Madars Razma debitēs sezonas otrajā lielākajā šautru turnīrā 2022. gada ‘’World Matchplay’’

Madars Razma debitēs sezonas otrajā lielākajā šautru turnīrā 2022. gada ‘’World Matchplay’’

No 16. līdz 24. jūlijam Blekpūlē notiks sezonas otrs nozīmīgākais šautriņu mešanas turnīrs 2022. gada ‘’World Matchplay’’. Tajā piedalās 32 šautriņu metēji – labākie 16 no ‘’Order of Merit’’ ranga un atlikušie 16 labākie no ‘’Pro’’ tūres ranga. Debiju nozīmīgajā turnīrā piedzīvos latvietis Madars Razma, kurš aizvada sekmīgu sezonu. Vai vēlies uzzināt vairāk par šautriņu mešanu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

  • Turnīru rīko PDC (Profesionālā šautriņu korporācija). Sacensības tiek organizētas kopš 1994. gada un līdz šim turnīrā dominējis jau karjeru profesionāļos beigušais Fils Teilors, kurš triumfējis 16 reizes. 2021. gadā titulu ieguva skots un esošais pasaules čempions Peter Wright.
  • Šis ir sezonas otrs nozīmīgākais šautriņu turnīrs. Tajā piedalās 32 šautriņu metēji, kuri ir iekļuvuši 16 labāko vidū ‘’Order of Merit’’ rangā vai pirmajā sezonas pusē bijuši starp 16 labākajiem ‘’Pro’’ tūres sacensībās. Debiju ‘’World Matchplay’’ piedzīvos Madars Razma, kurš līdz šim aizvadījis sekmīgu sezonu.
  • Liec likmes uz šautriņu mešanu. Derēt uz šī sporta veida notikumiem iespējams arī LV BET, kur var ne tikai veikt likmi uz iecienītāko likmi – spēles uzvarētāju. Var paredzēt arī tādus ar spēli saistītus aspektus kā kopā spēlētos legus, uzvarētāja handikapu un cik abi spēlētāji veiks maksimālos 180 punktu gājienus.

Turnīru rīko PDC (Profesionālā šautriņu korporācija)

‘’World Matchplay’’ organizē kopš 1994. gada, bet divus gadus pirms tam tika dibināta PDC jeb Profesionālā šautriņu korporācija. Vadošie spēlētāji atdalījās no Britu šautriņu organizācijas (BDO) un izveidoja savu, kas laika gaitā kļuvusi par nozīmīgāko organizāciju šautriņu mešanā. Tā rīko lielākos turnīrus šajā sporta veidā, bet gada griezumā spēlētāji sadala naudas balvas vairāk nekā 15 miljonu sterliņu mārciņu apmērā.

Blekpūlē notiekošo turnīru var saukt par otru nozīmīgāko aiz pasaules čempionāta. Simboliski tas norit sezonas vidū jeb jūlija beigās, bet tajā piedalās 32 tobrīd labākie šautriņu metēji – 16 labākie ‘’Order of Merit’’ jeb no 1. līdz 16. vietai un 16 labākie no ‘’Pro’’ tūres ranga, neņemot vērā vietas, kuras ieņem ‘’Order of Merit’’ 16 labākie. Tas nozīmē to, ka ‘’World Matchplay’’ piedalās labākie 32 šautriņu metēji, kuri pirmajā sezonas pusē demonstrējuši stabilāko spēli.
2022.gada turnīrs iezīmē arī to, ka šautriņu metēji cīnīsies par lielākām naudas balvām. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ‘’World Matchplay’’ balvu fonds palielinājies par 100 tūkstošiem sterliņu mārciņu, tam sasniedzot 800 tūkstošus. 200 tūkstoši tiks turnīra uzvarētājam, bet 100 tūkstoši finālistam.

Visvairāk reižu (16) Blekpūlē notiekošajā turnīrā uzvarējis leģendārais Fils Teilors, bet kopš viņa došanās pensijā, turnīrā bijuši četri dažādi uzvarētāji. 2018. gadā triumfēja skots Gerijs Andersons, 2019. gadā anglis Robs Kross, 2020. gadā lielāko uzvaru līdzšinējā karjerā izcīnīja beļģis Dimitri van den Bergs, bet pirms gada pirmo turnīra titulu ieguva divkārtējais pasaules čempions skots Peter Wright.

No sacensību formāta viedokļa ‘’World Matchplay’’ ir interesants ar iespējamo spēļu ieilgšanu. Ja klasiskos turnīros jāuzvar no sešiem līdz desmit legiem, tad šajā turnīrā jau pirmajā kārtā jāuzvar desmit legos. Otrajā kārtā jāuzvar 11 legos, ceturtdaļfinālā 16 legos, pusfinālā 17 legos, bet finālā 18 legos. Jāņem vērā, ka spēlē jāuzvar ar divu legu pārsvaru. Ja tas netiek izdarīts līdz maksimāli noteiktajiem legiem, notiek papildus legu aizvadīšana.

Šis ir sezonas otrs nozīmīgākais šautriņu turnīrs

Sezonas otrajā nozīmīgākajā šautriņu turnīrā debitēt varētu arī latvietis Madars Razma, kurš līdz šim aizvada stabilāko sezonu karjerā. Vēl jūlija sākumā Razma pirmo reizi karjerā aizspēlējās līdz Eiropas tūres posma pusfinālam Vācijas pilsētā Trīrē. Tieši šis pusfināls praktiski nodrošinājis latvietim vietu prestižajā ‘’World Matchplay’’. ‘’Order of Merit’’ rangā Razma šobrīd ieņem 42. vietu, kamēr ‘’Pro’’ tūres rangā viņš ir 29. pozīcijā un ir viens no tiem 16 spēlētājiem, kurš no šī ranga kvalificēsies Blekpūles turnīram.

Iekļūšana tik nozīmīgā turnīrā nozīmē to, ka Latvijai parādījies augstākās klases šautriņu metējs. Pašā turnīrā par favorītēm var uzskatīt Maiklu van Gervenu, Peter Wright, Maiklu Smitu, Gervinu Praisu, Džoniju Kleitonu, Džeimsu Veidu un Dimitri van den Bergu. No pieminētās kompānijas pēdējā laikā visstabilāko spēli demonstrē Smits un van den Bergs, kuri uzvarējuši ‘’World Series of Darts’’ turnīros, kā arī demonstrējuši kvalitatīvu spēli. Van Gervens, kurš ieguva Premjerlīgas titulu, tikko atkopies no veiktās rokas operācijas, bet Wright, Praiss, Kleitons un Veids pēdējā laikā nedemonstrē to spožāko spēli.

Liec likmes uz šautriņu mešanu

Darts betting iespējams arī LV BET, pie tam, uz jebkuru no 2022. gada World Matchplay spēlēm. Pastāv iespējas dažādām šautriņu derībām un koeficientiem. ieskaitot uz spēlētāju iecienītāko – kāda sportista uzvaru. Tāpat iespējams derēt uz uzvarētāja legu handikapu un to, cik kopā legi tiks spēlēti. Ņem vērā, ka pirmajā kārtā maksimums var būt 19 legi, bet nākamajās kārtās jau krietni vairāk. Pirms liec uz šo iespēju, uzzini, cik legi konkrētajā kārtā var tikt spēlēti.

Ja vēlies veikt interesantāku likmi, tad vari paredzēt, cik maksimālos 180 punktu gājienus veiks abi šautriņu metēji kopā. Par 180 punktu gājienu mašīnām var saukt tādus spēlētājus kā Hosē de Sūzu un Maiklu Smitu, kamēr latvietis Madars Razma ir labākais starp tiem, kuriem patīk trīskāršais 19 sektors. Bieži vien Razma spēles laikā iemet 171 punktu gājienu (trīs trīskāršie 19).

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par šautriņu mešanu un tajā notiekošajiem turnīriem, tostarp 2022. gada World Matchplay.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *