdz šim četros no pieciem uzvarējusi ranga līdere poliete Iga Švjonteka. Tikai Madridē uzvarētāja bija cita – WTA ranga otrā rakete tunisiete Onsa Žabēra. Abas, visticamāk, būs dalībnieču sarakstā arī uz ‘’Canadian Open’’. Sportistes, kuras piedalīsies turnīrā, vēl nav zināmas.  WTA1000, WTA500 un WTA250 dalībnieku saraksts tiek apstiprināts īsi pirms turnīra sākuma. Nozīmīgākajā WTA1000 piedalās sezonas līderes, tāpēc tajā varētu startēt arī Latvijas pirmā rakete tenisā Aļona Ostapenko. 

Visvairāk titulu WTA1000 raudzes turnīros ir Serēnai Viljamsai (23), bet 17 ir šveicietei Martinai Higinsai. 14 uzvaras šajos turnīros ir vācietei Štefijai Grāfai un krievietei Marijai Šarapovai. Ja Viljamsa vēl tenisistes karjeru nav noslēgusi, tad pārējās trīs gan. Pieredzējusī Serēna Viljamsa gan savainojumu dēļ pēdējā laikā spēlējusi maz. 

Ja vēlies likt likmes uz šo turnīru, tad vispirms noskaidro, kāds būs dalībnieču sastāvs. Uz cietā seguma kortiem, visticamāk, spozmi atgūs poliete Iga Švjonteka, kura Vimbldonā nespēja atrast recepti spēlēšanai uz zālaja tenisa kortiem. Onsa Žabēra arī būs viena no pretendentēm uz titulu, bet Kanādu varētu pārstāvēt 2019. gada čempione Bjanka Andresku, kura gan pēdējos gados nav cīnījusies par uzvarām nozīmīgākajos turnīros. 

Liec derības uz sieviešu tenisu

Plaša likmju iespēja uz jebkuru tenisa spēli, ieskaitot ‘’Canadian Open’’ mačiem, pieejama LV BET. Bez jau iecienītās likmes par kāda spēlētāja uzvaru, iespējams derēt uz vēl daudziem ar spēli saistītiem faktoriem. Piemēram, ir iespējams paredzēt katra seta uzvarētāju un to handikapu, kā arī cik geimus katrs tenisists uzvarēs. 

Tāpat iespējams likt likmes uz dažādām variācijām saistībā ar spēles uzvarētāju un kopējo spēles gaitu – piemēram, iespējams derēt uz uzvarētāju un kopēji spēlētajiem geimiem spēlē. 

Pie tam, ja vēlies likt limes uz katru setu atsevišķi, tad arī to LV BET piedāvā. Vari noteikt katra seta geimu skaitu, cik kopā geimi tiks spēlēti un cik tos spēlēs katrs tenisists. Tāpat vari derēt, vai kāds no sportistiem uzvarēs vienu setu, vai, piemēram, zaudēs setu, bet vēlāk uzvarēs spēlē. 

Likt likmes uz tenisu ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju gan par tenisu, gan notiekošajiem sezonas turnīriem. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *