Final tournament of the Men's Nations League 2024 | LV BET Blog

FIVB VOLEJBOLA NĀCIJU LĪGA: POLIJĀ CĪNĪSIES PAR TITULU

No maija beigām līdz pat jūnija beigām tiek aizvadīta 2024. gada FIVB Nāciju līgas sezona volejbolā vīriešiem. Tajā par uzvarētājas godu cīnās 16 valstu izlases, labākajām astoņām pēc regulārā turnīrā Polijas pilsētā Lodzā cīnoties par uzvaru sacensībās. Vēlies veikt derības uz labākajām volejbola spēlēm? Ienāc LV BET sporta totalizatorā, ieskaties piedāvātajās variācijās un veic derības!

FIVB NĀCIJU LĪGA TIEK RĪKOTA KOPŠ 2018. GADA

Final tournament of the Men's Nations League 2024 | LV BET BlogPar Nāciju līgas izveidi volejbolā tika paziņots 2017. gadā, kopīgu projektu izveidojot volejbola galvenajai organizācijai FIVB, uzņēmumam IMG un 21 nacionālo federāciju. Šis turnīrs aizstāj Pasaules līgu, kas volejbolā bija aktuāla no 1990. līdz 2017. gadam.

Šis ir ikgadējs turnīrs, kas norit vasarā. Tā pirmā sezona norisinājās 2018. gadā, par pirmajiem čempioniem kļūstot Krievijas volejbolistiem, kas finālā pārspēja Franciju. Krievija par labāko šajā turnīrā kļuva arī gadu vēlāk, bet pēcāk katru gadu uzvarētāja bijusi cita – 2021. gadā Brazīlija, 2022. gadā Francija, bet pirms gada triumfēja Polija.

Kopš 2022.gada sacensībās ir jauns formāts. Tajā vispirms notiek regulārais turnīrs, kurā 16 komandas sadalītas divās grupās pa astoņām komandām. Katra komanda aizvada 12 spēles grupu turnīra laikā un astoņas labākās bilanču turētājas iekļūst izslēgšanas turnīrā, kurā ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā pēc izslēgšanas metodes nosaka uzvarētāju. Finālturnīrs jeb izslēgšanas cīņas tiek aizvadīts konkrētā vietā. Izmaiņas turnīrā gaidāmas arī ar 2025. gadu, kad tajā komandu skaits no 16 palielināsies līdz 18.

Regulārajā turnīrā komanda par katru uzvarēto spēli iegūst naudas balvu 9500 dolāru vērtībā, bet zaudētājai tiek uz 4250 dolāru. Tiekot izslēgšanas spēles, komandas cīnās par miljona dolāru lielu naudas balvu, jo tieši tādu summu saņem čempione. Otrā vieta tiek pie 500 tūkstošiem, trešā pie 300 tūkstošiem, ceturtā 180 tūkstošiem, piektā 130 tūkstošiem, sestā 85 tūkstošiem, septītā 65 tūkstošiem, bet astotā vieta – 40 tūkstošiem.

2024.GADA SEZONAS DALĪBNIEKI

Šajā sezonā FIVB Nāciju līgas turnīrā vīriešiem piedalās tādas volejbola nācijas kā Argentīna, Brazīlija, Bulgārija, Kanāda, Kuba, Francija, Vācija, Irāna, Itālija, Japāna, Nīderlande, Polija, Serbija, Slovēnija, Turcija un ASV. Vienīgā turnīra debitante ir Turcija. Tāpat FIVB Nāciju līgas turnīrā 2024. gadā piedalīsies trīs čempiones – esošā uzvarētāja Polija, 2022. gada čempione Francija un 2021. gada uzvarētāja Brazīlija. Ierindā ir arī pagājušās sezonas fināliste ASV.

Trīs nedēļās sešās valstīs notiek priekšsacīkšu posms – pirmajā nedēļā komandas spēlēja Turcijā un Brazīlijā, otrajā nedēļā Japānā un Kanādā, bet trešā nedēļa plānota Slovēnijā un Filipīnās. Finālturnīrs, kurā tiks izspēlēts ceturtdaļfināls, pusfināls, spēle par 3. vietu un fināls gaidāms Polijas pilsētā Lodzā.

PRIEKŠSACĪKSTES PĀRLIECINOŠI AIZVADA SLOVĒNIJA

Trīs kārtas pirms priekšsacīkšu turnīra beigām var secināt, ka pagaidām labākā bijusi Slovēnija, kas pirmo deviņu spēļu laikā bija piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu (bilance 8-1).Viens zaudējums astoņās spēlēs bija Itālija (7-1), bet trešo vietu ar bilanci 6-3 bija ieņēmusi Brazīlija. Visdrīzāk arī Polija, Francija (abām bilance 6-2) un Japāna (6-3) sasniegs finālturnīru, kamēr par pēdējām divām vietām vēl notiks cīkstēšanās. Pagaidām septītā ir Kanāda (5-4), bet astotā Kuba (4-4), taču tām tuvumā ir tādas izlases kā Argentīna, Serbija, Vācija un ASV. Vissliktāk klājies Turcijai un Irānai – debitanti turki tikuši tikai pie viena panākuma (1-8), bet Irānai pirmo deviņu spēļu laikā nebija nevienas uzvaras (0-9).

DERĪBU PADOMI UN LIKMES UZ FIVB NĀCIJU LĪGAS FINĀLTURNĪRU

LV BET sporta totalizatorā būs iespējams veikt derības uz visām FIVB Nāciju līgas spēlēm volejbolā. Piedāvājumā ir plašs likmju klāsts – vari derēt uz spēles uzvarētāju, setu un punktu handikapu, gūtajiem punktiem kopā un katrā setā, katra seta uzvarētāju, precīzu rezultātu un daudz ko citu. Jāatceras, ka volejbols ir dinamiska spēle, un, lai tajā uzvarētu, kādai komandai pirmajai jāuzvar trijos setos. Tas nozīmē, ka minimālais setu skaits ir trīs, bet maksimālais pieci. To ņem vērā, veicot derību uz kopā spēlētajiem setiem vai setu handikapu. Savukārt katru setu var uzvarēt, kādai no komandām pirmajai gūstot 25 punktus. Tomēr ir noteikums, ka sets jānoslēdz ar minimums divu punktu pārsvaru – ja, piemēram, ir 24:24, sets turpinās tik ilgi, kamēr kādai komandai ir divu punktu pārsvars. Tas jāņem vērā uz setu gūto punktu skaitu (virs/zem) un kopā spēlē gūto punktu skaitu (virs/zem). Ar visām pieejamajām likmēm uz volejbolu iepazīsties LV BET sporta totalizatorā.

VOLEJBOLS LV BET TOTALIZATORĀ

Ja vēlies izdarīt likmes uz FIVB Nācijas līgas turnīra notikumiem, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā sadaļā meklē ”Volejbols”, kur atradīsi visas piedāvājumā esošās likmes. No saraksta izvēlies, kura no tām tevi uzrunā visvairāk.

Likt likmes uz volejbola spēlēm ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par sporta notikumiem, ieskaitot labākajām volejbola spēlēm. Ja vēlies veikt likmes, tad visātrāk un ērtāk likmes var izdarīt LV BET mobilajā aplikācijā.