Formula 1 sezona pusē: Verstapens tuvojas otrajam titulam pēc kārtas

Formula 1 sezona pusē: Verstapens tuvojas otrajam titulam pēc kārtas

Formula 1 sezona tuvojas tās otrajam cēlienam. Pirmajos desmit posmos demonstrēta ‘’Red Bull’’ un ‘’Ferrari’’ dominance, taču bijuši arī pārsteigumi un ļoti aizraujošas sacīkstes. Makss Verstapens gan ir kopvērtējuma līderis un tuvojas otrajam titulam pēc kārtas, kamēr ‘’Ferrari’’ komanda pieļāvusi pārāk daudz taktisku kļūdu. Vai vēlies vairāk uzzināt par F1? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • F1 sezonas laikā notiek 22 ‘’Grand Prix’’ sacīkstes. Sezona ierasti sākas martā, bet noslēdzas novembra beigās. 2022. gadā pirmais posms noritēja Bahreinā, bet noslēdzošais 22. plānots Abū Dabī.
  • Starptautiskajās autosacīkstēs Makss Verstapens tuvojas otrajam titulam pēc kārtas. Pēc aizvadītiem desmit posmiem ‘’Red Bull’’ pārstāvis un 2021. gada čempions bija kopvērtējuma līderis ar izcīnītu 181 punktu. No viņa par 34 atpalika komandas biedrs Serhio Peress, bet par 43 ‘’Ferrari’’ pilots Šarls Leklērs.
  • Liec likmes uz F1 LV BET. Motosporta karalis, pateicoties Netflix šovam, pēdējos gados piesaistījis jaunus līdzjutējus un pavisam cita līmeņa interesi. LV BET iespējams izdarīt likmes uz jebkuru no posmiem. Pie tam, uz katru no tiem vari izdarīt likmes uz visdažādākajiem ar posma iznākumu saistītiem aspektiem, sākot no uzvarētāja un beidzot ar to, kurš no pilotiem pirmais izstāsies.

F1 sezonas laikā notiek 22 ‘’Grand Prix’’ sacīkstes

Formula 1 sezona ir gara. Tā sākas martā, bet beidzas novembra otrajā pusē. To laikā norit 22 ‘’Grand Prix’’ sacīkstes dažādos kontinentos un valstīs. 2022. gadā komandas un to piloti aizvada sacīkstes tādās vietās kā Bahreinā, Sauda Arābijā, Austrālijā, Itālijā, ASV, Spānijā, Monako, Azerbaidžānā, Kanādā, Lielbritānijā, Austrijā, Francijā, Ungārijā, Beļģijā, Nīderlandē, Singapūrā, Japānā, Meksikā, Brazīlijā un Abū Dabī. Itālijā un ASV notiek divi posmi, bet nākotnē F1 vēlas vēl vairāk palielināt posmu norisi tieši ASV. Šajā sezonā pirmo reizi notika sacīkstes Maiami, tām paspējot iegūt lielu popularitāti īpaši jau ASV. Tikmēr pēc divu gadu pārtraukuma tika aizvadīts posms Kanādā. 2020. un 2021. gadā plānus izjauca Covid-19 un tam sekojošie ceļošanas ierobežojumi.

Līdz šim Formula 1 2022. gada sezona devusi nelielu intrigas devu, kā arī vairākas aizraujošās sacīkstes. Par visaizraujošāko, visticamāk, jāuzskata Silverstonā notikušais Lielbritānijas GP, kurā uzvarēja ‘’Ferrari’’ braucējs Karloss Sainss, aiz sevis atstājot Lūisu Hamiltonu un Serhio Peresu. Sainss sacīkstes laikā apdzina savu komandas biedru Šarlu Leklēru, un neklausīja komandas pavēles, kuras pieprasīja spāņu pilotam palaist garām komandas biedru, kuram cīņā par čempiona titulu noderētu papildus punkti. Kopumā ‘’Ferrari’’ pēc pēdējo gadu neveiksmēm ir atguvusi līderpozīcijas, vienīgā nopietni izrādot nopietnu pretestību ‘’Red Bull’’ pilotiem Maksam Verstapenam un Serhio Peresam. No pirmajiem desmit posmiem kāds no Itālijas komandas pilotiem uz goda pjedestāla kāpis septiņos no tiem.

Formulā 1 piloti traucas ar lielu ātrumu un nereti notiek avārijas. Jāņem vērā, ka braucēji trasē dodas vienvietīgajās sacīkšu automašīnās, bet lielo ātrumu dēļ pat mazākā nepareizā kustība var rezultēties nopietnā avārijā. Lielbritānijas posmā tādu piedzīvoja Ķīnas pilots Gvanju Žou, kura formula startā pēc sadursmes ar Pjēru Gaslī un Džordžu Raselu uzlidoja gaisā, piezemējās kājām gaisā un lielā ātrumā ieslīdēja barjerās, kur arī palika. Glābējiem bija nepieciešams laiks, lai izvilktu Žou no formulas, bet no letāla iznākuma Žou pasargāja izveidotā halo sistēma, kas atrodas formulā virs ķiveres. Rezultātā ķīnietis savainojumus neguva.

Starptautiskajās autosacensībās Makss Verstapens tuvojas otrajam titulam pēc kārtas

Par starptautiskajām autosacensībām uzskatītājam F1 čempionātam kopvērtējuma līderis ir pašreizējais čempions Makss Verstapens no ‘’Red Bull’’ komandas. Pēc desmit aizvadītiem posmiem nīderlandietis iekrājis 181 punktu, pie tam, uzvarot sešos no posmiem. Par 34 punktiem no viņa atpaliek Verstapena komandas biedrs Serhio Peress, kuram ir 147 punkti. Šarls Leklērs sezonu sāka ar divām uzvarām trijos posmos, bet vēlāk viņu pievīlusi gan formulas tehnika, gan neprecīzā komandas taktika. Ar visu to Leklērs pēc desmit posmiem ir trešais ar 138 punktiem, kamēr viņa komandas biedrs Karloss Sainss ar 127 punktiem ir ceturtais. Nākamās divas vietas ieņem ‘’Mercedes’’ piloti: stabilais Džordžs Rasels ar 111 punktiem ir piektais, bet septiņkārtējais F1 čempions Lūiss Hamiltons ar 93 punktiem sestais.

Arī Konstruktoru kausā pirmās trīs vietas ieņem ‘’Red Bull’’, ‘’Ferrari’’ un ‘’’Mercedes’’. ‘’Red Bull’’ ar 328 punktiem ir pirmie, ‘’Ferrari’’ ar 265 punktiem otrie, bet pēdējo gadu Konstruktora kausa uzvarētāji ‘’Mercedes’’ ar 204 punktiem ir trešie. Pārējās komandas cīnās par ceturto vietu šajā ieskaitē. Pagaidām ar 74 punktiem šo vietu ieņem ‘’McLaren’’, bet no viņiem par septiņiem punktiem atpaliek ‘’Renault’’. Pēdējā vietā ar trim punktiem ieskaitē ir ‘’Williams’’.

Pašlaik arī bukmeikeru vērtējumā tieši Makss Verstapens ir galvenais pretendents uz titulu arī 2022. gadā. Viņa koeficients uz atkārtotu triumfu Formulā 1 tiek vērtēts ar 1.22. Šarla Leklēra izredzes novērtētas ar otru augstāko koeficientu (5.55), bet Karlosa Sainsa un Lūisa Hamiltona izredzes vērtētas vienlīdzīgi (koeficients 26.00). Ar koeficientu 51.00 novērtēti Serhio Peress un Džordžs Rasels, bet citiem pilotiem lielas cerības uz titulu atvēlētas netiek.

Konstruktoru kausā lielākās izredzes tiek dotas ‘’Red Bull’’, kuru uzvara komandu ieskaitē vērtēta ar 1.22 koeficientu. 5.00 koeficients ir ‘’Ferrari’’, 15.00 ‘’Mercedes’’, bet pārējām komandām tas ir identisks – 1000.00, kas nozīmē tikai to, ka to uzvara tiek vērtēta tikai teorētiski.

Liec likmes uz F1 LV BET

F1 kļūst aizvien populārāks sporta līdzjutēju vidū. LV BET piedāvā likt likmes uz jebkuru no 22 ‘’Grand Prix’’ sacīkstēm. Pie tam, likmju iespējas ir visdažādākās. Vari derēt, kurš no pilotiem uzvarēs posmā, kuri iekļūs labāko trijniekā, kuri labāko sešiniekā, bet kuri posmu noslēgs ar punktu izcīnīšanu (iekļūšanu labāko desmitniekā).

Pie tam, vari derēt arī par kvalifikācijas uzvarētāju jeb to, kurš posmu uzsāks no pirmās starta vietas. Saistībā ar kvalifikāciju iespējams derēt par noteiktu dueļu rezultātu – piemēram, kā noslēgsies duelis starp divas komandas pārstāvjiem ‘’Red Bull’’ Serhio Peresu un Maksu Verstapenu jeb kurš no viņiem kvalifikāciju noslēgs augstākā vietā.

Iespējams arī derēt uz tādiem ar posmu saistītiem aspektiem kā kura komanda sasniegs ātrāko apļa laiku, kurš pilots pirmais dosies mainīt riepas, kurš pilots pirmais izstāsies un to pašu derēt saistībā ar komandām. Tāpat iespējams likt likmes, vai abas vienas komandas mašīnas finišēs labāko trijniekā, labāko sešiniekā vai labāko desmitniekā.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem piedāvājam jaunāko informāciju par Formulu 1 un tajā notiekošajām sacensībām.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *