Rīgas derbijs Virslīgā: Riga FC – RFS

Rīgas derbijs Virslīgā: Riga FC – RFS

27. maijā plkst. 19:00 Latvijas futbolā notiks viena no sezonas aizraujošākajām spēlēm Virslīgā: ‘’Riga FC’’ pret RFS. Tieši RFS iepriekšējā sezona atņēma titulu ‘’Riga’’, kura bija nepārspēta trīs gadus pēc kārtas. Pirms sezonas ‘’Riga’’ bruņojusies ar daudziem meistarīgiem futbolistiem. Vai vēlies uzzināt vairāk par futbola Virslīgu? LV BET Sporta blogā iepazīsties ar papildus informāciju un likmju ieteikumiem. Tieši LV BET iespējams veikt labākās likmes uz sporta notikumiem Latvijā un pasaulē!

  • Futbola Virslīgas vēsture un sezonas izspēle. Pirmais Latvijas čempionāts futbolā notika tālajā 1922. gadā, visvairāk reižu līdz šim triumfējot Rīgas ‘’Skonto’’ (15). Pirms gada uzvarēja RFS, bet šajā sezonā Virslīgas klubu skaits palielinājies līdz desmit.
  • Likmju ieteikumi uz Latvijas virslīgu. Sezona tikai iesākusies, taču jau šobrīd var prognozēt, ka par titulu cīnīsies četras komandas – ‘’Liepāja’’, RFS, ‘’Valmiera’’ un  ‘’Riga’’. Punktus jau sezonas ievadā zaudējusi pagājušā gada Latvijas virslīgas sudraba medaļniece ‘’Valmiera’’, kas ātri vien atguvās un šobrīd uzvarējusi 11 spēlēs pēc kārtas.
  • Likmes uz virslīgu LV BET. Futbols ir viens no iecienītākajiem sporta veidiem totalizatoru spēlētāju vidū. LV BET piedāvā likt likmes uz jebkuru Virslīgas spēli. To iespējams darīt gan uz iecienītāko prognozi (spēles uzvarētāju), gan citām izvēlēm.

Futbola Virslīgas vēsture

Latvijā vietējais futbola čempionāts notiek kopš 1922. gada. Par pirmajiem čempioniem tika kronēti ‘’Kaiserwald’’, bet piecus gadus vēlāk čempionāts ieguva Latvijas Virslīgas vārdu. Augstākajā čempionātā samērā bieži mainījusies izspēles kārtība un komandu skaits, bet 2022. gadā tajā piedalās desmit komandas. Tās katra ar katru spēlēs četras reizes, par čempioni kļūstot visvairāk punktus ieguvušajai komandai. Pēdējās vietas īpašniece izkrīt uz 1. līgu, bet priekšpēdējās vietas īpašniece pārspēlēs cīnās par vietas saglabāšanu čempionātā pret 1. līgas otrās vietas ieguvēju. Čempionāts tiek izspēlēts no marta līdz novembrim.

Visvairāk reižu (15) futbola Virslīgā triumfējusi Rīgas ‘’Skonto’’, kas gan vairs nepastāv. 14 reizes klubam to izdevās paveikt pēc kārtas, noslēdzošo reizi uzvarot pirms 12 gadiem. Pēdējās četrās sezonās trofeju virs galvām cēlušas citas Rīgas komandas – ‘’Riga FC’’ un RFS. Pēdējo gadu laikā tieši šo komandu spēkošanās kļuvusi par intriģējošāko dueli, kas iemantojis galvaspilsētas derbija vārdu.

Riga FC

Klubs ar šādu nosaukumu dibināts 2014. gadā, īsajā vienības pastāvēšanas vēsturē jau trīs reizes kļūstot par futbola Virslīgas čempioni (2018., 2019., 2020. gadā). Tikmēr 2018. gadā tā kļuva par Latvijas kausa ieguvēju.

Pēc tam, kad iepriekšējā sezonā ‘’Riga FC’’ Latvijas futbola virslīgā ieņēma vien ceturto vietu, kā arī nekvalificējās kāda Eiropas turnīra apakšgrupu turnīram, tā veica ievērojamas izmaiņas sastāvā un treneru korpusā. Par vienības galveno treneri kļuva slavenais vācietis Torstens Finks, kurš spēlētāja karjeras laikā izcīnījis UEFA Čempionu līgas trofeju ar Minhenes ‘’Bayern’’, bet trenera karjeras laikā strādājis Vācijā, Austrijā un Japānā. Pušu ceļi gan ātri vien noslēdzās, Finkam jau pēc pirmajām sezonas spēlēm un neveiksmīgajiem rezultātiem atrodot darbu Apvienotajos Arābu Emierātos.

Uz Rīgu pārnākuši arī vairāki futbolisti ar Vācijas un Austrijas Bundeslīgu pieredzi, kuri arīdzan spēlējuši jau iepriekš Finka vadībā. Tieši ‘’Riga’’ tiek saukta par šīs sezonas galveno favorīti uz titulu, bet sezonas ievadā tā vēl ir spēles meklējumos. Pēdējos četros mačos tā atgriezusies uz uzvaras takas.

RFS

RFS ir pašreizējā futbola Virslīgas čempione. Klubam ir sena vēsture, bet ‘’Rīgas Futbola skolas’’ jeb saīsinājumā RFS vārdu tā nes kopš 2011. gada, bet kopš 2016. gada publiski lieto abreviatūru. Divas reizes kluba vēsturē (2019. un 2021. gadā) tā kļuvusi par Latvijas kausa ieguvēju, bet 2021. gadā trofeju klāstam pievienoja arī Virslīgas čempiones titulu.

Starpsezonā tā piedzīvoja vairākas sastāva izmaiņas un uz papīra neizskatās tik jaudīga, cik pirms sezonas. Tomēr tās sastāvā palicis tā sauktais džokeris – Elvis Stuglis, kurš par Virslīgas čempionu kļuvis pēdējās sešās sezonās pēc kārtas. Divas reizes Stuglis uzvarējis ar Jūrmalas ‘’Spartaku’’, trīs ar ‘’Riga’’ un vienu ar RFS. Virslīgā: Riga FC pret RFS spēle arī šī iemesla dēļ solās būt spraiga.

Likmju ieteikumi uz Latvijas virslīgu

Pirms Virslīgas sākuma par galveno favorītēm uz futbola Virslīgas titulu tika sauktas tieši abas Rīgas komandas – RFS titula atkārtošana tika vērtēta ar koeficientu 2.00, bet ‘’Riga’’ ceturtais tituls piecu gadu laikā ar koeficientu 2.25. Starpsezonā spēcīgāka kļuva ‘’Liepāja’’, kura to pierādīja pirmo kārtu laikā, punktus zaudējot vien sestajā spēlē. Liepājnieku uzvara Virslīgā tiek vērtēta ar koeficientu 4.50.

Citu vienību koeficienti ir krietni attālinājušies, un šo vienību panākumus netiek uzskatīts par ticamu. Pagājušās sezonas sudraba medaļas ieguvējas ‘’Valmieras’’ izredzes uz čempiona godu tiek vērtētas ar 20.00, tomēr starpsezonā tā mainīja galveno treneri un pirmajos mačos nav spējusi demonstrēt solīdu spēli laukumā. Tomēr tieši ‘’Valmiera’’ šobrīd ir viena no līderem, jo spējusi izcīnīt 11 uzvaras pēc kārtas. Tās titula izcīnīšanas izredzes vairs nevar tikt uzskatītas par zemām. Jaunpienācēja ‘’Auda’’ tik tiešām sezonu varētu noslēgt labāko pieciniekā, bet pagaidām autsaidere ir Jūrmalas ‘’Spartaks’’, kuras koeficients vēl pirms sezonas bija sestais augstākais (450.00).

Likmes uz Virslīgu LV BET

Arī LV BET piedāvā izdarīt likmes uz Latvijas spēcīgāko futbola čempionātu. Virslīgā: Riga FC – RFS spēle pulcēs gan skatītājus tribīnēs, gan pie televizora ekrāna, bet LV BET ir iespēja izdarīt likmes gan uz šo, gan citām futbola Virslīgas spēlēm.

LV BET vari izdarīt likmes ne tikai uz populārāko spēlētāju opciju – mača rezultātu. Ir iespējams prognozēt uz to, vai abas komandas gūs vārtus, vai spēle noslēgsies neizšķirti, kā arī vairākiem piedāvātajiem handikapiem. Ir iespējams izdarīt likmes uz konkrēta spēlētāja gūto vārtu daudzumu, komandas uzvaru un gūto vārtu daudzumu. Pieejamas arī dažādas kombinācijas, kā, piemēram, likt likmi uz kāda futbolista vārtu guvumu un viņa komandas uzvaru.

Tāpat vari likt likmi uz puslaika rezultātu, katras komandas gūto vārtu skaitu pirmajā puslaikā un handikapu tajā. Iespējams arī paredzēt precīzu rezultātu pirmajā puslaikā, pārtraukumā, otrajā puslaikā un spēlē kopumā, kā arī paredzēt, cik kurš spēlētājs iesitīs. Futbolā iespējamas daudz un dažādas likmju iespējas.

Lai palīdzētu orientēties spēlē un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniegta jaunākā informācija par Latvijas futbola virslīgu un notikumiem tajā.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *