Ceļvedis – kā nokļūt pasaules čempionātā Katarā?

Ceļvedis – kā nokļūt pasaules čempionātā Katarā?

No 20. novembra līdz 18. decembrim pirmo reizi ziemā un pirmo reizi Katarā notiks 2022. gada Pasaules kausa izcīņa futbolā. Tajā piedalīsies 32 labākās pasaules futbola izlases, kuras cīnīsies par prestižāko šī sporta veida titulu. LV BET Sporta blogs turpina iepazīstināt ar turnīra dažādajām šķautnēm, šoreiz piedāvājot uzzināt, kā nokļūt Katarā, ja pats vēlies apmeklēt turnīru.

Kur 2022. gada Pasaules kausa izcīņa tiks aizvadīta?

Pirmo reizi futbola finālturnīra vēsturē tas tiks rīkots Katarā. Pie tam, šī būs debijas reize tam, ka futbola kauss tiks aizvadīts ziemā. Tradicionāli to izspēlē vasarā jeb starpsezonā starp iepriekšējās klubu sezonas beigām un nākamās sākumu. Katara ir valsts, kurā ir ļoti karsts klimats vasarā un tieši tamdēļ tika lemts pārcelt tā aizvadīšanu uz ziemu, kad laikapstākļi šajā valstī ir mērenāki un atbilstošāki sporta notikumu izspēlei.

Kopumā turnīru izspēlēs astoņos dažādos stadionos, kuri vai nu renovēti vai būvēti no jauna speciāli FIFA Pasaules kausa vajadzībām. Izspēles formāts ir nemainīgs. 32 komandas vispirms ir sadalītas astoņās grupās par četrām komandām, izslēgšanas fāzē no katras iekļūstot divām labākajām. Tālāk pēc izslēgšanas metodes tiek noteikts čempions, bet neviens mačs nevar noslēgties neizšķirti. Tādā gadījumā tiek spēlēts papildlaiks vai nepiecešamības gadījumā sisti pēcspēles soda sitieni.

Kur Katarā atrodas stadioni?

Spēles notiks astoņos stadionos – ”Lusail Stadium”, ”Al Bayt Stadium”, ”Al Janoub Stadium”, ”Ahmad Bin Ali Stadium”, ”Khalifa International Stadium”, ”Education City Stadium”, ”Stadium 974” un ”Al Thumama Stadium”. Puse no tiem atrodas Kataras galvaspilsētā Dohā – pēdējie četri nosauktie. Al Rajanā atrodas ”Ahmad Bin Ali Stadium”, Al Vakrahā ”Al Bay Stadium” bet Lusailā ”Lusail Stadium”. Respektīvi, viss turnīrs tiks aizvadīts četrās pilsētās.

Doha ir Kataras galvaspilsēta un tajā dzīvo gandrīz 2.4 miljoni iedzīvotāju. Pilsēta atrodas Persijas līča krastos un netālu no tās atrodas Al Vakraha, kur arī norisināsies čempionāta spēles.

Kā visērtāk nokļūt Katarā?

Ņemot vērā eksluzīvo Pasaules kausa norises vietu, tad ērtākais veids, kā uz to nokļūt tūristiem un futbola faniem, ir ar lidmašīnas starpniecību. Šī gada augusta beigās Katara sagaidījusi, ka, pateicoties Pasaules kausa rīkošanai, tās valstī iebrauks vairāk nekā 1.2 miljoni tūristi no visas pasaules, kas valsts ekonomikā ienesīs 17 miljardus ASV dolārus. Turnīra organizatori lēmuši padarīt biļetes par ļoti pieejamām, jo lētākās maksā 11 eiro, taču nokļūšana uz šo valsti gan nebūs lēts prieks.

Lai iekļūtu Katarā, nav nepieciešama vīza, taču tiem faniem, kuri iegādājušies biļetes, var būt nepieciešama Fan ID karte, ko iespējams pieprasīt pēc biļešu iegādes. Organizatori arī rūpējušies par Covid-19 izplatības mazināšanos. Tikai vakcinēti līdzjutēji pret šo vīrusu varēs apmeklēt spēles. Pie tam, tiem būs nepieciešams lejupielādēt aplikāciju ”Ehteraz”, kurā jāievada informācija par vakcinācijas statusu un palikšanu Katarā. Tikmēr pirms lidojuma ir iespējams konsultēties ar Kataras ceļošanas konsultantiem vai savas valsts vēstniecību par esošiem Covid-19 ierobežojumiem.

Kur palikt 2022 FIFA Pasaules kausa futbolā laikā?

Pirms čempionāta Kataras valdība ziņoja, ka tai ir tikai 35 tūkstošu viesnīcu istabiņu, taču tā strādājot, lai palielilinātu to skaitu. Katarā iespējams palikt ne tikai viesnīcas numuriņā, bet arī var meklēt dzīvokli, villas, pietauvojošās jahtas vai arī tā saucamo ”fanu ciematiņu”, kur iespējams palikt kam līdzīgam kempingam. Lielisks palīgs, lai atrastu mājvietu, būs Katara 2022 mājaslapa, bet, ja vēlies pats meklēt, tad noderēs Booking, Airbnb un cita veida līdzvērtīgas viesnīcu un dzīvokļu salīdzināšanas portāli.

Kā nokļūt Katarā no Latvijas?

Praktiski vienīgais veids, kā no Latvijas nokļūt pasaules čempionāta futbolā mājvietā Katarā, ir ar lidmašīnas starpniecību. Rēķinies gan, ka tas var būt ļoti ilgs lidojums un no Rīgas nebūs iespējams nonākt ar tiešā reisa palīdzību.

Ekonomiskākie lidojumi būs caur Stokholmas Ārlandas lidostu un Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas lidostu. Lidojot caur šīm lidostām ar diviem lidojumiem Katarā iespējams nonākt deviņu stundu laikā. Pie tam, turp un atpakaļ lidojums izmaksātu ap 700 līdz 800 eiro. Nav nemaz tik dārgi.

Kā likt likmes uz 2022 FIFA World Cup LV BET?

Ja vēlies likt likmes uz 2022 FIFA Pasaules kausa spēlēm Katarā, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā sadaļā meklē ”Futbols”, kur atradīsi visus Katarā notiekošos mačus vienkopus. No esošā piedāvājuma vari izvērtēt, kura spēle tevi visvairāk uzrunā.

Likt likmes uz futbola mačiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, ieskaties LV BET Sporta blogā, kurš saviem spēlētājiem sniedz jaunāko informāciju par sporta notikumiem pasaulē.

Likmju veidi uz 2022 FIFA World Cup LV BET totalizatorā

Uz visām turnīra spēlēm LV BET piedāvās iespējas veikt derības. Pie tam, būs iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – derēt uz spēles uzvarētāju.

Vari paredzēt handikapu un likt likmes uz katru no puslaikiem. Ja vēlies derēt uz puslaikiem, tad ir iespējams paredzēt tādus ar spēli saistītu faktoru kā katra puslaika precīzu rezultātu. Ja vēlies vairāk derēt uz pirmo puslaiku, tad iespējams paredzēt puslaika uzvarētāju, kura no komandām iesitīs pirmā, handikapu un daudz ko citu.

Vari arī likt likmes uz to, kura no komandām iesitīs pirmā, kura gūs noslēdzošos spēles vārtus un kurš no puslaikiem būs rezultatīvākais. Vari arī paredzēt likmes kombināciju par iznākumu abos puslaikos.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *