WRC Rally Poland | LV BET Blog

WRC RALLY POLIJA 2024: SESKA DEBIJA PRESTIŽAJĀ RALLIJĀ

No 27. jūnija līdz 30. jūnijam WRC pasaules rallija čempionāta ietvaros gaidāms sezonas septītais posms – Polijas ”Grand Prix”. Pirms tā čempionāta kopvērtējuma līderis ir beļģis Tjerī Nevils, bet otro vietu ieņem Latvijas ziemeļu kaimiņu igauņu pārstāvis Ots Tanaks. Vēlies veikt derības uz WRC rallija posmiem? Ienāc LV BET sporta totalizatorā, ieskaties piedāvātajās likmju variācijās un veic derības!

POLIJAS RALLIJS ATGRIEZIES FIA WORLD RALLY CHAMPIONSHIP KALENDĀRĀ

WRC Rally Poland | LV BET BlogPolijas rallijs tiek organizēts jau kopš tālā 1921. gada, taču tikai dažas reizes tas bijis iekļauts prestižā pasaules rallija čempionāta (WRC) kalendārā. Šī kļūs tikai par sesto reizi, kad Polijā noris prestižākā rallija čempionāta posms. Pirmo reizi tā tas bija 2009. gadā, bet pēc tam Polija WRC posmu uzņēma no 2014. līdz 2017. gadam. Pēdējos gados šeit notika pēc nozīmes otrs nozīmīgākais rallija čempionāts – Eiropas rallija čempionāta (ERC) posms, kurā 2023. gadā par uzvarētāju kļuva latvietis Mārtiņš Sesks.

Par pirmā WRC rallija Polijā uzvarētāju 2009. gadā kļuva soms Miko Hirvonens, bet no 2014. līdz 2017. gadam divas reizes par uzvarētāju kļuva titulētais francūzis Sebastjēns Ožē, kamēr pa uzvarai tika norvēģim Andreasam Mikelsenam un beļģim Tjerī Nevilam. Pēc 2017. gada Polijā vairs nenotika WRC rallija posms, jo organizatorus satrauca drošības apsvērumi.

PASAULES ČEMPIONĀTS RALLIJĀ: POLIJAS POSMA MARŠRUTS

Kopumā rallijā gaidāmi veseli 19 ātrumposmi. Pirmajā dienā, 27. jūnijā, notiks tikai viens ātrumposms, kas gaidāms ”Mikolajki arēnā”. Tā garums būs vien 2.5 kilometri. Septiņi ātrumposmi notiks 28. jūnijā. Vispirms ”Stanzyki 1” ātrumposms būs 29.4 kilometru garš, pēc tam ”Wielicki 1” 12.9 kilometru garš, bet ”Olecko 1” 13.2 kilometru garš.

Pēc trīs stundu pauzes otrā diena atsāksies ar vēl trīs ātrumposmiem. Katrs no dienas pirmajiem posmiem ”Stanzyki”, ”Wielicki” un ”Olecko” tiks veikti vēlreiz un tas nozīmē otro reizi braukt 29.4, 12.9 un 13.2 kilometru garos maršrutus. Astotais posms gaidāms ”Mikolajki” arēnā un, tāpat kā pirmajā dienā, tas būs 2.5 kilometrus garš.

Septiņi ātrumposmi notiks 29.jūnijā. ”Swietajno” pirmais posms būs 18.5 kilometru garš, ”Goldap” 19.9 kilometru, bet Czarne – 22.4 kilometru garš. Pēc tam 12. ātrumposms atkal gaidāms ”Mikolajki” arēnā, pēc kā otro reizi sportisti dosies ”Swietajno”, ”Goldap” un ”Czarne” ātrumposmos.

Pēdējā dienā, 30. jūnijā, notiks četri ātrumposmi. ”Gmina Mragovo” divi ātrumposmi 20.8 kilometru garumā gaidāmi kā 16. un 18. posms, bet 17. posms būs ”Mikolajki 1” 11.2 kilometru garumā. ”Mikolajki” būs arī Polijas rallija noslēdzošais ātrumposms, kas pie reizes būs ”power stage”, kurā sportisti varēs iegūt papildus punktus kopvērtējumā. Par Polijas rallija uzvarētāju kļūs sportists, kurš visus ātrumposmus veiks visātrāk no visiem.

POLIJAS RALLIJA DALĪBNIEKI: PIRMAIS WRC POSMS LATVIJAS PILOTAM SESKAM

Polijas rallijā piedalīsies veselas 44 ekipāžas. Sagaidāms, ka tajā startēs visi pasaules spēcīgākie rallisti – Tjerī Nevils, Ots Tanaks, Elfins Evanss, Sebastjēns Ožē, Adriens Formē, Takamoto Kacuta, Andreass Mikelsens un citi. Starp dalībniekiem redzams arī viena latvieša pārstāvja vārds – savu pirmo posmu WRC apritē plāno aizvadīt liepājnieks Mārtiņš Sesks ar savu stūrmani Renāru Franci. Viņi pārstāvēs ”M-Sport Ford World Rally Team”, bet pēc tam jau piedalīsies ”Rally Latvia”, kas kļūs par pirmo reizi, kad WRC rallija posms notiek Latvijā. Jau iepriekš Sesks bija paziņojis, ka vismaz trīs posmus šajā sezonā aizvadīs nevis ERC klasē, bet gan WRC. Jāatgādina, ka pirms gada Sesks kļuva par Polijas rallija uzvarētāju ERC apritē, kas nozīmē, ka Polijas maršruts viņam ir labi zināms.

PASAULES RALLIJA ČEMPIONĀTA LĪDERIS IR BEĻĢIS NEVILS

Pēc sešiem aizvadītajiem posmiem kopvērtējuma līderis ir beļģis Tjerī Nevils, kuram ir 122 punkti. 18 punkti mazāk ir igaunim Otam Tanakam, bet trešo vietu ar tikpat punktiem (104) ieņem brits Elfins Evanss. Pēc diviem neveiksmīgiem posmiem pēdējos trijos posmos krietni labāk klājies francūzim Sebastjēnam Ožē, kurš ar 92 punktiem šobrīd ir ceturtais. Labāko sešiniekā vēl atrodas Adriens Formē (74 punkti) un Takamoto Kacuta (52 punkti). Visdrīzāk atlikušajos posmos par čempiona titulu cīnīsies četri rallija braucēji – Nevils, Tanaks, Evanss un Ožē.

Bez posma Polijā WRC rallija kalendārā gaidāmi vēl seši posmi – no 18. līdz 21. jūlijam notiks ”Rally Latvia” Kurzemē, no 1. līdz 4. augustam sportisti sacenstīsies ”Rally Finland” Somijā, no 5. līdz 8. septembrim ”Rally Greece” Grieķijā, no 26. līdz 29. septembrim ”Rally Chile” Čīlē, no 17. līdz 20. oktobrim notiks Centrāleiropas rallijs, bet sezona noslēgsies no 21. līdz 24. novembrim Japānā. Tieši tad, iespējams, noskaidrosies 2024. gada FIA World Rally championship kopvērtējuma uzvarētājs.

DERĪBU PADOMI UN DERĪBAS POLIJAS WRC RALLIJĀ

Rallijs nav tas populārākais sporta veids totalizatoru vidē. Ja gadījumā atrodi LV BET piedāvājumā rallija čempionāta notikumus, tad pārsvarā tev būs iespējas veikt derības uz posma uzvarētāju. Ja raugās favorītu virzienā, tad pagaidām par tādiem var uzskatīt beļģi Tjerī Nevilu un britu Elfinu Evansu. Tomēr arī citi, ieskaitot francūžus Ožēru un Formē, kā arī igauni Tanaku, var izrādīt cienīgu konkurenci. To ņem vērā, veicot likmes uz rallija notikumiem. Turklāt katrs posms atšķiras gan ar to, kurā valstī notiek, gan laikapstākļiem, jo rallija posmi notiek gan ziemas apstākļos, gan pavasarī un karstā vasarā, gan arī lietū. Tas var ietekmēt gala rezultātu.

AUTO RALLIJI LV BET TOTALIZATORĀ

Ja vēlies izdarīt likmes uz WRC rallija čempionāta notikumiem, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā sadaļā meklē ”Rallijs”, kur atradīsi visas piedāvājumā esošās likmes. No saraksta izvēlies, kura no tām tevi uzrunā visvairāk.

Likt likmes uz rallija čempionāta posmiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par sporta notikumiem, ieskaitot labākajām motosporta notikumiem. Ja vēlies veikt likmes, tad visātrāk un ērtāk likmes var izdarīt LV BET mobilajā aplikācijā.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *