Vai VEF devīto reizi uzvarēs Latvijas basketbola līgas finālā?

Vai VEF devīto reizi uzvarēs Latvijas basketbola līgas finālā?

Jau no 8. maija vietējā basketbola druvā norit izšķirošās cīņas – Latvijas basketbola līgas (LBL) fināls, kurā jau desmito reizi kopš 2010./2011. gada sezonas par zeltu sērijā līdz četrām uzvarām savstarpēji spēkosies ‘’VEF Rīga’’ un BK ‘’Ventspils’’. Favorīte ir VEF, kas lūkos devīto reizi kļūt par LBL čempioni. Vai vēlies vairāk uzzināt par basketbolu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Latvijas basketbola līgas (LBL) vēsture. Tā izveidota uzreiz pēc Latvijas neatkarības atgūšanas – 1992. gadā. Laika gaitā mainījies komandu skaits, to nosaukums un izspēles kārtība, bet pēdējos gados augstākajā sabiedrībā piedalās tikai sešas komandas. Kopš 2010./2011. gada sezonas Latvijas basketbola flagmanis ir ‘’VEF Rīga’’, kas par zeltu cīnīsies arī šajā sezonā.
  • Basketbola čempions tiks noteikts sērijā līdz četrām uzvarām. Pēdējos gados finālsērija gan noslēgusies pēc četrām vai piecām spēlēm, 2015./2016. gada sezonai pagaidām kļūstot par pēdējo, kad finālistes spēlēja maksimālo spēļu skaitu – septiņas. Izteikta favorīte duelī ir ‘’VEF Rīga’’, kura šājā sezonā jau pratusi izcīnīt divus titulus – Latvijas kausu un apvienotās Latvijas – Igaunijas līgas trofeju.
  • Liec likmes uz basketbolu LV BET. Uz visām Latvijas basketbola līgas fināla spēlēm iespējams likt likmes arī LV BET. Pie tam, ne tikai uz spēlētāju iecienītāko likmi – spēles uzvarētāju. Vari izmēģināt savus spēkus un likt likmes arī uz citiem ar spēli saistītiem aspektiem.

Latvijas basketbola līgas vēsture

Saīsinājumā LBL izveidota 1992. gadā. Šo gadu laikā līgā mainījies piedalījušos komandu skaits – tā, piemēram, 2006./2007. gadā augstākajā sabiedrībā spēlēja pat 16 klubi, taču šobrīd tas samazinājies gandrīz trīs reizes – piedalās vien sešas: ‘’VEF Rīga’’, ‘’Ventspils’’, ‘’Ogre’’, ‘’Latvijas Universitāte’’, ‘’Valmiera Glass/ViA’’ un ‘’Liepāja’’. Valsts čempionāts basketbolā norit arī zemākajās līgās – otrā divīzija pārsaukta par Nacionālo līgu, bet trešā par Reģionālo. Šajās līgās pārsvarā piedalās amatieri.

Visvairāk reižu Latvijas basketbola līgas finālā spēlējusi ‘’Ventspils’’ – šī gada fināls ventspilniekiem kļūs par 21. pastāvēšanas vēsturē. Desmit reizes (2000., 2001., 2002., 2003., 2004., 2005., 2006., 2009., 2014., 2018. gadā) ‘’Ventspils’’ kļuvusi par čempioni, bet desmit citus gadus kļuvusi par sudraba medaļas ieguvēju. Tā notika gan pagājušajā sezonā, kad 2019. gadā, kad abas reizes tā piekāpās šī gada finālistei ‘’VEF Rīga’’.

Rīdzinieki piedalīsies savā 13. basketbola līgas finālā. Tā ir valsts ambiciozākā komanda, kura piedalās arī starptautiskajā FIBA Čempionu līgas turnīrā. Astoņas reizes VEF ir izdevies kļūt par čempioni (2011., 2012., 2013., 2015., 2017., 2019., 2020., 2021. gadā), bet vēl četras reizes tā spēlējusi finālā. Nemainīgi kopš 2009./2010. gada sezonas LBL vefiņš nav startējis sliktāk par otro vietu, šai sezonai kļūstot par 13. pēc kārtas, kurā tā spēlēs vismaz finālā.

Astoņus čempiona titulus izcīnījusi ‘’Brocēni’’, kuri gan vairs nepastāv. Visi tituli izcīnīti laika posmā no 1992. līdz 1999. gadam. Valda Valtera izveidotā komanda toreiz pulcēja Latvijas talantīgākos basketbolistus, kuri uzauga viņa paša dibinātajā basketbola skolā. Bez tam uz Rīgu tika vesti kvalitatīvi leģionāri, kuri vēlāk attīstīja karjeras līdz pat Eiropas augstākajam līmenim. Tikmēr divas reizes par uzvarētāju kļuvusi ‘’Barons’’ komanda (2008., 2010. gadā), kas gan arī vairs nepastāv.

Basketbola čempions tiks noteikts sērijā līdz četrām uzvarām

Nemainīga vērtība finālā ir noskaidrot uzvarētāju sērijā līdz četrām uzvarām. Ja līdz finālam komandas ceturtdaļfinālā un pusfinālā spēlē līdz kādas vienības trim panākumiem, tad fināls ir kā saldais ēdiens ne vien spēlētājiem, bet arī līdzjutējiem. Sērijas gaitā jebkurā no basketbola mačiem var notikt pārsteigumi, kur arī relatīvi vājāka komanda var iekost stiprākai.

Pirms sērijas galvenā favorīte uz titulu gan ir ‘’VEF Rīga’’, kas šajā sezonā izcīnījusi jau divas trofejas – atjaunoto Latvijas kausu un apvienotās Latvijas-Igaunijas līgas trofeju. Tā komplektēta no vairākiem perspektīviem Latvijas basketbolistiem kā Kristera Zorika, Anrija Miškas un Iļja Gromova, bet papildus kvalitātes piedod viesspēlētāji kā Džeilens Railijs, Aleksandrs Madsens un Rons Karijs. Bez tam sezonas gaitā tā pastiprinājās ar ukraini Vitāliju Zotovu, kurš dod pienesumu aizsardzībā pret ārējās līnijas spēlētājiem. Pieredzi sniedz nepiekāpīgais kapteinis Artis Ate un trejaču meistars Māris Gulbis, kurš nesen atkopies no traumas.

‘’Ventspilj’’ visas sezonas gaitā izdevies divas reizes rīdziniekiem iekost, tiesa, viena no reizēm bija pārbaudes spēlē pirms sezonas. Otra – apvienotās Latvijas-Igaunijas līgas regulārajā turnīrā, kad ventspilnieki uzvarēja savā laukumā. Atsevišķā spēlē Ginta Fogela vadītā vienība var uzvarēt, taču, vai tai pietiks jaudas visai sērijai, grūti paredzēt. Sezonas izskaņā tās sastāvu nomocījušas traumas – sezona beigusies Andrejam Šeļakovam un Rodrigo Būmeisteram, bet pusfināla sērijas pēdējā spēlē nespēlēja arī Aurims Majausks. Tieši zem groza ventspilniekiem varētu būt lielākās problēmas, jo tajā dotajā brīdī redzami būtiskākie iztrūkumi.

Liec likmes uz basketbolu LV BET

Basketbols ir viens no populārākajiem sporta veidiem Latvijā, kas iecienīts arī totalizatoru spēlētāju vidū. LV BET iespējams izdarīt likmes arī uz visām Latvijas basketbola līgas fināla spēlēm. Pie tam, uz katru spēli iespējams derēt uz vairākiem ar spēli saistītiem aspektiem, ne tikai spēles uzvarētāju.

Vari arī paredzēt, piemēram, katras komandas kopā gūtos punktus spēlē, kā arī uzvarētājkomandas punktu starpības handikapu. Bez tam, ir iespēja to pašu derēt uz pirmā puslaika rezultātu – paredzēt gan pirmo 20 minūšu uzvarētāju, handikapu un katras komandas kopā gūtos punktus.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par basketbolu un tajā notiekošajiem turnīriem, tostarp Latvijas basketbola līgu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *