MXGP Nāciju kausā motokrosā piedalīsies arī Latvijas izlase

MXGP Nāciju kausā motokrosā piedalīsies arī Latvijas izlase

Šī mēnešā beigās, 25. septembrī, ASV notiks pēdējās sezonas MXGP sacensības – Nāciju kauss. Tajā katru valstu pārstāvēs trīs motosportisti, kuri cīnīsies par uzvaru kopvērtējumā. Latviju šajā reizē pārstāvēs Kārlis Sabulis, Toms Macuks un Kārlis Alberts Reišulis. Vai vēlies vairāk uzzināt par motosportu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un pēc tam dodies izdarīt likmi!

MXGP sauc par vadošajām sacensībām motokrosistiem. Tajā individuāli piedalās pasaulē labākie, kurus piesaistījuši dažādas rūpnīcas komandas. FIM pasaules čempionāts motokrosā tiek organizēts kopš 1957. gada, bet, sākot ar 2014. gadu, čempionāts sadalīts divās kategorijās: MXGP un MX2, kurā sevi pārsvarā apliecina jauni un talantīgi censoņi.

Sezonas ietvaros sportisti dodas uz dažādiem kontinentiem, bet 2022. gada čempionāts jau ir noslēdzies. Par čempionu pārliecinoši kļuva slovēnis Tims Gajsers, bet latvietis Pauls Jonass šoreiz dažādu traumu dēļ bija devītais.

MXGP Nāciju kauss ir sacensības, kas noslēdz sportistu sezonas. Kopš 2014. gada, kad nāciju kauss vienīgo reizi notika Zelta zirga trasē Ķegumā, visvairāk reižu par uzvarētājiem kļuvuši Francijas motokrosisti – piecas. 2019. gadā labākie bija Nīderlandes sportisti, bet pirms gada titulu ieguva itāļi.

Nāciju kauss motokrosā: svarīgākā informācija

Tajā piedalās valstu izlases, kuras pārstāv trīs motosportisti. Tajā startē sportisti no MXGP, otrās klases jeb MX2 un zemākās Open klases – no katras pa vienam. Sacensību ietvaros katrs aizvada trīs sacensības, punktus komandai nopelnot divās: vājākais rezultāts tiek dzēsts.

Otro reizi kopš 2018. gada sacensības notiks ASV, ”Red Bud” trasē Mičigānā. Šo trasi sauc par vienu no labākajām pasaulē – to iecienījuši arī motosportisti. Kopumā gan šī nebūs pirmā reize, kad tik nozīmīgas sacensības rīkos ASV – motokrosisti šeit sacentušies arī 2010., 2007. un tālajā 1987. gadā. Toreiz sacensības notikušas tādās vietās kā Merilendā, Kolorādo un Ņujorkā.

Iepriekšējā gada uzvarētāji

Pagājušogad Nāciju kausā motokrosā sportisti sacentās Itālijas ”Mantua” trasē un toreiz labākie izrādījās mājinieki, kurus pārstāvēja Antonio Kairoli, Alesandro Lupino un Matia Guadaņini. Latvijas izlases sastāvā startēja Kārlis Sabulis MXGP klasē, Mairis Pumpurs MX2 klasē un Toms Macuks MX Open klasē. Toreiz izlase kopvērtējumā izcīnīja 15. vietu, taču visu laiku labākais rezultāts ir astotā pozīcija divus gadus iepriekš: 2019. gadā.

Kopš 2000. gada visvairāk uzvaru ir ASV un Francijas sportistiem. Amerikāņi par titula ieguvējiem kļuvuši astoņas reizes, bet Francijas sešas. Beļģijas sportistiem ir trīs uzvaras, itāļu divas, bet pa vienai ir Nīderlandes un Vācijas motokrosistiem. Pēc 2019. gada nākamajā sezonā Covid 19 pandēmijas dēļ sacensības nenotika, taču jau gadu vēlāk viss atgriezās ierastajās sliedēs.

Iepriekšējo gadu Latvijas izlases pārstāvji un šī gada izlase

Jau minēts, ka labāko rezultātu Latvijas motokrosa izlase sasniedza 2019. gadā, kad ieguva astoto vietu Nāciju kausā. Pēc tam sekmīgākais bijis 1992. gads ar iegūto 11. vietu, bet vēl pēc tam sekmīgākais bijis 2014. gads, kad savās mājās Zelta zirga trasē Ķegumā iegūta 12. pozīcija. Kopumā Latvijas izlase šajā kausā motokrosā ir startējusi kopš 1992. gada.

Astoto vietu Nāciju kausā Latvijas izlase ieguva ar Jonasu, Macuku un Dāvi Ivanovu sastāvā. 2014. gadā, kad Zelta zirga trasē Ķegumā tika organizētas sacensības līdz šim vienīgo reizi, Latvijas izlasi pārstāvēja Matīss Karro, Pauls Jonass un Roberts Justs. Pirms gada, 2021. gadā, Latvijas sastāvā startēja Kārlis Sabulis, Mairis Pumpurs un Toms Macuks. Šis kļūs par otro gadu pēc kārtas, kad Latvijas motokrosa izlases rindās nebūs vadošais motokrosists Pauls Jonass.

Favorīti uz uzvaru

Par vieniem no favorītiem noteikti arī šogad var saukt Francijas motokrosistus. Tiem ir spēcīgi pārstāvji MXGP klasē un arī MX2. Līdzvērtīgi labi braucēji abās klasēs ir Nīderlandes un Beļģijas vienībām, kas tādējādi var nodrošināt spēcīgus sastāvus.

Palīgu pietrūkt MXGP čempionam Timam Gajseram no Slovēnijas. Jans Pančārs MX2 klasē kopvērtējumā šogad ieņēma astoto vietu, bet neviena cita aiz viņa nav. Par augstu vietu arī šogad var cīnīties itāļi, kuri pagājušogad par kausa izcīņas čempionu vienīgo reizi kļuva kopš tālā 2002. gada.

Latvijas braucēji netiks uzskatīti par favorītiem. Uz tālo ASV sportisti nedosies ar saviem motocikliem, bet gan tos nomās uz vietas. Tas var apgrūtināt parādīto rezultātu ASV. Par teicamu tiks uzskatīta iebraukšana labāko desmitniekā, bet par labu pagājušā gada rezultāta atkārtošana, kad tika sasniegta 15. vieta.

Kā likt likmes uz MXGP sacensībām LV BET

Ja vēlies izdarīt likmes uz MXGP sacensībām, tad dodies uz LV BET mājaslapu, augšējā izvēlnē meklē ”Sports”’ un tad kreisajā stūrī izvēlnē meklē ”motocikli”. Tieši šajā kategorijā var meklēt arī MXGP sacensības, tostarp iespējamās likmes uz Nāciju kausa izcīņas čempionu.

Likt likmes uz motosporta sacensībām ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo notikumu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlē un likmju piedāvājumā, LV BET pieejams Sporta blogs, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par sporta notikumiem un derību iespējām.

Likmju ieteikumi uz 2022. gada Nāciju kausu

Ja vēlies derēt uz Nāciju kausu, tad ieskaties MXGP mājaslapā un izpēti potenciālo favorītu (Francija, Beļģija, Spānija, Nīderlande, Itālija) sastāvus. Tāpat ieskaties šīs sezonas kopvērtējumā, kurās vietās bija attiecīgie sportisti. Motosportā favorīti pārsvarā arī ir tie, kuri brauc visiem pa priekšu, tāpēc pēc rūpīgas analīzes deri uz tiem, kam ir iespējami spēcīgākais sastāvs pēc rezultātiem.

Drošākā likme būs paredzēt uzvarētāju kopsummā. Visticamāk, totalizatori par lielākajiem favorītiem uzskatīs Nīderlandi, Franciju un Beļģiju, bet izvēle uz katru no šīm izlasēm var būt sarežģīta. Latvijas triumfs prognozēts netiks, jo, pirmkārt, tās sastāvā nebūs labākais motokrosists Pauls Jonass. Lieli pārsteigumi Nāciju kausā nav iespējami, ko pierādi iepriekšējie rezultāti: pārsvarā uzvar tās valstis, kuru rīcībā ir iespējami daudz vadošie sportisti. Pēdējos gados vienīgi 2012. gada Vācijas uzvaru var saukt par zināmu pārsteigumu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *