Brazīlijas F1 Grand Prix – cīņa par otro vietu kopvērtējumā

Brazīlijas F1 Grand Prix – cīņa par otro vietu kopvērtējumā

No 11. līdz 13. novembrim Brazīlijā paredzēts priekšpēdējais Formula 1 2022. gada sezonas posms – Brazīlijas Grand Prix. No čempionāta kopvērtējuma viedokļa intriga atlikusi tikai cīņā par otro vietu, jo čempiona godu jau nodrošinājis Makss Verstapens. Vai tevi interesē vairāk uzzināt par F1? Ieskaties LV BET Sporta blogā, iepazīsties ar likmju variācijām un dodies veikt derības!

Svarīgākā informācija par Brazīlijas Formula 1 Grand Prix

Brazīlijas Formula 1 Grand Prix vēsture

Šī kļūs par 50. reizi, kad F1 posms notiek Brazīlijā. Pirmo reizi šajā Dienvidamerikas valstī Formula1 sacensības organizēja 1972. gadā. Kopš tā brīža šajā valstī ik gadu notikušas sacensības un vienīgo reizi, 2020. gadā, tās valstī nenotika Covid-19 ceļošanas ierobežojumu dēļ.

Par pēdējo čempionu kļuvis ”Mercedes” pilots Luiss Hamiltons, kurš kopumā Brazīlijā uzvarējis divas reizes – bez 2021. gada arī trīs gadus iepriekš. Pagājušā gada sacensībās ”pole position” izcīnīja Hamiltona komandas biedrs Valteri Botass, taču viņš sacensības noslēdza trešajā vietā. Otrajā bija ”Mercedes” lielākais konkurents Makss Verstapens no ”Red Bull”.

Brazīlijas GP pilotiem jāveic 71 aplis, bet katra apļa garums ir nedaudz virs 4.3 kilometriem. Kopējā sacensību distance, kas F1 braucējiem jāveic, ir nedaudz virs 305 kilometriem. Pēdējās sacensībās ātrāko apļa laiku uzrādīja Verstapena komandas biedrs Serhio Peress.

Kopumā visvairāk uzvaru Brazīlijā ir francūzim Alēnam Prostam – sešas (1982., 1984., 1985., 1987., 1988. un 1990. gados). Četras uzvaras šeit ir Mihaelam Šūmaheram, bet no aktīvajiem pilotiem visvairāk triumfu Dienvidamerikas zemē ir Sebastianam Fetelam un Luisam Hamiltonam – trīs. No komandām visvairāk šeit uzvarējuši ”McLaren” piloti – 12 reizes, bet viena uzvara mazāk ir ”Ferrari” braucējiem – 11.

Kad notiks 2022. gada Brazīlijas Grand Prix?

Šī gada Brazīlijas F1 Grand Prix posms notiks nedēļas nogalē no 11. līdz 13. novembrim. Tas kļūs par priekšpēdējo posmu visa 2022. gada čempionāta ietvaros. Sportisti sacentīsies ”Autodromo Jose Carlos Pace” trasē, kurā ir 60 tūkstoši skatītāju vietas. Lieki piebilst, ka kopš iespējams sacensības atkal apmeklēt līdzjutējiem, tribīnes ir pārpildītas.

Uzvarētāju balvas

Vērtīgākā balva uzvarētājam ir 25 punkti sacensību ieskaitē. Ar to palīdzību iespējams cīnīties par čempiona titulu vai labākajām vietām kopvērtējumā. Tāpat šie punkti palīdz pilota komandai Konstruktora kausā. Pjedestālu sasniegušie trīs sportisti saņem ”Grand Prix” posmam izveidotus speciālus kausus, kā arī šampanieti.

Formula 1: Brazīlijas Grand Prix

Kas piedalās?

Ikvienā F1 posmā piedalās desmit komandas – ”Red Bull”. ”Ferrari”. ”Mercedes”, ”Alpine”, ”McLaren”, ”Alfa Romeo”, ”Haas”, ”AlphaTauri”, ”Aston Martin” un ”Williams”. Katru komandu pārstāv divi dalībnieki jeb kopā 20 braucēji.

Šī gada čempionātā piedalās tādi braucēji kā Makss Verstapens, Šarls Leklērs, Serhio Peress, Džordžs Rasels, Karloss Sainss, Lūiss Hamiltons, Lendo Noriss, Estebans Okons, Fernando Alonso, Valteri Botass, Pjērs Gaslī, Kevins Magnusens, Sebastians Fetels, Daniels Rikjardo, Miks Šūmahers, Juki Cunoda, Žo Guanju, Lenss Strols, Alekss Albons un Nikolā Latifi. ”Williams” komandā atsevišķos posmos braucis Niks de Frīss, bet ”Aston Martin” Niko Hulkenbergs.

Brazīlijas Formula 1 Grand Prix grafiks

Pirmās formulas sacensības Brazīlijā notiks arī pēc citādāka grafika. Vispirms piektdien, 11. novembrī notiks pirmie treniņbraucieni, kam sekos kvalifikācijas sacensības. Dienu vēlāk, 12. novembrī, plānoti otrie treniņi, pēc kuriem piloti, ņemot vērā iegūtās vietas kvalifikācijā, piedalīsies sprintā. Tajā iespējams iegūt papildus punktus kopvērtējumā.

Lielās balvas izcīņa plānota tradicionālajā dienā – svētdienā, 13. novembrī. Pēc Latvijas laika sagaidāms, ka piloti trasē dosies ap plkst. 20:00, bet sacensības, ja nebūs kādi starpgadījumi, posma apturēšanas uz brīdi vai tamlīdzīgi, ilgs divas stundas.

Kuram ir vislielākās izredzes uzvarēt sacensībās?

Absolūtais uzvarētājs kopvērtējumā jau ir skaidrs – Makss Verstapens jau priekšlaicīgi nodrošinājis otro čempiontitulu pēc kārtas. To viņam izdevās sev garantēt ar uzvaru Japānas Grand Prix. Intriģējošākā cīņa notiek par otro un trešo vietu kopvērtējumā.

Par otro vietu cīnās Verstapena komandas biedrs ”Red Bull” vienībā Serhio Peress un ”Ferrari” šīs sezonas līderis Šarls Leklērs. Abus šķir pāris punkti. Tikmēr par trešo vietu spēkojas ”Mercedes” jaunpienācējs Džordžs Rasels un Leklēra komandas biedrs Karloss Sainss. Arī viņus vienu no otra šķir vien daži punkti. Sesto vietu kopvērtējumā pārliecinoši ieņem septiņkārtējais pasaules čempions Luiss Hamiltons.

Jebkura šī sportista uzvara ļaus tam spert soli tuvāk mērķa sasniegšanai. Visi četri nosauktiem piloti jāsauc par favorītiem, taču nevar aizmirst, ka sportiskais niknums sevi pierādīt var būt Verstapenam, bet Hamiltons var demonstrēt pieredzējuša pilota sniegumu.

Likmes uz Formula 1 Brazīlijas Grand Prix LV BET

Ja tev interesē derēt uz Formula 1 posmu, tad apmeklē LV BET mājaslapu, kreisajā augšējā stūrī meklē ”Sports” un kreisajā izvēlnē skaties ”Formula 1”. Spiežot uz tā, vari atrast piedāvājumā esošās derību iespējas uz čempionāta notikumiem.

Veikt likmes uz F1 ir ļoti vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par visiem ar sportu saistītajiem notikumiem.

Brazīlijas Formula 1 Grand Prix derību padomi

Derību iespējas uz F1 sacensībām ir dažādākās. Vari derēt no iespējas, kurš kļūs par sacensību uzvarētāju līdz tam, kuri piloti iekļūs labāko sešiniekā un desmitniekā. Tāpat pastāv varbūtība izdarīt likmes uz kvalifikācijas rezultātiem, bet interesantāku likmju meklētājiem saistoša var šķist iespēja derēt uz dažādiem savstarpējiem dueļiem.

Saistošas derības pastāv arī uz tādām iespējām kā ātrākā apļa laika noteikšanu, boksos došanās ātrumu un kurš no pilotiem pirmais izstāsies no sacensībām. Bez individuālajām derībām uz kādu no sportista, pastāv arī iespēja derēt uz komandu rezultātiem.

Pirms izdari likmi, iepazīsties ar čempionāta kopvērtējuma rezultātiem un pēdējo posmu labāko trijniekiem. Tas tev palīdzēs saprast, kurus var uzskatīt par galvenajiem posma favorītiem. Sacensību dienā ieskaties, kāds būs starta vietu izkārtojums – arī tam mēdz būt nozīme, kā attīstīsies sacīkste.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *