Eirolīga turpinās bez Krievijas klubiem. Kādas spēles gaidāmas šovakar?

ULEB Eirolīgā turpinās regulārā sezona, kur daudzas komandas cenšas iekļūt “play-off” zonā, bet citas vienības, kuras gandrīz jau bija zaudējušas cerības tajā iekļūt, ir atguvušas jaunu elpu. Kāpec? Par to piedāvājam uzzināt LV BET Sporta bloga apskatā par 3. marta spēlēm.

Krievijas komandas atstādinātas no turnīra

Pirms pāris dienām kļuva zināms, ka ECA (The EuroLeague Commercial Assets), kas pārvalda ULEB Eirolīgu, pieņēmusi bargu lēmumu saistībā ar Krievijas federācijas klubiem, kas piedalās ULEB rīkotajos turnīros – Eirolīgā un Eirokausā. Tas pamatojums ar valsts izvērsto militāro agresiju Ukrainā. Turpmāk Eirolīgā neturpinās piedalīties trīs klubi, tostarp visi izslēgšanas brīdī atradās “play-off” zonas astotniekā – Maskavas CSKA, Kazaņas “Unics” un Sanktpēterburgas “Zenit”.

Stambulas klubu duelis – “Anadolu Efes” pret “Fenerbahce”

Šis ir viens no sīvākajiem derbijiem Eiropas līmenī, kas vienmēr piesaista kā līdzjutēju, tā totalizatoru spēlētāju pastiprinātu uzmanību. Neatkarīgi no tā, cik liela nozīme šai spēlei ir no sportiskā viedokļa. Un runājot par to, mača likme ir augsta.

Aktuālie Eirolīgas čempioni pēdējā laikā sākuši atgādināt komandu, kas izcīnīja Eiropas klubu elitārāko trofeju. 10 maču nogrieznī piedzīvojot tikai vienu zaudējumu (ieskaitot visus turnīrus, kur piedalās). Savukārt “Fenerbahce” februāri iesāka lieliski ar septiņām secīgām uzvarām, bet tagad ir piedzīvojusi trīs zaudējumus pēc kārtas, kas nozīmē – komandas ir atšķirīgās fiziskajās formās. Taču te nedrīkst aizmirst to, ka tas ir Stambulas derbijs!

Neskatoties uz to, LV BET ekspertu ieskatā pārliecinoši dueļa favorīti ir “Anadolu Efes” basketbolisti, kuru uzvara novērtēta ar koeficientu 1,25 kamēr “Fenerbahce” tas ir 4,00. Te gan varētu skatīties ne-favorītu handikapu (+ vai -) virzienā, kur vidējā robeža ir 8 punkti.

Berlīnas “Alba” pret Kauņas “Žalgiris”

Abas komandas pēc Krievijas klubu izslēgšanas, ja lēmums paliks arī spēkā, un tiks anulētas arī jau aizvadītās spēles ar tiem, būs vienas no ieguvējām tieši no turnīra tabulas viedokļa. Tāpat abas vienības šobrīd iekrājušas solīdu kopējo (skaitot visus turnīrus) uzvaru sēriju – “Alba” tā ir sasniegusi septiņu, bet “Žalgiris” sešu uzvaru robežu.

Turnīra tabulā “Alba” ir trīs uzvaru attālumā no astotajā vietā esošās “Monaco” komandas, bet “Žalgiris” četru. Tātad – abām uzvara ir ļoti nepieciešama, turklāt komandas ir tiešās konkurentes.

“Žalgiris” rindās spēlē arī latviešu saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks. Diemžēl, viņa loma vienības rotācijā ir sekojoša – vidēji mačā uz laukuma tiek pavadītas 21,7 minūtes un gūti 7,8 punkti.

Runājot par šīs dienas spēles favorītiem, tad tie ir mājinieki, kuru uzvarai ir piešķirts koeficients 1,60, kamēr viesiem no Kauņas tas ir 2,42. Iespējams, ir vērts aplūkoties uz kopā gūto punktu skaita iespēju “vairāk”, kur šoreiz noteikta robeža 153,5.

Atlikušie mači

Viens no tiem būs saistošs Latvijas līdzjutējiem vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” savās mājās uzņems iepriekš minēto “Monaco” vienību. Tātad – redzēt Latvijas uzbrucēju darbībā. Otrkārt, cerēt uz viņa komandas uzvaras šī iemeslu dēļ – lai apgrūtinātu “Monaco” pozīcijas astotajā vietā, kur tā šobrīd atrodas, un pavērtu logu “Žalgiris” basketbolistiem pacīnīties līdz galam.

LV BET eksperti uzskata, ka šaubu par “Barcelona” nevajadzētu būt. Koeficients uz uzvaru ir 1,16. Tiesa, vajadzētu būt piesardzīgiem, jo “Monaco” Eirolīgas ietvaros ir spējusi izcīnīt piecas uzvaras pēc kārtas tieši izbraukuma mačos.

Savukārt ceturtajā šīs dienas spēlē Belgradas “Crvena Zvezda” uzņems “Baskonia” vienību. Abas vienības ir atšķirīgās formās. Ja mājinieki spējuši uzvarēt pēdējos septiņos no astoņiem mačiem (visos turnīros), tad viesiem ir tikai divas uzvaras 10 spēļu nogrieznī. Favorīti šodien ir “Crvena Zvezda” basketbolisti. Lai apskatītos pilnu LV BET bukmeikeru piedāvājumu likmju līnījās uz šīs dienas spēlēm un divām, kas norisināsies rīt, spiediet šeit.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *