EURO 2024

No 14. jūnija līdz 14. jūlijam vairākās Vācijas pilsētās gaidāms lielākais futbola izlašu turnīrs vecajā kontinentā - Eiropas čempionāts. 24 izlases spēkosies par to, kura no tām kļūs par čempioni. Kā titula ieguvēja Eiropas čempionātu sāks Itālija, kas iepriekšējā turnīra finālā pārspēja Angliju. Sagaidāms, ka Eiropas čempionāts futbolā pulcēs lielākās Eiropas futbola zvaigznes ar Krištianu Ronaldu, Kiljanu Mbapē, Hariju Keinu priekšgalā.

Reģistrēties

EURO 2020 kopsavilkums

2020. gada Eiropas čempionāts Covid-19 pandēmijas dēļ tika pārcelts par gadu. Līdz pusfinālam aizspēlējās Dānija, Spānija, Itālija un Anglija, Vemblija stadionā izšķirošajā mačā savstarpēji cīnoties Anglijai pret Itāliju. Viss izšķīrās pēcspēles sitienos, kuros ar 3:2 pārāki bija itāļi, otro reizi valsts vēsturē kļūstot par Eiropas čempioniem. 

EURO 2024 norises vietas

2024. gada Eiropas čempionāts kļūs par 17. tā vēsturē. Šoreiz tas tiks organizēts vienā valstī – Vācijā. Spēles norisināsies tādās pilsētās kā Berlīnē, Minhenē, Leipcigā, Ķelnē, Dortmundē, Hamburgā, Štutgartē, Gelzenkirhenē, Frankfurtē un Diseldorfā. Lielais fināls 14. jūlijā tiks aizvadīts Berlīnes olimpiskajā stadionā. 

EURO 2024 grupas

A grupa: Vācija, Skotija, Ungārija, Šveice

B grupa: Spānija, Horvātija, Itālija, Albānija

C grupa: Slovēnija, Dānija, Anglija, Serbija

D grupa: Polija, Nīderlande, Francija, Austrija

E grupa: Beļģija, Rumānija, Slovākija, Ukraina

F grupa: Turcija, Gruzija, Portugāle, Čehija

EURO 2024 spēļu kalendārs

14. jūnijs 22:00 Vācija – Skotija
15. jūnijs 16:00 Ungārija – Šveice, 19:00 Spānija – Horvātija, 22:00 Itālija – Albānija
16. jūnijs 16:00 Polija – Nīderlande, 19:00 Slovēnija – Dānija, 22:00 Serbija – Anglija
17. jūnijs 16:00 Rumānija – Ukraina, 19:00 Beļģija – Slovākija, 22:00 Austrija – Francija
18. jūnijs 19:00 Turcija – Gruzija, 22:00 Portugāle – Čehija
19. jūnijs 16:00 Horvātija – Albānija, 19:00 Vācija – Ungārija, 22:00 Skotija – Šveice
20. jūnijs 16:00 Slovēnija – Serbija, 19:00 Dānija – Anglija, 22:00 Spānija – Itālija
21. jūnijs 16:00 Slovākija – Ukraina, 19:00 Polija – Austrija, 22:00 Nīderlande – Francija
22.jūnijs 16:00 Gruzija – Čehija, 19:00 Turcija – Portugāle, 22:00 Beļģija – Rumānija
23. jūnijs, 22:00 Vācija – Šveice, 22:00 Skotija – Ungārija
24. jūnijs, 22:00 Albānija – Spānija, 22:00 Itālija – Horvātija
25. jūnijs, 19:00 Francija – Polija, 19:00 Nīderlande – Austrija, 22:00 Dānija – Serbija, 22:00 Anglija – Slovēnija
26. jūnijs, 19:00 Slovākija – Rumānija, 19:00 Beļģija – Ukraina, 22:00 Gruzija – Portugāle, 22:00 Čehija – Turcija
No 29. jūnijam līdz 2. jūlijam astotdaļfināla spēles
No 5. līdz 6. jūlijam ceturtdaļfināla spēles
No 9. līdz 10. jūlijam pusfināla spēles.
14. jūlijs fināls

Likmes uz EURO 2024 LV BET totalizatorā

LV BET sporta totalizatorā atradīsi iespēju veikt likmes uz visām 2024. gada Eiropas čempionāta spēlēm futbolā. Tev būs iespēja prognozēt ne tikai spēles uzvarētāju, kopā gūtos vārtus, handikapu, dubultlikmi, bet vēl daudz ko citu. Ieskaties LV BET īpašajā piedāvājumā uz Eiropas čempionāta laiku – visdrīzāk tieši pie mums būs plašākais un labākais likmju piedāvājums tirgū. 

EURO 2024

Svarīgākā informācija par EURO 2024

Eiropas čempionāts futbolā ir nozīmīgākās izlašu futbola sacensības vecajā kontinentā. 2024. gadā šis turnīrs notiks 17. reizi tā vēsturē. Pirmais turnīrs noritēja 1960. gadā, kad finālā pēcspēles sitienos Padomju Savienības komanda apspēlēja Dienvidslāviju. Mūsdienās Eiropas čempionāts futbolā tiek rīkots reizi četros gados un, lai tajā iekļūtu, nepieciešams kvalificēties. Automātiski turnīram kvalificējas rīkotāja vai rīkotājas, bet citām komandām jākvalificējas caur atlases ciklu. 

Laika gaitā ir palielinājies komandu skaits, kas piedalās turnīrā. Ja pirmajā Eiropas čempionātā startēja vien četras komandas, tad 2024. gadā tās jau būs 24. 1980. gadā Eiropas čempionātā tika palielināts dalībnieku skaits no 4 līdz 8, 1996. gadā no 8 līdz 16, bet pēdējā paplašināšanās notika pirms 2016. gada turnīra, kad tajā pirmo reizi piedalījās 24 valstu izlases. 

Līdz šim turnīra titulētākās komandas ir Vācija un Spānija, kuras par Eiropas čempionēm kļuvušas trīs reizes. Vācija titulus ieguvusi 1972., 1980. un 1996. gadā, bet Spānija – 1964., 2008. un 2012. gadā. Par pēdējo čempioni kļuva Itālija, kas iepriekšējā turnīra finālā pēcspēles sitienos apspēlēja Angliju. Itāļiem kopumā ir divi tituli tāpat kā Francijai. Vēl par Eiropas čempionēm kļuvušas Padomju Savienības, Čehoslovākijas, Portugāles, Dānijas, Nīderlandes un Grieķijas izlases. 

EURO 2024 norises vietas 

2024. gada Eiropas čempionāts kļūs par 17. tā vēsturē. Šoreiz tas tiks organizēts vienā valstī – Vācijā. Spēles norisināsies tādās pilsētās kā Berlīnē, Minhenē, Leipcigā, Ķelnē, Dortmundē, Hamburgā, Štutgartē, Gelzenkirhenē, Frankfurtē un Diseldorfā. Lielais fināls 14. jūlijā tiks aizvadīts Berlīnes olimpiskajā stadionā. 

EURO 2024 dalībnieces, grupas un izspēles formāts

Vācija kā turnīra saimniece jau automātiski bija garantējusi vietu finālturnīrā.

20 dalībnieces tika noskaidrotas Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā. No desmit grupām turnīrā iekļuva katras grupas divas labākās komandas. Par tām kļuva Beļģija, Francija, Portugāle, Skotija, Spānija, Turcija, Austrija, Anglija, Ungārija, Slovākija, Albānija, Dānija, Nīderlande, Rumānija, Šveice, Serbija, Čehija, Itālija, Slovēnija un Horvātija.

Atlikušās trīs čempionāta dalībnieces tika noskaidrotas ”play off” kārtā. Tur spēles notika trijos zaros. No A zara čempionātu sasniedza Polija, kas izšķirošajā spēlē pēcspēles sitienos pārspēja Velsu. No B zara uz Eiropas čempionātu brauks Ukraina, kas noslēdzošajā mačā ar 2:1 pārspēja Islandi, bet lielāko pārsteigumu sagādāja Gruzija, kas uzvarēja C zarā, finālā pēcspēles sitienos apspēlējot Grieķiju. 

A grupa: Vācija, Skotija, Ungārija, Šveice

B grupa: Spānija, Horvātija, Itālija, Albānija

C grupa: Slovēnija, Dānija, Anglija, Serbija

D grupa: Polija, Nīderlande, Francija, Austrija

E grupa: Beļģija, Rumānija, Slovākija, Ukraina

F grupa: Turcija, Gruzija, Portugāle, Čehija 

Eiropas čempionāta izspēles formāts paredz, ka pēc grupu spēlēm katras grupas divas labākās komandas automātiski tiek astotdaļfinālā. Tāpat labāko 16 komandu vidu sasniegs četras no sešām labākajām trešo vietu ieguvējām. Atlikušajā turnīra gaitā astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā spēles noritēs pēc izslēgšanas metodes. Ja tajās pamatlaikā uzvarētājs netiks noskaidrots, sekos divi papildlaiki 15 minūšu garumā. Ja arī tad uzvarētājs zināms nebūs, sekos pēcspēles sitieni. 

EURO 2024 favorītes 

Pēc bukmeikeru domām šobrīd ir piecas galvenās favorītes uz titulu – Anglija (koeficients 4.00), Francija (koeficients 5.00), Vācija (koeficients 6.5), Portugāle un Spānija (abām koeficients 9.00). Nebūs liels pārsteigums, ja par Eiropas čempionēm kļūs Itālija, Beļģija (abām koeficients 15.00) un Nīderlande (koeficients 17.00). Citu izlašu triumfs tiek vērtēts kā mazticams.

Pēc bukmeikeru domām A grupā uzvarēs Vācija (koeficients 1.4), B grupā Spānija (koeficients 1.8), C grupā Anglija (koeficients 1.4), D grupā Francija (koeficients 1.55), E grupā Beļģija (koeficients 1.1), bet F grupā Portugāle (koeficients 1.45).

Tāpat bukmeikeri jau veic savas prognozes par to, kurš no futbolistiem kļūs par rezultatīvāko visā turnīrā. Pašlaik labākās izredzes dotas Francijas izlases līderiem Kiljanam Mbapē (koeficients 6.00) un Anglijas izlases uzbrukuma līderim Harijam Keinam (6.5). Šīs prognozes gan var mainīties pēc tam, kad tiks nosaukti visu izlašu sastāvi. Visai iespējams, ka ne visi līderi dažādu apsvērumu dēļ varēs palīdzēt savas valsts izlasei nozīmīgajā turnīrā. 

Kur skatīties EURO 2024

2024.gada Eiropas čempionāts futbolā tiks pārraidīts portālā ”tv3.lv”, kā arī Go3 Sport kanālos. Daļa no spēlēm būs pieejamas visiem TET klientiem esošajā ”Go3 Sport Open” kanālā. Tāpat atsevišķas spēles tiešraidē būs iespējams vērot kanālā TV6. 

Likmes uz EURO 2024 finālturnīru 

LV BET sporta totalizators piedāvās veikt visa veida derības uz Eiropas čempionāta spēlēm. Derībām būs pieejamas tā populārākās izvēles kā spēles uzvarētāja, kopā iesisto vārtu, katras komandas iesisto vārtu, abu komandu vārtu iesišanas un dubultlikmes prognozēšanu, kā arī daudz citu. LV BET uz futbola spēlēm piedāvā vienu no plašākajiem piedāvājumiem tirgū. Pastāv iespēja derēt gan uz puslaika iznākumiem un gūtajiem vārtiem, tā arī statistikas datiem (aizmugures, stūra sitieni, brīdinājumi, u.c), kā arī prognozēt precīzu spēles rezultātu un precīzus vārtu guvējus. Ar visām pieejamajām likmēm iepazīsties LV BET sporta totalizatorā.

Pirms veic likmes ieskaties bukmeikeru piedāvātajās ‘’outright’’ iespējās, ieskaties pārbaudes spēļu rezultātos, aktuālajos sastāvos un savstarpējo spēļu rezultātos. LV BET sporta totalizators visa Eiropas čempionāta laikā piedāvās plašāko un labāko likmju klāstu, turklāt var būt arī patīkami pārsteigumi. 

Futbola derības LV BET totalizatorā 

Ja vēlies izdarīt likmes uz UEFA Eiropas čempionāta spēlēm futbolā, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā sadaļā meklē ”Futbols”, kur atradīsi visas piedāvājumā esošās spēles. No saraksta izvēlies, kura no tām tevi uzrunā visvairāk.

Likt likmes uz futbolu ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par sporta notikumiem, ieskaitot labākajām futbola spēlēm. Ja vēlies veikt likmes, tad visātrāk un ērtāk likmes var izdarīt LV BET mobilajā aplikācijā.