NHL draft 2024 | LV BET Blog

NHL DRAFTS: PIRMAIS NUMURS ”SHARKS”, LATVIETI IZVĒLĒSIES 2. KĀRTĀ

Šī gada 28. un 29. jūnijā Lasvegasā notiks jauno spēlētāju izraudzīšanās process jeb drafts Nacionālajā hokeja līgā. 2024. gada draftā kā pirmā izvēlēsies viena no šīs sezonas vājākajām komandām Sanhosē ”Sharks”, bet jau otrajā kārtā var sagaidīt izvēlamies kādu no latviešu hokejisti – tik augsta kārta tiek prognozēta Ērikam Mateiko. Vēlies veikt derības uz NHL drafta notikumiem? Ienāc LV BET sporta totalizatorā, ieskaties piedāvātajās likmēs un veic derības.

NHL DRAFTA LOTERIJĀ UZVAR ”SHARKS”

NHL draft 2024 | LV BET Blog2023./2024. gada sezonā viena no NHL vājākajām komandām bija Sanhosē ”Sharks”, kam veiksme uzgrieza laimi 2024. gada drafta loterijā. Pirms tās komandai bija 18.5% iespēja iegūt pirmo izvēli un tā arī notika – pirmo reizi kluba vēsturē ”Sharks” izvēlēsies pirmā. Pirms tam 1991., 1996. un 1997. gadā ”Sharks” bija ticis otrais numurs. Kā otrā 2024. gada draftā jauno hokejistu izvēlēsies Čikāgas ”Blackhawks”, trešais numurs ticis Anaheimas ”Ducks”, bet ceturtais – Elvja Merzļikina pārstāvētajai Kolumbusas ”Blue Jackets”. Pirmajā desmitniekā izvēlēsies arī Monreālas ”Canadiens”, NHL jaunpienācēja Jūtas komanda, Sietlas ”Kraken”, Kalgari ”Flames” un Ņūdžersijas ”Devils”.

Kopumā 2024.gada draftā notiks septiņas kārtas un tajā izvēlēsies 225 jaunos hokejistus. Jo augstākā kārtā tiek izvēlēts spēlētājs, jo lielāka ir viņa iespēja vēlāk arī spēlēt hokeja mekā. Zemāki kārtas numuri var kļūt par labu ierakstu CV. 2024. gada NHL drafts gaidāms divas dienas Lasvegasā ”Sphere” mūzikas un izklaides arēnā. Pirmajā dienā gaidāma pirmo divu kārtu izvēle, bet otrajā dienā atlikušo piecu kārtu izvēles.

AR PIRMO NUMURU VARĒTU IZVĒLĒTIES KANĀDIETI

NHL centrālā skautinga organizācija pagaidām par lielāko favorītu kļūšanā par pirmo NHL drafta numuru uzskata kanādieti Meklinu Selebrīni, kurš līdz šim spēlējis Bostonas Universitātē. 18 gadus vecais hokejists 2023./2024. gada sezonā 38 spēlēs izcēlās ar 32 vārtiem un tikpat piespēlēm, bet Kanādas U20 izlasē piecos mačos tika pie četriem vārtiem un četrām piespēlēm.

Čikāgas ”Blackhawks” ar otro numuru varētu izvēlēties aizsargu Artjomu Levšunovu. Baltkrievijas hokejists pēdējo gadu pavadījis NCAA Mičigānas štata universitātē, kurā 38 spēlēs izcēlies ar deviņiem vārtiem un 26 rezultatīvajām piespēlēm. Arī trešais numurs varētu tikt kādam no Austrumu gala – labās malas uzbrucējam Ivanam Demidovam, kurš hokeju skolojies Krievijā. Jauniešu MHL līgā viņš 2023./2024. gada sezonā iespējis statistiku 23 vārti un 37 piespēles.

Kolumbusas ”Blue Jackets”, kam ir ļoti spēcīga skautinga komanda, varētu lemt par centra uzbrucēja Keidena Lindstrēma draftēšanu. Viņš bijis Bogdana Hodasa komandas biedrs Rietumu hokeja līgas ”Medicine Ice Tigers” komandā, 32 spēlēs tiekot pie 27 vārtiem un 19 rezultatīvajām piespēlēm. Kanādas klubs Monreālas ”Canadiens” varētu izvēlēties Tiju Iginlu. Viņš Rietumu hokeja līgas ”Rockets” klubā 64 spēlēs izcēlās ar 47 vārtiem un 37 piespēlēm. Jāatgādina, ka Iginla, kurš ir Džeroma Iginlas dēls, ir tikai 17 gadus vecs. Kanādas U18 izlasē viņš guva sešus vārtus un tikpat reižu piespēlēja. Sestais numurs varētu tikt aizsargam Zeinam Pareham.

JAU OTRAJĀ KĀRTĀ VARĒTU IZVĒLĒTIES LATVIETI

Latvijas hokejistus ik pa laikam izvēlās NHL draftā. Talantīgākie latviešu hokejisti savas prasmes ātri vien dodas slīpēt aiz okeāna, lai tādā veidā viņus pamanītu skauti. Līdz šim draftēti veseli 40 latviešu hokejisti, pēdējie no tiem 2022. gada draftā. Toreiz izvēlējās veselus trīs hokejistus no Latvijas – uzbrucējus Danu Ločmeli, Sandi Vilmani un Klāvu Veinbergu. Visaugstāk novērtēts tika Ločmelis, kuru izraudzījās ceturtajā kārtā ar 119. numuru.

2024.gada drafts var nest pēdējo gadu laikā visaugstāk draftēto latvieti. Uzbrucējam Ērikam Mateiko šobrīd prognozē 35. kārtas numuru un nonākšanu Anaheimas ”Ducks” sistēmā. 2023./2024. gada sezonu viņš pavadīja Seintdžonas ”Sea Dogs”, kurā 49 spēlēs guva 23 vārtus un izdarīja 20 piespēles. Latvijas izlases sastāvā viņš spēlēja U20 čempionātā, gūstot vienus vārtus. Gadījumā, ja Mateiko tiešām izvēlēsies ar tik augstu kārtas numuru, tad viņš kļūs par visaugstāk draftēto latvieti kopš 2012. gada drafta, kad pirmajā kārtā ar 14. numuru izraudzījās Zemgus Girgensonu. 35. kārtas numurs kļūtu par visu laiku trešo augstāko Latvijas hokeja vēsturē – ar 30. numuru 1991. gada draftā izvēlējās Sandi Ozoliņu.

NHL DRAFTS 2023 HOKEJA ZVAIGZNES: BEDĀRDS VISIEM PRIEKŠĀ

2023.gada drafts tika sagaidīts ar kanādieša Konora Bedārda draftēšanu. Viņu izvēlējās Čikāgas ”Blackhawks”, kas gan pirmajā sezonā bija viena no vājākajām komandām līgā. Pats hokejists gan bija rezultatīvs – savā pirmajā sezonā viņš guva 22 vārtus un izdarīja 39 rezultatīvās piespēles 68 spēļu laikā. Lauzta žokļa dēļ viņš kādu laika nevarēja spēlēt un tamdēļ izlaida 24 spēles. Pēc sezonas viņš pievienojās Kanādas izlasei uz pasaules čempionātu, kurā desmit spēlēs guva piecus vārtus un izdarīja trīs rezultatīvās piespēles.

NHL LIKMES LV BET SPORTA TOTALIZATORĀ

Ja vēlies izdarīt likmes uz NHL spēlēm vai notikumiem, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā sadaļā meklē ”Hokejs”, kur atradīsi visas piedāvājumā esošās spēles. No saraksta izvēlies, kura no tām tevi uzrunā visvairāk.

Likt likmes uz NHL spēlēm ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par sporta notikumiem, ieskaitot labākajām hokeja spēlēm. Ja vēlies veikt likmes, tad visātrāk un ērtāk likmes var izdarīt LV BET mobilajā aplikācijā.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *